Laatste ronde korting OM wil veeleisende dakloze naar instelling zeeland 125 Tholen wil geen stedenband met Poa Dierenambulance GS: 'Bushalte komt niet terug' Kerkconcert LANGSTRAAT 7 ARNEMUIDEN 0118-603805 www.walkyschoenmode.nl 50-60% middelburg - Tien jaar lang leidde een dakloze man (32) een zwer vend bestaan en bracht hij de nachten door in een trein, onder een brug of waar dan ook. Officier van justitie T. Huiskamp had tij dens de zitting van de rechtbank een nieuw onderdak voor hem in petto: twee jaar lang in een instel ling voor stelselmatige daders, of wel een ISD-maatregel. Of het zal helpen is nog maar de vraag, want een eerder opgelegde ISD-maatre gel tegen de Rotterdammer heeft hem volgens Huiskamp niet gehol pen om op het rechte pad te blij ven. Midden oktober vorig jaar had hij in een trein geslapen, kwam in Vlissingen terecht en wil de weer terug naar Rotterdam. Op het parkeerterrein zag hij een auto staan, verbrak het contactslot en reed weg. Er zat echter nauwelijks nog benzine in de tank en 'dus' tankte hij nog even in Vlissingen zonder te betalen. Uiteindelijk werd hij in de kraag gevat en be landde hij in een cel. „Ik wil gehol pen worden, maar krijg nergens hulp", klaagde hij. „En ik heb geen plek om te slapen." Het advies de nacht bij het Leger des Heils door te brengen, vond hij maar niks., „Veel te veel mensen op een zaal. Daar heb ik geen trek in." Uitspraak 4 februari. woensdag 23 januari 2013 sint-maartensdijk - De bushalte aan de Provincialeweg tussen Sta- venisse en Sint-Maartensdijk komt niet terug. Dat stellen Gedeputeer de Staten. Connexxion plaatste de bushalte in november om daarmee een jon gen uit de buurt tegemoet te ko men. Hij kan door een beperking geen lange afstanden afleggen, waardoor een halte vlakbij zijn wo ning de enige mogelijkheid is om zelfstandig naar zijn school in Ber gen op Zoom te kunnen reizen. De provincie haalde de halte een paar weken later alweer weg van wege de verkeersveiligheid. De SP is daar boos over. Volgens die par tij liggen er meer haltes langs 8o-kilometer wegen. GS antwoorden dat nieuwe haltes langs dit soort wegen niet worden getolereerd. Ze staan achter het be sluit om de halte weg te halen. Ze erkennen wel dat de jongen er erg mee geholpen was. „Maar de ver keersveiligheid gaf de doorslag." door Rob Paardekam foto's Lex de Meester kapelle - Woord en Daad houdt zaterdag 26 januari een concert met het Sliedrechts mannenkoor Ichthus en dwarsfluitiste Marjo lein de Wit. Het concert in de her vormde kerk in Kapelle begint om 19.30 uur. Entree 7,50 euro. -tholen - De gemeente Tholen is niet van plan een stedenband aan te gaan met Poa in Burkina Faso. Het bestuur van deze gemeente had daartoe een verzoek inge diend. Wel wil Tholen op project basis dingen gaan doen in het Afri kaanse dorpje. Het contact tussen Tholen en Poa is ontstaan door de Thoolse jonge- renraad. Die heeft zich met succes ingezet voor de komst van een wa terput en een school in het dorp. Vorig jaar ging een delegatie, met onder meer wethouder lan Oude- sluijs, op bezoek in Poa. De samenwerking is daar zo goed bevallen dat een verzoek tot sa menwerking is ingediend bij de ge meente Tholen. „Het college vindt echter dat het de tijd niet is om nieuwe structurele samenwerkin gen met gemeenten in het buiten land aan te gaan", laat een woord voerder van de Zeeuwse gemeente weten. In plaats daarvan wil Tholen de ko mende jaren nader te bepalen pro jecten in Poa financieel ondersteu nen. Dat kan uit het budget dat be schikbaar is vanwege het feit dat Tholen millenniumgemeente is. Het college zal de gemeenteraad dit jaar concrete voorstellen doen. Tholen heeft overigens al een ste denband met het Poolse Ilawa. De steenuil is één van de tijdelijke bewoners van De Mikke. 'We brengen nu drie slachtoffers van één kat Twee lijsters en een kramsvogel waren door dezelfde poes gevangen. Daar hebben we er wel veel van. Maar verder hebben we het niet heel druk. Dat begint pas echt als het nog een paar dagen blijft vriezen.'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55