Vrouw komt om bij ongeval Tractaatweg ZEEUWS-VLAANDEREN Binnenvaartschip loopt in Terneuzen veel averij op door brand 21 Loonbedrijf Vervaet stopt vrijwillig 22 College slaat advies van welstands- en monumentencommissie over huisvesting WV in glazen huis in de wind 'Crachtrijder' was mogelijk onder invloed WOENSDAG 23 januari 2013 PZC 'Onherstelbare schade Grote Kerk' door Wout Bareman en Raymond de Frel TERNEUZEN - De Grote Kerk in de Terneuzense Noordstraat dreigt zó onherstelbaar te worden aangetast, dat de status als gemeentelijk mo nument op het spel staat. Dat gaf de (in januari vanwege be zuinigingen opgeheven) welstands commissie én de monumenten commissie het college van B en W mee bij de beoordeling van het plan om een glazen kubus voor de kerk te plaatsen. Het college slaat het negatieve advies van beide commissies over de aanbouw in de wind. In de aanbouw is het nieuwe WV-kantoor bedacht. Om de WV vanuit de kerk te kunnen be reiken, moet een buitenmuur wor den doorbroken. De welstands- en monumentencommissie vinden dat 'met dit plan het gemeentelijk monument geweld wordt aange daan waardoor de monumentale waarde van de kerk verloren gaat'. Het maken van een gat in de bui tenmuur van de in 1885 gebouwde kerk zorgt volgens de commissies voor onherstelbare schade. Wet houder Frank van Hulle beweerde vorige week in de vergadering van de commissie Omgeving het tegen overgestelde: mocht de WV ooit weer vertrekken, dan is reparatie van de gevel simpel. Hij snapt dat de monumentencommissie en heemkundigen puur naar het ge bouw kijken, licht hij nu toe. •Maar om dit monument in stand te kunnen houden, heeft het juist functies nodig. Daar doet de stich ting Behoud Grote Kerk Terneu- zen zijn best voor. In de weten schap dat subsidiepotten leeg ra ken, zijn we daarom blij dat zich een huurder als de WV aandient. Het behoud van de kerk en een toplocatie voor de WV is voor ons doorslaggevend. En ja, dan moeten er helaas wat stenen voor wijken. Maar als we niets doen, ligt verpaupering op de loer." Ook woordvoerder Cor Verlinde van de stichting Behoud Grote Kerk Terneuzen acht de ingreep ac ceptabel. „De gevel kan volgens de aannemer zonder al te veel ingre pen in de oude staat worden her steld. Nieuwe stenen kunnen pri ma weer als oud lijken door ge bruik van bijzondere hulpmidde len. Ik geloof dat daar ook koeien- poep aan te pas komt." Tot 15 fe bruari kan er bezwaar worden ge maakt tegen de verbouwing. Die duurt ongeveer twee maanden en begint waarschijnlijk half februari. TERNEUZEN - Brand, ontstaan door een defect luxweg in Terneuzen, toen een bemanningslid blust om schade aan de bekabeling te voorko- De Saeftinge lag aan de Beneluxweg voor een in de koelkast in de kombuis, heeft dinsdag- van een naastgelegen schip rookontwikkeling men. De kombuis is goeddeels vernield. In de verbouwing van het interieur. Een geluk bij ochtend rond zes uur veel schade veroorzaakt zag. Hij waarschuwde de brandweer. Schipper stuurhut liep apparatuur veel rookschade op. een ongeluk was dat de woonkamer helemaal aan boord van het binnenvaartschip Saeftin- Arnold Appeldoorn was snel aanwezig om de Een gespecialiseerd schoonmaakbedrijf was was gestript. Anders was de schade nog veel ge. De Saeftinge lag afgemeerd aan de Bene- deur te openen. Het vuur is met schuim ge- dinsdag bezig te redden wat er te redden viel. groter geweest. foto Chris Platteeuw TERNEUZEN De automobilist (68) die maandag met zijn auto in de Terneuzense Rosegracht belandde, was 'moge lijk' onder invloed, aldus de poli tie. Een agent rook bij het openen van het portier van de wagen een alco- hollucht. Een blaastest wees uit dat de man had gedronken. Zijn rijbe wijs is ingenomen en tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. door Sheila van Doorsselaer AXEL - Een 49-jarige vrouw uit de gemeente Hulst is dinsdagochtend om het leven gekomen bij een ver keersongeval op de Tractaatweg tussen Terneuzen en de afslag Axel. De vrouw kwam rond 9.30 uur door nog onbekende oorzaak met haar auto op de verkeerde weg helft terecht en botste frontaal te gen een vrachtwagen. De weg was dinsdag lange tijd afgesloten voor onderzoek. Het slachtoffer kwam uit de rich ting van Axel en kwam in aanrij ding met de vrachtwagen die af komstig was van Dow Chemical in Terneuzen. Aan de tank van de vrachtwagen was geen schade. De adviseur gevaarlijke stoffen van de brandweer concludeerde dat het ongeval geen gevaar heeft opgele verd voor de omgeving. De chauffeur (47) van de vrachtau to, uit het Belgische Kapellen, is overgebracht naar het politiebu reau om een verklaring af te leg gen. De politie heeft de plaats van het ofigeval onderzocht en is daar bij geassisteerd door het verkeers ongevallen-analyseteam en de technische recherche. Voor auto's werd een omleiding ingesteld. Om dat het voor vrachtwagens lastig keren is, werden zij onder politie begeleiding één voor één in de ge legenheid gesteld achteruit rich ting de omleidingsroute te rijden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 57