61 binnenland Topvoordeel Rondreizen CHINA Rechter legt man verbod op social media op BOEK ONLINE of bel 0900-9697 Steeds meer 65-plussers blijven werken op boerenbedrijf Agrariërs werken steeds vaker tot op hoge leeftijd door op de boerderij. Soms noodgedwongen, maar boer Jan Weijers (82) 'wil niet anders'. KLASSIEK MYSTIEK HIGHLIGHTS COMPLEET woensdag 23 januari 2013 mmmÊmKKmmmmmKMÊÊHÊÊmÊÊÊmHÊÊÊÊmÊÊHÊÊÊÊÊMmmmKmtiÊKÊÊÊÊmmÊÊWÊtmMÊÊÊÊÊKmÊKÊBMÊÊÊKmmmmmiMWMmÊMKMÊÊmam Boer Jan gaat door met boeren door Peter Winterman Zo'n zes uur per dag is hij nog volop aan het werk, tussen de koeien. Zeven dagen per week. Van stoppen wil de 82-jarige Jan Weij ers uit het Gelderse Teuge niets we ten. „Geen haar op mijn hoofd die daaraan denkt. Dit werk is mijn hobby, ik zou niet weten wat ik an ders moet doen." Elke ochtend staat de gepensio neerde agrariër om zeven uur op. Hij fietst naar het melkveebedrijf van zijn zoon, slechts een paar honderd meter verderop. Daar voert hij de kalfjes, die - zelfs in de barre winterkou - rondspringen in de halfopen stal. „Dit vind ik prachtig", zegt Weijers, terwijl hij het stro in de stal ververst Steeds meer agrariërs blijven, net als Weijers, tot op hoge leeftijd doorwerken op de boerderij. Om dat ze het zelf willen, maar soms ook omdat ze geen keuze hebben. „Het wordt steeds duurder om een boerenbedrijf over te nemen", ver telt Cor Pierik van het Centraal Bu reau voor de Statistiek (CBS). „Jon ge boeren stellen de overname va ker uit om meer geld te sparen. Boeren werken daardoor vaker na hun pensioen door." Voor Weijers is het alweer 22 jaar geleden dat hij het bedrijf over deed aan zijn zoon. „Dat ik hier nog altijd werk, is geen verplich ting. Ik beweeg veel, ik werk in de buitenlucht, daar voel ik me ge zond bij." Weijers krijgt niet betaald voor de uren die hij op de boerderij door brengt. „Dat wil ik ook niet. Wan neer ik het werk lichamelijk niet Boer Jan Weijers (82) is nog elke dag aan het werk tussen de koeien. „Ik beweeg veel, ik werk in de buitenlucht, daar voel ik me gezond bij." foto Ronald Hissink meer aankan, houdt het gewoon op." Voor zijn zoon zou dat gevol gen hebben. Het bedrijf - met on geveer 130 melkkoeien - moet op dat moment een werknemer in dienst nemen. „Mijn vader neemt mij natuurlijk werk uit handen", vertelt zoon Gerrit. „Maar hij voelt bijvoor beeld ook precies aan wanneer een koe op het punt staat om een kalfje te krijgen. Die ervaring en dat extra paar ogen zijn mij heel veel waard." Nadat Weijers de kalfjes heeft ge voerd, pakt hij een kruiwagen die hij vollaadt met houtzaagsel. Het zaagsel kiepert hij in de ligboxen van de koeien. Zijn eigen vrouw ziet de gepensioneerde agrariër da gelijks bij het ontbijt, de koffie, het warme middagmaal, in de middag en 's avonds nadat de koeien zijn gemolken. „Dat we niet de hele dag bij elkaar zitten, vindt ze hele maal niet erg", zegt Weijers. „Nu leven we heel vredig samen. Dat wil ik nog wel even zo houden." AMSTERDAM - Een man die zijn ex op Hyves, Facebook en blogspot zwart maakte door haar van onder meer pedofilie en kindermishande ling te beschuldigen en haar voor hoer uit te maken, mag een jaar lang geen profiel op een sociaal medium beheren. Dat heeft de kortgedingrechter in Amsterdam vorige maand bepaald, zo blijkt dinsdag. Een eerdere veroordeling tot het verwijderen van berichten onder bedreiging van een dwangsom heeft blijkbaar geen indruk ge maakt op de man, waardoor de rechter nu naar een zwaarder mid del heeft gegrepen. Van het ver weer van de man dat zijn profie len op Hyves, Facebook en blogspot niet openbaar zijn, blijkt de rechter niet onder de indruk. Via Google zijn de berichten name- Hl lijk gewoon te vinden. Zie www.kras.nl/25009 Zie www.kras.nl/36421 Zie www.kras.nl/25201 Zie www.kras.nl/25012 15 cpm Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. --r^r^rasnl/inlodag Vertrek: 9/4 t/m 15/10 vele gegarandeerde vertrekdata! langs dé highlights van China! met o.a Beijing met de Grote Muur, Terracotta leger van Xi'an, Luoyang, Hangzhou en Shanghai incl. vlucht, rondreis, vele maaltijden, Nederlandssprekende reisleiding en excursies Vertrekdata: 7/5 t/m 22/10 incl. 3-daagse cruise over de machtige Yangtze-rivier! met o.a. Beijing met de Grote Muur, het Terracottaleger in Xi'an en de moderne metropool Shanghai inclusief vlucht, rondreis, cruise, vele maaltijden, Nederlands sprekende reisleiding en excursies Vertrekdata: 3/4 t/m 30/10 zeer populaire rondreis, VOL=VOL! langs alle hoogtepunten! met o.a Beijing. Xi'an, Nanjing, Suzhou, Shanghai en Hongkong inclusief vlucht, rondreis, vele maaltijden, Nederlandssprekende reisleiding en excursies Vertrekdata: 4/4 t/m 24/10 laatste plaatsen 4 april! incl. boottocht over de Li rivier! met o.a. Beijing, Xi'an, Shanghai, Guilin. Li-rivier, Yangshuo, Guangzhou en Hongkong inclusief vlucht, rondreis, vele maaltijden, Nederlandssprekende reisleiding en excursies waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6