241 zeeland De Beheerster ALLE SHIRTS, PULLS. VESTEN, KATOENEN PANTALONS, STROPDASSEN 5JAAL5 I* Eis: 15 maanden en hoge boete voor koperdief die politiehond verwondde I I I I 2 VOOR °f 3 VDOR 100,00 125,00 FF Keersluis in Thoolse haven woensdag 23 januari 2013 Kering toch Voor de zwakkere dieren wordt het nu afzien. Veel watervogels en zangvogels kunnen bijna geen voedsel vinden. Dat zit onder het ijs of in de bevroren grond. Het zoeken naar voedsel kost ze veel energie, de vogels verzwakken en letten niet goed op hun vijanden.' dicht bij stad slachtoffers van kou door Rob Paardekam tholen - Burgemeester en wethou ders van Tholen willen het minis terie laten weten dat ze onder voorwaarden akkoord gaan met de komst van een keersluis in het midden van de Thoolse haven. De ze locatie is door de gemeenteraad eerder als onwenselijk bestempeld, omdat de waterkering dan wel erg dicht bij de historische binnenstad komt te liggen. De toekomstige keersluis moet voorkomen dat huizen in de wijk Waterfront onder water komen te staan als het Volkerak-Zoommeer in de toekomst wellicht een keer wordt ingezet als waterberging bij extreem hoogwater. In 2011 sprak de gemeenteraad de voorkeur uit voor een sluis aan de buitenkant van de haven, ver bij het stadje vandaan. Het ministerie van Infrastructuur en Milieu koos echter voor een keermiddel in het midden van de haven. Die is stukken goedkoper en bo vendien blijft de overnachtingsha ven voor de schippers dan vrij lig gen. Deze beroepsgroep had grote problemen met een keersluis aan de buitenkant van de haven. De voornaamste reden voor de ge meenteraad om destijds geen sluis in het midden van de haven te wil len, was de angst dat deze het beeld van de historische binnen stad te veel zou aantasten. Om die zelfde reden liet ook de heemkun dekring weten geen heil te zien in een sluis op die locatie. Toch willen burgemeester en wet houders het ministerie nu laten weten dat ze onder voorwaarden akkoord kunnen gaan met een wa terkering in het midden van de ha ven. De sluis moet dan zeer zorg vuldig worden ingepast. De heem kundekring heeft: een paar manie ren bedacht om dat te doen. Een lage dam met afneembare schotten heeft de voorkeur, on danks dat dit een vrij dure oplos sing is. Een mogelijk alternatief is een dam iets boven de huidige wa terspiegel met daarop een kruin van gras en een muraltmuur. Een dam met een kruin van gras en uit gevoerd met strekdammen is een derde mogelijkheid. De raad moet nog akkoord gaan met het voornemen van het colle ge om onder bepaalde voorwaar den akkoord te gaan met een keer sluis in het midden van de haven. maak zelf uw keuze! T/m zaterdag 26-01-2013:10% korting op alle niet afgeprijsde artikelen. Geen korting op bestellingen. 2 Sjaak van Zee Herenmode St. Adriaanstraat 7, 4461 JC Goes T: 0113-215652 E: info@sjaakvanzee.nl Maten t/m 62 VJ», 64 en 57 Ook op maandagen van 13.00 tot 17 30.u geopend en kat in De Mikke Voor kat en roofvogel is het ta- feltje-dek-je. Prooien te over door de kou. Hongerige vogels zijn zo druk bezig met voedsel dat ze geen oog hebben voor de vijand. Vogelopvang De Mikke heeft de handen vol aan slachtof fers van kou en kat. door Annemarie Zevenbergen De steenuil zit helemaal weggedoken in een hoekje van zijn tijdelijk opvangadres in Middel burg. Het is één van de koude- slachtoffers bij vogelopvang De Mikke. Het dier heeft verwondin gen opgelopen doordat het in prik keldraad verward is geraakt. Uilen hebben het nu sowieso zwaar. Niet alleen de vorst, ook de grote vochtigheid van de afgelopen tijd speelt hen parten. Mikke-beheers- ter Marga de Jonge: „Uilen leven van muizen. Die zitten nu echter diep onder de grond. Na het vele vocht van de afgelopen maanden komt dit er nu bovenop." Maar het zijn moeilijke tijden, niet alleen voor de uilen. Watervogels en zangvogels zien hun voedsel verdwijnen onder een laag ijs of sneeuw. De Mikke herbergt nu on der meer een smient en een tam me eend. Ook een aalscholver red de het niet meer in de buitenwe reld. De tamme eend heeft het sim pelweg koud. Marloes Brand, assis