Rawidjan maakt 'Mooiste Pro Sport/De Boemel Oranje-goal van 2012' en Tencezaman in finale sport! 33 Co Adriaanse te gast bij loting Osmanovski Cup We kennen elkaar erg goed en we weten hoe we elkaar moeten oppeppen. Bovendien staan we ook gewoon goed te tennissen' Waslander ook aan de slag bij Oude Maas FM Sranang verkleint achterstand op leider Van de Velde strandt in derde voorronde door Barry van der Hooft MIDDELBURG - De omhaal van be ach soccerinternational Daryl Ra widjan is gekozen tot 'Mooiste Oranje-doelpunt van 2012'. Het doelpunt vaiT de Zeeuwse aanval ler van het Nederlands beach soc- certeam kreeg de voorkeur boven treffers van Arjen Robben en vrou weninternational Sherida Spitse. Rawidjan werd eind vorig jaar ge nomineerd met de omhaal die hij in juli maakte. In Moskou scoorde hij tijdens het WK-kwalificatie- toernooi op een schitterende ma nier in het pouleduel met Noorwe gen. Dat doelpunt werd een hit op YouTube, waar de treffer al bijna 800.000 keer is bekeken. Maandagavond kreeg Rawidjan in Aalsmeer als winnaar van de inter netverkiezing op onsoranje.nl een karikatuur uitgereikt. Zijn doel punt kreeg meer stemmen dan de solo van Robben in het duel met Engeland en de -fraaie treffer van Spitse tegen Frankrijk. Rawidjan is momenteel nog steeds herstellende van een knie blessure, maar was maandag naar Aalsmeer afgereisd om zijn teamge noten van het beach soccerteam weer eens te zien. „Het kriebelde wel weer om die zandbak in te gaan", vertelde hij. Door zijn bles sure mist Rawidjan ook de trip naar Brazilië, waar Oranje vrijdag, zaterdag en zondag meedoet aan een toernooi in Santos. Het Neder lands team is dinsdag zonder Ra widjan naar Brazilië vertrokken. „Jammer, want zulke trips wil je graag meemaken. Maar er komen nog genoeg toernooien aan. Ik moet eerst fit worden." De aanval ler richt zich op het WK, dat in september op Tahiti plaatsvindt. door Aector Dooms TERNEUZEN - De zaalvoetbalteams Pro Sport/de Boemel en Tenceza man spelen de bekerfinale in de •eerste klasse van het Zeeuws-Vlaamse zaalvoetbal. Pro Sport schakelde in de halve fr- nale 't Bierwinkeltje uit met 9-6 en Tencezaman was met 7-2 te sterk voor De Molenhoek. Tenceza man en Pro Sport strijden ook om het kampioenschap in de eerste klasse. De bekerfinale vindt 4 maart in Terneuzen plaats. Pro Sport/de Boemel-'t Bierwin keltje 9-6 (4-3). Het duel ging tot aan de rust gelijk op. In de tweede helft namen de Axelaars meer af stand door de kansen beter te be nutten. Jonathan Constancia en Soufian Doorns scoorden elk drie keer voor Pro Sport. Doelpuntenmakers. Pro Sport: Jonathan Constancia, Soufian Doorns, beiden 3, Günther van .Gaeveren, Jess de Rudder, Pascinel De Paepe allen 1. 't Bierwinkeltje: Ibrahim Eryürük 2, Roy van Ham, Can Kiran, Jan-Willem Tangelder, Michel de Vries allen 1. De Molenhoek-Tencezaman 2-7 (1-4). De Hulstenaren kenden wei nig problemen met De Molen hoek. Voor de pauze liep Tenceza man uit naar een 4-1-voorsprong. Toen vlak na rust de Hoekse ploeg scoorde, leek het nog even span nend te, worden. De marge werd vervolgens weer drie punten, zo dat Tencezaman het duel gemakke lijk kon uitspelen. Doelpuntenmakers. De Molen hoek: Mare de Haas 2. Tenceza man: Davy Kerstens 2, Tim Meche- linck, Robin Mac Taggart, Niek Lui- me, Michiel Standaert, Marnix van Sonsbeek allen 1. Igor Sijsling (links) en Robin Haase kenden een ijzersterk optreden in de kwartfinale. Sijsling zelf onderschat hoe goed ze samen kunnen zijn. „Ze hebben een andere ranking en mede daardoor niet dezelfde voor keuren voor toernooien, dus er zijn wel wat kanttekeningen", stelt