Eén telefoonnummer op Bevelanden 'Plaats Brede School naar achteren' BEVELANDEN/THOLEN Ravage na grote brand Gieter almanak Tip? redactie@pzc.nl 21 Baarland is nog altijd een levendig dorp 24 Alle telefoontjes komen binnen bij de gemeente Goes WOENSDAG 23 januari 2013 PZC door Nadia Berkelder GOES - Vanaf februari zijn alle ge meenten op de Bevelanden bereik baar via één telefoonnummer. Een spraakcomputer schakelt bellers door naar de juiste gemeente. Het telefoonnummer 140113 komt voort uit het landelijke project Antwoord©, dat de dienstverle ning van de overheid moet verbe teren. In 2015 moeten alle gemeen ten aanspreekpunt zijn voor alle overheidsdiensten. De invoering van een eenduidig telefoonnum mer - de cijfers 14 voor het ver trouwde netnummer - zou daarbij moeten helpen. Het nieuwe num mer zou makkelijker te onthou den zijn, mensen hoeven niet meer op zoek naar het telefoon nummer van hun eigen gemeente. De oude nummers blijven trou wens nog in de lucht. Bellers moeten straks de naam van hun gemeente tegen een spraak computer zeggen. Het gesprek wordt vervolgens door de compu ter doorgezet naar het juiste ge meentehuis. Wie niks zegt of niet begrepen wordt door de compu ter, krijgt een ambtenaar van de ge meente Goes aan de lijn. Ook als de lijnen bezet zijn, neemt ie mand in Goes de telefoon op. Alle gemeenten met een 0113-net- nummer doen mee: Borsele, Goes, Kapelle, Noord-Beveland en Rei- merswaal. Alleen Borsele haakt pas op een later tijdstip aan, wan neer is nog niet bekend. In de rest van Zeeland doen voor alsnog alleen Terneuzen, Vlissin- gen en Middelburg mee. Of Veere - met hetzelfde netnummer als de twee andere Walcherse gemeen ten - aanhaakt, is nog niet duide lijk. Het landelijke project is ambitieus; het doel is om de kwaliteit van de telefonische dienstverlening te ver groten, door middel van opleidin gen, kwaliteitsprotocollen en mo nitoring. Of het beter wordt, is ook maar de vraag: Noord-Beve land scoorde afgelopen jaar nog een eerste plaats in een onderzoek naar telefonische dienstverlening van gemeenten. Over de samen werking tussen Bevelandse ge meenten was het afgelopen jaar veel te doen. De gemeenten pro beerden overeenstemming te berei ken over samenwerking op het ge bied van iet, personeel en organisa tie en sociale zaken, maar dat lukte matig. Borsele dreigde af te haken, maar besloot in december toch mee te willen doen. HOEDEKENSKERKE - Negen jaar nadat buurbe- Hoedekenskerke door brand verwoest. Ex- de ochtend werd het vuur ontdekt. Drie uur drijfsloods is deels intact maar ernstig bescha- drijf Autodemontagebedrijf Bert Bek ten on- perts begonnen gistermiddag aan het inventa- blussen later was de brandweer het vuur digd. Het naastgelegen woonhuis bleef derging in vuur, is gisterochtend autobedrijf riseren van de schade en mogelijke asbestver- meester. De voorste loods met de werkplaats gspaard. Er is nog niet bekend over herbouw. Kees Bek aan de 's-Gravenpoldersestraat in vuiling op het terrein. Omstreeks 3.45 uur in is platgelegd door het vuur. De achterste be- foto Dirk-Jan Gjeltema door Mieke van der Jagt KAPELLE - Kapellenaren die aan de Vroonlandseweg wonen, willen dat de Brede School, die vlakbij het zwembad wordt gebouwd, ver der naar achteren wordt gebouwd dan in een structuurvisie wordt aangegeven. Gerard Kooiker, die ook al bezwaar maakte tegen de lo catie Vroonlandseweg, schrijft in een brief aan de gemeenteraad dat hij grote verkeersproblemen en parkeeroverlast verwacht als de school dichtbij de weg komt. Vol gens Kooiker spreekt hij namens vele aanwonenden en de scholen. Die zouden volgens hem ook lie ver wat verder van de weg, pal naast het zwembad willen zitten. De openbare basisschool De Mool- hoek en christelijke basisschool 't Honk moeten in 2015 in een nieu we brede school zitten. Het com plex moet worden ingepast tussen het zwembad, een park, de Vroon landseweg en een archeologisch kwetsbaar stuk waar resten van een kasteet in de grond zitten. Volgens wethouder Jon Hersel- man van verkeer, is nog helemaal niet zeker waar de school komt. „Daar gaat de inspraak juist over." Het volgende tafereel speelde zich al afgelopen zomer af maar aangezien de meeste mensen zo zachtjes aan wel weer toe zijn aan een beetje zon kan het geen kwaad dit hoekje er nu voor te benutten. In dat Zuid-Bevelandse dorp was een man druk bezig de hortensia's in zijn voortuin water te geven. Met een gieter, aangezien de buitenkraan zich aan de achterkant van het huis bevindt. Na een keer of negen heen en weer lopen met de gieter vond hij het wel welletjes, het bodempje wa ter wat nog restte kieperde hij over zijn stoffige auto. Dat werd gezien door zijn buurman, die met een triomfantelijke glimlach het keuken raam opende: „Wil je soms een grote re?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 51