tent beheerster, pakt hem op: „Kijk, zijn verenpak is niet dik ge noeg. Dat zie je bij gekweekte die ren vaak. Die ontsnappen of wor den losgelaten, maar zijn niet ge wend aan kou. Hun verenpak ver dikt zich niet genoeg." Inmiddels arriveren de twee da mes Julie en Jenny van de Die renambulance met drie slachtof fers van één Vlissingse kat; twee lijsters en een kramsvogel. De vo gels leven nog wel; een lijster bijt zich venijnig vast in de mouw van de trui van een medewerkster van De Mikke. De vogeltjes worden apart in een hokje gezet om tot Marloes Brand van De Mikke met de tamme eend wiens verendek niet dicht genoeg is voor de kou. rust te komen en krijgen antibioti ca. Marloes: „Er kan van alles on der die kattennagels zitten. Dus kans op een infectie is groot." De dames van de Dierenambulan ce hebben het nog niet opvallend druk. „Maar we worden wel vaak gebeld door mensen die denken dat ze een vastgevroren vogel zien. Maar we hebben er nog niet één echt vastgevroren gehad. Wij zeg gen nu 'strooi voer of klap in je handen'. Dan fladderen ze meestal wel op. De vogels zitten nu vaak in elkaar gedoken op het ijs." Marga de Jonge: „Je ziet nu dat de zwakkere dieren in de problemen raken. Zij kunnen niet meer aan voedsel komen. De watervogels en de zangvogels hebben het nu erg moeilijk. Dodaars, meerkoet en wa terhoentje bijvoorbeeld kunnen niet meer onder water naar voed sel zoeken. De zangvogels wroeten in de grond naar hun voedsel, maar die is nu ook bevroren. Dus ook zij verzwakken. Mensen die vogels voeren, moeten er nu reke ning mee houden dat ze dat niet doen in een omgeving waar veel katten zitten. De vogels zijn zo druk bezig met eten, dat ze niet op de vijand letten." De ongeveer veertig egels in de Mikke zitten lekker warm wegge doken in hun zelfgemaakte holle tjes van krantenpapier. „Egels zijn nu in winterslaap. Als je er nu een tje ziet lopen, is dat niet goed, al dus Marloes." De Mikke kan de drukte redelijk aan. „Het is een tijd vrij rustig ge weest door de hoge temperaturen. Nu wordt het drukker, maar dat gaat tot nu toe goed. Als de kou echt lang gaat duren, wordt het een ander verhaal", aldus Marloes. De aalscholver ploetert nog eens lekker in z'n badje. Voorlopig zit-ie goed in het hok. Er is eten, rust en een aangename tempera tuur. Wat wil een vogel nog meer? door Ad Roos MIDDELBURG - Veertien diefstallen van koper, mishandeling, beledi ging en het verwonden van een politiehond. Daar stond een 33-ja- rige man uit 's-Heerenhoek maan dag voor terecht bij de rechtbank in Middelburg. Officier van justitie G. van der Hofstede eiste een cel straf van vijftien maanden waar van zeven voorwaardelijk en het betalen van 57.109 euro. De naam Valentino Rossi is bij me nig motorliefhebber bekend. Die naam staat ook in het geheugen ge grift van de man uit 's-Heeren hoek, want zo heet de politiehond die hem op 10 april 2011 danig toe takelde. Er kwam een melding van een mogelijke poging tot inbraak op het bedrijventerrein. De politie ging kijken en er werd een hond ingezet. Het dier rook en ontdekte de 's-Heerenhoeker en daar waar ieder weldenkend mens stokstijf blijft staan, ging de man zich ver weren. Het gevolg was dat hij ze ker vijftig bijtwonden opliep. Na afloop bleek dat een stuk van het oor van de hond was afgesne den en daar werd de man voor ver antwoordelijk gehouden. Evenals voor veertien diefstallen van kope ren kabels die in de eerste negen maanden van 2012 bij een bedrijf in zijn woonplaats werden ge pleegd, de diefstal van gereed schap, een mishandeling en een belediging. De inzet van de politiehond viel verkeerd bij raadsman M. van der Want, omdat volgens hem dit mid del niet is toegestaan bij een ver grijp als 'vermoedelijke poging'. En de trap die de hondengeleider gaf in het kruis van de 's-Heeren hoeker was evenmin op zijn plaats. Een 27-jarige plaatsgenoot van de verdachte, die ook betrok ken was bij enkele diefstallen, hoorde voor zijn aandeel een taak straf van 180 uur tegen zich eisen. Uitspraak 4 februari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54