bsroo zeeland 123 Samenwerken voordeel Combinatieteam voetbal vangt tekort jeugd op Dodelijk ongeluk op Tractaatweg Ijsbaan weer in bedrijf in Hansweert Kom naar onze open dagen op 25 en 26 januari 2013 Cameronian makelaar Statenlaan e.o. Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Beroepsonderwijs zoals het moet zijn. Middelburg Scholen met lampions in Oranjeoptocht Presentatie nieuw boek Jopie Minnaard Opendag bij SVO voedselopleidingen lange vorststraat - goes woensdag 23 januari 2013 terneuzen - Een 49-jarige inwoon ster van de gemeente Hulst is gisterochtend om het leven geko men bij een ongeluk op de Trac taatweg tussen Terneuzen en de af slag Axel. Om nog onbekende redenen was de vrouw met haar personenauto op de verkeerde weghelft terecht gekomen en daar frontaal in bot sing gekomen met een vrachtwa gen, bestuurd door een 47-jarige Belg uit Kapellen. De weg moest geruime tijd wor den afgesloten en het verkeer in beide richtingen omgeleid. hansweert - -De schaatsers in Hansweert zijn gisteravond weer onthaald op koek en zopie op de verlichte ijsbaan van Hansweert. Na een vernielactie door vandalen zondag is een kwart van de baan onbruikbaar en afgezet met lint. Maandagavond hield de stichting Jeugdwerken Hansweert de keet met drank en spijs gesloten uit pro test tegen het geweld. De schaat sers in Hansweert respecteren de afzetting, vertelt Mirjam Luijsters van Jeugdwerken. „We gaan vanaf door zolang het kan. Voor ons is het afgedaan." De koek en zopie is vandaag open van 13.00 tot 19.30 uur. Nieuwsgierig? Kijk op www.getijdecollege.nl vanaf 107.100,- k.k. SVO, de mbo-opleider in de voed- selbranche, houdt vandaag (woens dag en zaterdag 26 januari open da gen in het opleidingsgebouw aan het Stationspark 39 in Goes. Vandaag kunnen aspirantleerlin gen van 14 tot 17 uur terecht en van 19 tot 21 uur. Zaterdag is de school open van 10 tot 15 uur. Bij SVO kun je op vier niveaus leren voor fiic- ties in de supermarkt, in de vis, het vlees, de groente of in de catering met één dag school in de week. Leden van de toneelvereniging Baarland zijn druk aan het repeteren voor de klucht 'De man die niks kan'. foto Dirk-Jan Gjeltema WOLPHAARTSDIJK door Frank van Cooten De voetbalverenigingen van Kwadendamme en Hoede- kenskerke werken al een tijdje samen om het dalend aantal jeugdleden op te vangen. De krimp heeft immers ook gevolgen voor de verenigingen. Minder jon geren betekent minder jeugdleden. De voetbalclubs hebben daarom een samenwerkingsverband op jeugdgebied. „Iemand wordt lid van de vereniging in Kwadendam me of van de vereniging in Hoede- kenskerke en blijft ook lid van de ze vereniging. Het komt echter voor dat we te weinig leden heb ben om een volwaardig elftal op te stellen. Dan wordt in overleg met de jeugd en met de ouders een combinatieteam samengesteld. Dat werkt prima", zegt Rinus Plat- schorre, voorzitter van de afdeling voetbal van Sportvereniging Hoe- dekenskerke. Dit seizoen spelen de C's in Hoe- dekenskerke en de D's in Kwaden damme. „Volgend jaar kan het weer andersom zijn." Volgens Hanny Otten van de to neelvereniging in Baarland moe ten dorpen wel gaan samenwer ken om de leefbaarheid op peil te houden. Op sportgebied wordt ook samengewerkt tussen Baar land en Kwadendamme. „Kwaden damme heeft een voetbalveld en wij een tennisveld. Dat zorgt voor een wisselwerking. Mensen uit Kwadendamme komen in Baar land tennissen. Ook leden van on ze toneelvereniging wonen niet al leen in Baarland. Het Oranjecomité in Wolphaarts- dijk houdt donderdag 31 januari, de verjaardag van Koningin Beatrix, een lampion-optocht door het dorp. De kinderen van openbare ba sisschool De Achthoek en christelij ke basisschool Ichtus hebben zelf lampions gemaakt, de lampjes en de houders worden door het comi té geleverd. De optocht begint om 18.45 uur bij De Griffioen. De Juun- trappers begeleiden de kinderen tot de chocomel bij De Meuleweie. KIJKDAG 25 JAN A.S. Prijzen Wij nodigen u van harte uit de verschillende apparte menten vrijdag 25 januari ce komen bekijken tussen 15:30 uur en 16:30 uur! U kunt zich melden aan de Pieter Boddaertstraat 24 en van daaruit de andere appartementen bekijken. Kijk voor meer info op www.JeStek.nl. Verenigingen werken ook samen om de leefbaarheid van een dorp op peil te houden. Zoals de voetbalclubs van Kwadendamme en Hoedekenskerke die een combinatieteam van jeugdleden hebben samengesteld. Dorpshuis Cameronian in Baarland veel druk gebruikt door het verenigingsle ven. Zo is er koersbal, wordt gekaart en gebiljart en is er de jeugdsoos. Ook de toneelvereniging repeteert in het Baarlandse dorpshuis. ELLEWOUTSDIJK Jopie Minnaard, schilderes en dich teres in Zuid-Bevelands dialect, pre senteert zaterdag 2 februari een nieuw boek in het Kerkje van Elles- diek. Onderweg Zeeuwse Vertellingen bevat Minnaards mooiste gedich ten met illustraties van haarzelf. Het is uitgegeven bij Het Paard van Troje in Goes. De presentatie die om 14.30 begint, richt zich vooral op de Watersnood ramp. Zoon Jacco Minnaard speelt gitaar en echtgenoot Jan leidt alles in. Aanmelden: 0113-612681. GOES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53