hij. „Maar het zou goed zijn als er weer een Nederlands koppel struc tureel gaat dubbelen. Robin en Igor serveren goed, spelen met de zelfde intensiteit en stimuleren el kaar goed." Technische directeur van de tennisbond en Davis Cup-captain Jan Siemerink volgt het toernooi vanuit Nederland en is verrast. „Ik wist dat ze samen goed konden spelen, want Robin en Igor kennen elkaar al lang en klikken wel. Maar een halve finale, nee dat zag ik ook niet aanko men." Is er een luxeprobleem in de maak met het oog op de Davis Cup, met ook dubbelspecialist Jean-Julien Rojer in het team? Afgelopen jaar speelde Rojer twee keer met Haase, daarvoor dubbelden Sijs ling en Haase al een paar keer. „Het is inderdaad wel fijn dat je meer dan één optie hebt. Maar het is vooral goed voor de ontwikke ling van het spel van Robin en foto Narendra Shrestha/EPA Igor. Dit heeft ook positieve effec ten voor hun enkelspel", voorspelt Siemerink, zelf in 1992 halvefina- list in Australië met Richard Kraji- cek. Komende nacht treffen Haase en Sijsling een sterk koppel, de Span jaarden Grannollers en Lopez. „Maar als je de halve finale haalt, kan je de finale ook halen", meent Siemerink. Igor Sijsling woensdag 23 januari 2013 BRESKENS - De organisatie van de Esad Osmanovski Memorial Cup heeft net als in voorgaande jaren een aansprekende gast voor de lo tingsavond weten te strikken. Co Adriaanse komt op vrijdag 15 maart naar de kantine van voetbal vereniging Breskens, waar geloot zal worden voor de zevende editie van het internationale voetbaltoer nooi. De trainer werd ruim een jaar gele den ontslagen bij FC Twente en zit sindsdien zonder club. In het verle den was Adriaanse ook werkzaam bij onder meer Red Bull Salzburg, Metallurg Donetsk, FC Porto, AZ, Ajax en Willem II. Afgelopen jaar waren Jean-Paul de Jong (trainer beloften FC Utrecht), John Karelse (toen trainer van NAC) en oud-NAC-doelman Ton van Eenennaam tijdens de lotings avond te gast in Breskens. De zevende editie van het toer nooi vindt dit jaar plaats op 25 en 26 mei. Naast de A-junioren van onder meer Feyenoord, AZ, Club Brugge en Racing Genk behoren ook het Braziliaanse Atletico Para- naense en het Engelse Queens Park Rangers tot de deelnemers. MIDDELBURG Voetbaltrainer Koos Waslander krijgt het de komende maanden druk. De Zuid-Hollandse oefen- meester krijgt naast zondag-derde klasser Jong Ambon nog een club onder zijn hoede. Waslander is met onmiddellijke ingang be noemd tot trainer van zater dag-tweedeklasser Oude Maas uit Poortugaal. Hij is bij die club de op volger van Wim Eilander. Waslander gaat het trainen en coachen bij beide clubs combine ren. GOES De zaalvoetballers van FM.Sranang verkleinden hun achterstand op koploper FC Meerhoven tot vijf punten. De Goese topklasser won in eigen huis met 5-2 van CFE/VDL Groep 2,. Halverwege leidde FM Sra nang met 2-1. CFE kwam daarna nog wel terug tot 2-2, maar moest door de knieën door drie doelpun ten van Yordi Matondo. In de eer ste helft hadden Salim Sandee en Ibi U-Elarichi gescoord. FM Sranang 2 verloor in de eerste klasse van Troy/IDEAL Car Rent: 7-11. Salim Sandee (2x), Pito Bernar- dina (2x), Peter Overdulve, Virgel de Meza en Wesley den Hollander waren voor Sranang de doelpunten makers. KAARST Tennisster Bernice van de Velde is er niet in geslaagd zich te kwalifice ren voor de future in het Duitse Kaarst. De 21-jarige speelster uit 's-Graven- polder won in de voorrondes twee partijen, maar verloor de derde. Ze delfde het onderspit tegen de Itali aanse Martina Spigarelli: 2-6 6-2 6-3.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 63