wonen 3 De blauwe kast is een verhaal apart Heeft u tips? Mail dan naar: wonen@pzc.nl vrijdag 25 januari 2013 Wendy Siereveld (24) en Rick Suurmond (31) wonen sinds drie maanden in de Fazan tenhof in Middelburg. Van uit hun appartement hebben ze uitzicht op de ijsbaan, de oude atletiekbaan. Het jonge stel is net klaar met de inrichting. „Een jaar geleden ontmoetten we elkaar bij Delta", zegt Rick die als controller bij het energiebe drijf werkt. „Wendy was bij ons gedeta cheerd als communicatieadviseur. Ik zag haar staan bij het kopieerapparaat. Na wat onderzoek wist ik op welke afdeling ze werkte en heb ik de moed verzameld om mezelf voor te stellen." Weldra ging het bal letje rollen en het klikte tussen de twee. Omdat Rick op dat moment in Hulst woont en Wendy bij haar ouders in Colijnsplaat, besluiten ze na veel heen-en-weer rijden op zoek te gaan naar een eigen stulpje. „We wil den graag samenwonen", zegt Wendy. „En omdat ik een baan vond bij Lievens Com municatie was Middelburg heel praktisch." Drie maanden lang oriënteerden ze zich op de woningmarkt. Totdat ze dit vrijwel nieu we appartement zagen. „Eigenlijk was dit de modelwoning die diende ter inspiratie voor de nieuwe bewoners. Alle andere wo ningen in het complex zijn kaal opgeleverd. Hier was de vloer al gelegd en waren de mu ren gespact en witgeschilderd. De keuken was compleet ingericht met koelkast, oven, afwasmachine. We waren er meteen weg van. Precies onze smaak. En heel praktisch. Klussen was niet meer nodig. We konden meteen leuke dingen gaan doen zoals meu beltjes zoeken en inrichten." De woonkamer, eetkamer en keuken zijn ei genlijk één grote ruimte. Halverwege is de keuken. Aan een wand staat een losse unit met'ingebouwde koelkast en oven. Daar te genover staat het keukenblok waarvan de achterkant een praktische, diepe kast is met een paar enorme schuifdeuren. Hier staat de voorraad. Ook de wasmachine past pre cies in een hoek. Tegenover de kast zijn de deuren naar twee slaapkamers, een badka mer, een toilet en de hal. De inrichting van het appartement is stoer met een industriële uitstraling. Wendy en Rick gaven zelf kleur aan het huis; blauw en grijs. Het stel heeft oog voor detail. Opval lend is een mosterdgeel, grof gebreid kussen op de grijze bank. Op tafel staan kaarsen in dezelfde kleur. Aan een van de wandjes han gen lijstjes. Niet aan ordinaire spijkertjes, maar aan grote houten knopen. Vooral Wendy houdt zich bezig met het in terieur. Via websites als hkliving.nl, etsy.com, welke.nl doet ze veel inspiratie en ideeën op. De meubels komen overal vandaan. Zo stuit te ze via vtwonen op de royale, grijze hoek bank. Een aanbieding van Montèl. „Dat was onze eerste aanschaf Omdat er zo'n lange le vertijd op zat." Naast de eettafel van Karwei staat een ro buuste, blauwe kast op wielen. Eigenlijk zijn het vier kisten, twee aan twee op el kaar. 'Oost West Thuis Best' vertellen de gro te blokletters met wit krijt op een van de deurtjes. „De kast is een verhaal apart", zegt Wendy. „Mijn moeder leest de Libelle. Om dat ik nog thuis woonde, bladerde ik dat blad ook wel eens door. In een reportage 1 zag ik die gave kast. Te koop via com-an- ders.nl waar ze antieke meubelen in een ei gentijds jasje steken. Maar ik dacht 'mijn' blauwe kast staat nu natuurlijk bij Libelle, omdat ze dië hebben gebruikt voor de foto- shoot. Toen heb ik Libelle gebeld. Bleek dat die bewuste kast toch opnieuw in de winkel stond voor de verkoop. Kort daarop is hij thuisbezorgd." Een echte eyecatcher is de kleurrijke fotocol lage in de eethoek. Lachende vrienden, vriendinnen en familie kijken vanaf de wand de kamer in. Ze staan op 64 vierkant afgedrukte foto's die op de hoeken aan el kaar zitten. „Dit soort wanddecoraties zie je steeds vaker", zegt Wendy. „Ze zijn naar ei gen smaak te bestellen bij ixxidesign.com."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 39