221 zeeland Sterrenstylist Mari van de Ven neemt Unieke legeroefening in het Vlissingse havengebied PZC NASA's Greatest Missions Ook onbegrip bij verkeersagenten pzc.nl/webwinkel LezersprijsC 19,95* vrijdag 25 januari 2013 MMMMMI Politie vindt alcoholslot veel te duur door Emile Calon MIDDELBURG - Het alcoholslot-pro- gramma stuit op het nodige onbe grip, zelfs bij de politie. Dat bleek donderdag tijdens een bijeen komst van de verkeerspolitie in Middelburg. Agenten lieten weten dat ze vinden dat mensen die wat te veel hebben gedronken, en ver volgens in aanmerking komen voor een alcoholslot in hun auto, wel veel geld kwijt zijn. Tussen de vijf- en zesduizend euro voor en het slot, een cursus en een boete. Coördinator Jan Labruyere van de verkeerspolitie kreeg onlang een re chercheur aan die lijn die om op heldering vroeg omdat een be vriende studente betrapt was op te veel drinken en in aanmerking kwam voor een alcoholslot. Vol gens die rechercheur staat het geld dat die studente kwijt is aan het programma in geen verhouding tot de overtreding en tot boetes die betaald moeten worden voor bijvoorbeeld een diefstal. Beleidsadviseur Jan-Willem Hoog- strate van de verkeerspolitie bena drukte echter dat het alcoholslot de manier is om te voorkomen dat die mensen die betrapt zijn op rij den met alcohol, in herhaling val len. Hij stelde dat er een groep au tomobilisten is die niet voor rede vatbaar is, blijft drinken en ook verantwoordelijk is voor veel ver keersslachtoffers. Volgens hem zorgt het slot ervoor dat die groep niet met een slok op gaat rijden. Aanwezigen verkeersagenten stel den dat 8o procent van de in Zeeuws-Vlaanderen betrapte auto mobilisten de Belgische nationali teit heeft. Omdat in België er geen alcoholslot-programma is, kan die groep niet effectief worden aange pakt. Daar komt ook nog eens bij dat betrapte Belgische automobilis ten alleen een .rijverbod voor Ne derland kunnen krijgen. Als de Ne derlandse politie een Belgisch rij bewijs inneemt kan de bestuurder probleemloos in eigen land een nieuw rijbewijs aanvragen. Rob van Beekum (CBR) stelde dat iemand die betrapt is met te veel alcohol in zijn bloed zijn rijbewijs gewoon kwijt is. „Maar door een alcoholslot-programma aan te bie den, kunnen mensen nog wel ge bruikmaken van hun auto. „Maar dan moeten ze wel de kosten beta len en zich aan de voorwaarden houden." WEMELDINGE - Dat sterrenstylist Mari van de Ven een publiekstrekker is, werd gisteren weer eens duidelijk bij Knapp Skincare in Wemeldinge. De schoonheidssalon bood 32 vrouwen de gelegenheid zich onder handen te laten nemen door Van de Ven. Ook colorspecialist Stef Beek en haircutter Beverley Bracken waren ingevlogen om de dames van een nieuwe look te voorzien. De ma ke overs waren binnen de kortste keren volgeboekt, laat mede-eigenaresse Marie Anne Foudraine weten. Maar het was dan ook niet de eerste de beste die advi seerde over een nieuw uiterlijk: Van de Ven is bekend geworden als vaste kapper en visagist van onder andere Tatjana Simic, Sylvie van de Vaart, Connie Breukhoven en Yolanthe Sneijders-Cabau. Gisteren ondergingen zes tien vrouwen een metamorfose van de kapper die in middels zelf een BN'er is, vandaag volgen er nog eens door René Schrier vlissingen - De legeroefening in de Vlissingse Sloehaven die voor de week van 4 februari op de rol staat krijgt een levensecht karak ter. Het gaat hier niet om een zoge naamde papieren oefening; er wordt