111 III Te druk PZC Zelfdoding Ribberink misschien niet door pesten Morgen bij deze krant: 32 pagina's over Zeeuwse burgemeesters staan niet te springen om gemeentelijke herindeling DE STELLING UW MENING 569 reacties Word ook abonnee! Voorkeur voor samenwerken door Edith Ramakers en René Schrier MIDDELBURG - De Zeeuwse burge meesters zien meer in samenwer king dan in gemeentelijke herinde ling. Dat blijkt bij een rondgang langs de Zeeuwse gemeentehui zen. De eerste burgers werd gevraagd naar een reactie op de uitspraak van minister Plasterk dat herinde ling onvermijdelijk is. De minister is het cynisme over gemeentelijke herindelingen beu. De Zeeuwse burgemeesters zijn ab soluut niet overtuigd van het feit dat schaalvergroting uiteindelijk goedkoper is. Onderzoek heeft: het tegenovergestelde aangetoond, be togen zij. Zolang de financiën op orde zijn, de bestuurders niet rollebollend van de ruzie met elkaar over straat gaan en de risico's - zonodig in sa menwerkingsverbanden - afgedekt zijn, maakt het niet uit hoe groot een gemeente is, geeft Henny van Kooten van Noord-Beveland aan. Niet iedere burgemeester is bang voor verlies van identiteit van de kernen. Het karakter van een dorp wordt niet bepaald door de groot te van de gemeente, is de opvat ting. Den Haag moet af van het blauwdrukdenken is het verwijt vanuit Zeeland. Opmerkelijk is dat de PvdA-burge- meesters Jan Lonink en Jaap Gelok en de VVD-er Jacques Suurmond de minste moeite hebben met een gemeentelijke herindeling, al teke nen ze er wel bij aan dat dan niet alleen naar de gemeenten moet worden gekeken. Maar dat is dan ook precies de bedoeling van het PvdA/WD-kabinet. De Middelburgse burgemeester Ha- rald Bergmann moet er niet aan denken dat hij in een veel grotere gemeente alleen maar met strategi sche dingen bezig is: „Nu kom je nog gewoon buiten en kom je mensen tegen." pagina 2 en 3: Den Haag doet aan blauwdrukdenken; commentaar HOI Hl II—Ml ill IIHMUm 111IM—Wil KM GIETHOORN - Schaatsers verkennen het ijs tij dens de Vijf Merentocht in Giethoorn. De or ganisatie besloot na enkele uren geen nieuwe schaatsers toe te laten, omdat het ijs niet be stand is tegen de ruim 17.000 deelnemers. WÊÊÊÊKKËÊÊÊÊÊÊÊÊKIÊÊÊÈÊÊÊÊËÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊIÊHÊIÊÊKÊHHÊÊÊÊÊÊ Toertochten op natuurijs in de Kop van Over ijssel die al waren aangekondigd, gaan van daag gewoon door, meldde de gemeente Steenwijkerland gistermiddag. Voor vandaag zijn de Blokzijler Merentocht, de Belterwiede- tocht en de Vollenhoofse toertocht aangekon digd. De ijsclubs is gevraagd extra te letten op slechte plekken op het ijs. Daar worden omlei dingen ingesteld, aldus de gemeentewoord voerder. Om het verkeer vandaag in goede ba nen te leiden, worden op de hoofdwegen bor den geplaatst. Inschrijven voor alle tochten kan vandaag van af 9.00 uur. foto Bas Czerwinski/ANP TILLIGTE - De afscheidsbrief van Tim Ribberink uit Tilligte blijkt geen brief te zijn. Journalist Bert Molenaar heeft dat ontdekt en be kend gemaakt in zijn reportage Het zwijgen van Tilligte. Geschiedenisstudent Tim Ribbe rink werd in november 2012 door zijn zelfmoord 'door pesten' we reldnieuws. Dat was het gevolg van de overlijdensadvertentie met een afscheidsbriefje. Tim stelt daar in dat hij zijn leven lang werd 'be spot, getreiterd en buitengesloten'. De reportage die de Vara gisteren uitzond op Radio 1, heeft in Tillig te tot grote beroering geleid. Predi kant Marinus van den Berg die de ouders van Tim Ribberink onder steunt, typeert de uitzending als WKÊÊtÊÊÊÊÊHÊKÊÊtÊÊÊÊÊÊÊSÊk 'walgelijk'. De ouders slaagden er in na de zelfmoord een brede dis cussie over pesten op gang te bren gen. Ze werden daarbij onder meer geholpen door Van den Berg. Bert Molenaar constateert in zijn reportage dat er geen bewijs is dat Tim werd gepest. pagina 5: verhaal zelfmoord Tim was te simpel Drie Zeeuwse gemeenten is genoeg Reageer op pzc.nl Nederland moet uit de EU Ga naar www.pzc.nl/abonneren 16 555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1