SCHOUWEN-DUIVELAND Pleidooi voor visstek bij Burghsluis Geduld wordt beloond Koude provincie almanak 17 Storm liet ook sporen na in buitenland 18 Renessenaar Cees Hoogerhuis: 'Waterschap vergeet sportvisserij bij dijkversterking' Onderzoek autobrand nog niet afgerond Amerikaanse Stafford weggehaald bij baasje Belastingdienst Sabewa past enveloppen aan DONDERDAG 24 januari 2013 PZC door Ton van den Nouweland BURGHSLUIS - Renessenaar Cees Hoogerhuis pleit bij het water schap voor visstekken op de dijk van Burghsluis bij de Plompe To ren. Hoogerhuis, fanatiek sportvisser en samensteller van de viskaart Hengelsport Zeeuwse Delta, heeft dat in een 'zienswijze' aan water schap Scheldestromen laten we ten. Volgend jaar namelijk, wordt het dijkvak in Burghsluis, ter hoog te van de Kouderkerkse Inlaag ver stevigd. Hoogerhuis meent dat het water schap dan zonder veel extra kos ten meteen iets voor de sportvisse rij kan doen. Hij wil dat in de ver nieuwde dijk trapsgewijs betonpla ten worden gelegd, waar vissers op kunnen staan. Een ander voorstel van Hoogerhuis betreft een flink (enkele honderden meters lang) horizontaal dijkplateau. Onder aan de dijk zou het waterschap de scherpe en gladde basaltstenen moeten afvlakken, zodat ook daar sportvissers kunnen staan. Hooger huis: „Ze zijn 325 kilometer dijk aan het verzwaren en dat kost een miljard. Dan mag er toch ook wel eens iets voor de sportvisserij wor den gedaan." De Renessenaar schreef zijn ziens wijze nadat hij in de PZC had gele zen dat gemeente en waterschap in gesprek zijn over een bredere weg over de vernieuwde dijk bij Burghsluis. „Dan lees ik dat B en W het waterschap vragen om ook iets voor de duikers te doen. Het is natuurlijk geweldig dat B en W dit vragen, want elke verbetering voor de watersport komt het toeristisch en recreatieve product Schou- wen-Duiveland ten goede. Maar helaas is de gemeente de sportvis sers, die vaak dezelfde wensen heb ben, vergeten." Vandaar dat Hoogerhuis zijn ziens wijze met een extra toelichting ook aan het Schouwen-Duiveland- se gemeentebestuur heeft gezon den. Sportvisserij is een laagdrem pelige sport en na voetbal de twee de recreatiesport van Nederland, benadrukt Hoogerhuis. Woordvoerster Anneke McGovern van Bureau Zeeweringen (waarin waterschap en Rijkswaterstaat sa menwerken) zegt dat de zienswij ze van Hoogerhuis 21 maart wordt behandeld in het algemeen be stuur van het waterschap. Zij meldt ook Sportvisserij Zuidwest Nederland overlegpartner is van Bureau Zeeweringen. BRUINISSE - Het heeft even geduurd, maar dan dorp afgelopen zaterdag de schaatsbaan al ge- in de gaten gehouden ter voorkoming van be- Dreischor en Brouwershaven kan sinds giste- hebben ze ook wat. De jeugd van Bruinisse opend, maar door de sneeuwval en de nog schadigingen en dat betaalde zich woensdag ren worden geschaatst. De ijsbanen van Zierik- kon zich gistermiddag helemaal uitleven op niet doorzettende vorst lukte dat niet. De Bru- uit. Het was druk en gezellig. zee, Schuddebeurs en Scharendijke zijn sinds de ijsbaan. Graag hadden ze in het vissers- se IJsvereniging heeft nauwlettende de baan Ook in Nieuwerkerk, Sirjansland, Ouwerkerk, zaterdag geopend. foto Dirk-jan Gjeltema SOMMELSDIJK De politie werkt nog steeds aan het oplossen van zes autobranden op 31 december 2012 in Sommels- dijk. Voor de autobrand in dezelfde nacht in Middelharnis zijn twee mannen opgepakt. De politie gaat ervan uit dat daarmee de zaak in Middelharnis is opgelost. Het is nog niet duidelijk of zij ook betrok ken zijn bij de brandstichting in zes auto's in Sommelsdijk TERNEUZEN De dierenpolitie heeft maandag een Amerikaanse Stafford wegge haald bij de eigenaresse. De hond had bulten, huidproblemen en on derhuidse verhardingen. De dieren politie kreeg 9 januari een melding binnen en stelde de bazin in de ge legenheid om de dier binnen een week te laten behandelen. Ze gaf hier geen gehoor aan. De kosten zijn voor haar rekening. TERNEUZEN Regionale belastingdienst Sabewa Zeeland past de enveloppen met de aanslagbrieven aan. Naast het logo Sabewa komt de tekst 'Let op: deze enveloppe bevat een belastingaan slag'. Veel mensen herkenden de onlangs verzonden brieven voor waterschapsbelasting niet. Sabewa int Uit jaar voor het eerst belastin gen voor het waterschap op Schou- wen-Duiveland. Bij sommige kinderen duurt het blijk baar wat langer voor informatie op de juiste plek belandt, in die grijze hersentjes. Zo ook bij dat jochie uit Vlissingen, dat al een eeuwigheid probeert te begrijpen hoe het nou pre cies zit met steden, provincies, lan den en werelddelen. Voor hemzelf vormen de lacunes in zijn kennis ove rigens in het geheel geen probleem: Tip? redactie@pzc.nl hij verzint erfantasievol op los. Zo merkte hij onlangs in de auto opgeto gen op dat het nul graden was. „Wow! Nul graden! Dat is koud!" Hij was er even stil van. Zwijgend liet hij het tot zich doordringen, waarbij zijn gezicht boekdelen sprak. Kouder kan niet, leek hij te denken. Opeens klaarde zijn gezicht op. „Wonen we nu in Friesland?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37