binnenland 15 Derde jongen opgepakt Verdachten Vrienden' Facebook KRAS.NL Onderzoek vogelgriep kan verder cheap.nl dagactie ff 69 48% 50 3 dagen uitwaaien in Scheveningen EP - 'Dit was de enige manier om achter de identiteit van de daders te komen, andere methoden leverden niets op' 4dgn Willkommen in het PFALZERWALD INCLUSIEF f v 1 fi waarom zou je meer betalen per /toplocatie één superactie! do 24 januari cheap.nl/dagactie|0900-700 7004 donderdag 24 januari 2013 persofficier Roel Krijtenburg eindhoven - De regiopolitie heeft gistermiddag een derde jongen ge arresteerd in verband met de gro ve groepsmishandeling in Eindho ven. Deze (16) had zich, net als de twee andere eerdere arrestanten (15 en 17 jaar), zelf gemeld op het politiebureau. Alle andere verdachten zijn inmid dels ook in beeld: hun foto's en namen circuleren uitgebreid op in ternet. Ze zijn echter nog niet ge arresteerd omdat het allemaal in woners van België betreft: het me rendeel woont in of bij Turnhout. Zeker vier van hen hebben deson danks de Nederlandse nationali teit. De politie heeft gistermiddag wel een rechtshulp- en aanhou dingsverzoek uitgedaan naar de Belgische collega's om de jongens op te pakken. Via de advocaten van twee van de drie verdachten is meer duidelijk geworden over de gebeurtenissen. Zoals op het filmpje te zien is, liep de groep vernielend richting Vestdijk. Het latere slachtoffer zag dat een van hen weer een fiets te grazen wilde nemen en zei daar iets van. De 16-jarige jongen zou hem heb ben aangeraden zijn mond te hou den en door te lopen. Zelf liep hij meteen naar de overkant van de weg en heeft, volgens zijn advo caat, verder niets gedaan. De raadsman is mede daarom ver bolgen over de arrestatie van de - Nederlandse - jongen. „Zijn moe der heeft de avond ervoor zelf de politie gebeld en kreeg van hen, plus de officier van justitie, de ver zekering dat hij gewoon terug naar huis mocht. Hij heeft zich vervolgens met zijn ouders bij het bureau gemeld." Een ande re verdachte, de 17-jarige, heeft volgens zijn advocaat wel ge duwd en geschopt en dat in middels ook bekend. Van de Laar zegt dat de jongen bij zonder is geschrokken, Vooral van zichzelf. „Ook hij is Nederlander, maar woont met zijn ouders in België. Daar wonen alle ver dachten, vandaar dat de politie hen niet meteen kan oppakken. eindhoven - Uit de Facebookac- counts van de acht verdachten blijkt dat de meesten met elkaar 'bevriend' zijn. Volgens de advo caat van een van hen kennen de jongens elkaar wel, maar gaat het niet om een echte vriendengroep. De verdachten, van wie er drie vastzitten, komen uit Turnhout, Oud-Turnhout en Vosselaar. De meesten zijn afkomstig uit een goed milieu. In tegenstelling tot wat veel Twit ter- en Facebook-gebruikers dins dag veronderstelden, zijn de mees te verdachten blanke Belgen - drie hebben de Nederlandse na tionaliteit - en geen Marokkanen. Twee van hen hebben wel Marok kaanse roots. De sociale mediahype over de mishandeling ging gisteren in alle hevigheid verder. Al vroeg in de ochtend circuleerde op diverse websites een groepsfoto van de mogelijke daders, genomen op avond van de mishandeling. Na de verspreiding daarvan deden ook de acht bijbehorende namen al snel de ronde op internet. De Eindhovense burgemeester Rob van Gijzel riep gisteren de overige vijf verdachten op zich te melden. Naar aanleiding van de mishande ling zal komende zondag op een nog nader te bepalen plek in Eind hoven een muzikale manifestatie tegen zinloos geweld worden ge houden. De Eindhovense CDA- raadsfractie wil maatregelen om geweld in het uitgaansgebied te gen te gaan. Onder meer stelt de fractie een 'toegangscontrole' van bezoekers voor. Vandaag bij KRAS.NL |o -- verblijf in het Ramada Hotel Neustadt, in het centrum van Neustadt an der Weinstrasse ontbijtbuffet Zie: www.kras.nl BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm tenzi/ anders vermeld Priizen ziin exclusief reserveringskosten en C, rotterdam/londen - Rotterdam se wetenschappers gaan hun om streden onderzoek naar de ver spreiding van vogelgriep hervat ten. De studie was een jaar gele den stilgelegd, omdat de vrees be stond dat de informatie te gevaar lijk was in verkeerde handen. Dat schrijven de Rotterdammers en hun buitenlandse collega's in de nieuwste edities van de weten schappelijke tijdschriften Nature en Science, die vandaag uitkomen. „We hebben een pauze genomen om de voordelen voor de volksge zondheid uit te leggen, te beschrij ven welke maatregelen zijn geno men om de risico's te beperken en om organisaties en overheden de kans te geven naar hun beleid te kijken", stellen de wetenschappers. alleen vandaag boekbaar! korting vaa434~ per persoon, per arrangement 1/ 2 overnachtingen incl. ontbijt Gebruik zwembad sauna 1 x entree Holland Casino 3 minuten lopen van het strand ZZ Bilderberg Europa Hotel 'Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl res.kosten 15 per boeking. Voorwaarden zie website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5