echt defensiepersoneel en -materieel ingezet. Ook enkele be drijven in het bewuste gebied wor den er bij. betrokken. Verder moe ten schepen die op dat moment de haven aan willen doen hun vei ligheidsniveau verscherpen en zo aan de oefening meedoen. Dat we ten die schepen op dit moment nog niet. Bij de oefening wordt uit gegaan van een terroristische drei ging- Het leger oefent van 28 januari tot en met 8 februari op verschillende plaatsen in Zeeland. Naast de oefe ning in de haven, gebeurt dat bij de kerncentrale bij Borssele, het Goese Admiraal De Ruyter Zieken huis en op Schouwen-Duiveland. Op Schouwen-Duiveland is bij voorbeeld sprake van een fictieve grote bosbrand waarbij een deel van de Kop van Schouwen geëva cueerd moet worden. Dat wordt echter in een vergaderruimte geoe fend. De manschappen, onder anderen van de Nationale Reserve, worden gelegerd op een terrein nabij Land- lust te Nieuwdorp. Burgemeester René Roep van Vlis singen legt uit dat in het veilig- heidsoverleg voor de Zeeuwse ha vens (de zogenaamde havendrie hoek) het plan opkwam om te oe fenen. Toen bleek dat het leger ook in Zeeland oefeningen voor zien had, was het contact snel ge legd. Havenmeester Manon Baartmans vertelt dat samenwerking tussen de verschillende instanties een be langrijk aspect is van de oefenin gen. Zij is namens de burgemees ter verantwoordelijk voor het vei ligheidsaspect in de Vlissingse en Terneuzense havens. De haven meester verwacht wel dat er pu bliek op de oefening af zal komen, maar dat zal op grote afstand wor den gehouden. Burgemeester Roep vindt het een goede zaak dat het leger samenwerkt met andere instanties. Defensie heeft kennis, manschappen en materieel en het is volgens hem goed daar af en toe mee te oefenen. Defensie heeft overigens toch al een oogje op Zeeland laten vallen als oefengebied, want woensdag 6 februari oefent de marine voor de boulevard van Vlissingen. f WEBWINKEL categorie dvd's en games Begeef u in hogere sferen met het grootste avontuur van de mens heid! De NASA maakte het onmogelijke toch mogelijk: reizen in de ruimte. Dit leverde prachtige successen op, maar het ging helaas ook een paar keer gruwelijk mis... Discovery Channel brengt alle hoogte- en dieptepunten uit de NASA historie op fascinerende wijze in beeld. Met exclusieve interviews meto.a. Neil Armstrong! Speelduur 270 minuten, Nederlands ondertiteld. Zie onze webwinkel voor extra informatie. Adviesprijs Exclusief verzendkosten BON- NASA's Greatest Missions Hierbij bestel ik: (aantal) x NASA's Greatest Missions 19.95' excl.verzendkosten van levertijd met bon 10 werkdagen. Levertijd webwinkel 5 werkdagen. Klantenservice: 0900 - 2021352 0,45 p.g.) Het is helaas niet mogelijk uw bestel ling telefonisch of per mail door te geven. VOORLETTERS VOORNAAM NAAM ÜM ÜV - ADRES HUISNUMMER POSTCODE PLAATS TELEFOON E-MAIL GEBOORTEDATUM Hierbij machtig ik Buckeroo Payment Service om i.o.v. Wegener NieuwsMedia BV eenmalig het verschuldigde bedrag af te schrijven. BANK-/GIR0REKENING HANDTEKENING Stuur de volledig, in blokletters ingevulde, bon in een envelop naar Webwinkel, o.v.v. NASA's Greatest Missions'- Postbus 1090,5004 BB Tilburg. De PZC gaat zorgvuldig om met persoonsgegevens. Op alle informatie die u aan ons verstrekt is de Wet Bescherming Persoonsgegevens van toepassing. In het colofon van de krant en op www.pzc.nl treft u nadere informatie aan.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22