zeeland 125 Officier wil dakloze twee jaar in instelling Poetsen blijkt toch lastig Oude beuken Trage procedure bleek geluk Ook corridor liep bijna onder water Vernielde ijsbaan Hansweert is weer in gebruik MY - Band Raketkanon treedt op in De Pit Opendag bij SVO voedseiopleidingen Vijfde editie 'Wudder Blaozen oek werm' Wagentje kijken in bouwloods Meridiaan Presentatie nieuw boek Jopie Minnaard Scholen met lampions in Oranjeoptocht woensdag 23 januari 2013 Omdat Schuddebeurs op een corridor tussen Brou wershaven en Zierikzee ligt, die droog bleek tijdens de watersnoodramp, staan in de tuin van Danielle en Mark van Doorne zeer oude beuken. Zij behoren tot de zeldzame bomen die de Ramp overleefden. Daniëlle en Mark van Doorne, hun kinderen Lucas en Jasmijn en hond Joy. „Wij kozen bewust een mooie omgeving om onze kinderen op te laten groeien." foto Dirk-Jan Cjeltema Het was een bewuste keuze. Toen ze aan kinderen begon nen te denken, kozen ze de plek waar Mark zijn jeugd doorbracht als woonomgeving. Daniëlle en Mark van Doorne verhuisden in 1999 van Amsterdam naar Zierik zee en in 2006 naar de Donkere- weg in Schuddebeurs waar Mark opgroeide toen zijn vader, Philip van Doorne, directeur werd van woningbouwvereniging Beter Wo nen. Daniëlle en Mark ontmoet ten elkaar op de Erasmus universi teit in Rotterdam waar ze bedrijfs kunde studeerden. Na een periode in Amsterdam vond het stel werk op en nabij Schouwen-Duiveland. Aanvankelijk zouden ze een wo ning laten bouwen naast Mark zijn ouderlijk huis, maar terwijl de bouwvergunning (zeer) lang op zich liet wachten kwam het buur huis te koop. „Dat vonden we al tijd al heel mooi. Het is nu hele maal onze plek waar we in princi pe nooit meer weg willen." Een corridor is een doorgang, die meestal smal en lang is: een gang in een gebouw of een ver bindingsweg of spoorlijn. De ho ger gelegen grondcorridor tussen Brouwershaven en Zierikzee strekt zich uit langs Zonnemaire en Noordgouwe. Samen met de west hoek van Schouwen nabij de dui nen was dit het enige, grotere ge bied op het eiland dat droog bleef tijdens de watersnoodramp. Het werd toen aangeduid als corridor omdat het een doorgang vormde tussen twee ondergelopen gebie den. Overigens moest in 1953 met man en macht worden gewerkt aan versteviging van de Schouwse dijk waarvan de binnenzijde door de overstroming ging fungeren als waterkerende dijk. Zo werd voor komen dat ook de corridor onder water liep en reddingswerk hele maal onmogelijk werd. TERNEUZEN Noiserockband Raketkanon treedt zaterdag op in De Pit. Beïnvloed door bands als The Melvins, Toma- hawken en The Butthole Surfers promoten de Belgische bandleden Kapitan Korsakov, Waldorf en Toman hun onlangs uitgebrachte debuutalbum. Tickets kosten in de voorverkoop 5 euro en aan de kas sa 8 euro. Het concert begint om 20.30 uur. Kaarten zijn te bestellen via www.podiuminterneuzen.nl GOES SVO, de mbo-opleider in de voed- selbranche, houdt vandaag (woens dag en zaterdag 26 januari open da gen in het opleidingsgebouw aan het Stationspark 39 in Goes. Vandaag kunnen adspirantleerlin- gen van 14 tot 17 uur terecht en van 19 tot 21 uur. Zaterdag is de school open van 10 tot 15 uur. Bij SVO kun je op vier niveau's leren voor fric ties in de supermarkt, in de vis, het vlees, de groente of in de catering. SAS VAN GENT Dweilbands hebben altijd al iets te vieren, maar zaterdag is het vanaf 21.00 uur in een tent aan de Oostka de in Sas van Gent echt 'bal'. Dweil bandfestival 'Wudder blaozen oek werm' houdt de vijfde editie, met Vals Alarm, The Pink Panthers en Oor ons noe. Feestzanger Wilfred Plompen sluit rond middernacht het feest af. De entree is twee euro. Er wordt ook geld ingezameld voor stichting Jayden, die zich inzet te gen neuroblastoom kinderkanker. HULST Carnavalsstichting de Vossen uit Hulst kijkt vrijdag 25 januari sa men met de Kriekeputters uit Clin- ge wagentjes in de nieuwe bouw loods aan de Meridiaan op het in dustrieterrein in Hulst. Verscheide ne wagenbouwers leggen in de loods de laatste hand aan hun praal wagen. De meeste creaties rijden op carnavalszaterdag eerst in de stoet in Clinge en een dag later in Hulst. ELLEWOUTSDIJK Jopie Minnaard, schilderes en dich teres in Zuid-Bevelands dialect, pre senteert zaterdag 2 februari een nieuw boek in het Kerkje van Elles- diek. Onderweg Zeeuwse Vertellingen bevat Minnaards mooiste gedich ten. Het is uitgegeven bij Het Paard van Troje in Goes. De presentatie, die om 14.30 begint, richt zich voor al op de Watersnoodramp. Zoon Jacco Minnaard speelt gitaar en echtgenoot Jan leidt alles in. WOLPHAARTSDIJK Het Oranjecomité in Wolphaarts- dijk houdt donderdag 31 januari, de verjaardag van koningin Beatrix, een lampionoptocht door het dorp. De kinderen van openbare basis school De Achthoek en christelijke basisschool Ichtus hebben zelf lam pions gemaakt. De lampjes en de houders worden door het comité geleverd. De optocht begint om 18.45 uur bij De Griffioen. De Juun- trappers begeleiden de kinderen tot de chocomel bij De Meuleweie. HANSWEERT - De schaatsers in Hansweert zijn gisteravond weer onthaald op koek en zopie op de verlichte ijsbaan van Hansweert. Na een vernielactie door vandalen zondag is een kwart van de baan onbruikbaar en afgezet met lint. Maandagavond hield de stichting Jeugdwerken Hansweert de keet met drank en spijs gesloten uit pro test tegen het geweld. De schaatsers in Hansweert respec teren de afzetting, vertelt Mirjam Luijsters van Jeugdwerken. „We gaan vanaf door zolang het kan. Voor ons is het afgedaan." De koek en zopie op de ijsbaan is vandaag open van 13.00 tot 19.30 uur. MIDDELBURG - Tien jaar lang leidde een dakloze man (32) een zwer vend bestaan en bracht hij de nachten door in een trein, onder een brug of waar dan ook. Officier van justitie T. Huiskamp had tij dens de zitting van de rechtbank een nieuw onderdak voor hem in petto: twee jaar lang in een instel ling voor stelselmatige daders, of wel een ISD-maatregel. Of het zal helpen is nog maar de vraag, want een eerder opgelegde ISD-maatre gel tegen de Rotterdammer heeft hem volgens Huiskamp niet gehol pen om op het rechte pad te blij ven. Midden oktober vorig jaar had hij in een trein geslapen, kwam in Vlissingen terecht en wil de weer terug naar Rotterdam. Op het parkeerterrein zag hij een auto staan, verbrak het contactslot en reed weg. Er zat echter nauwelijks nog benzine in de tank en 'dus' tankte hij nog even in Vlissingen zonder te betalen. Uiteindelijk werd hij in de kraag gevat en be landde hij in een cel. „Ik wil gehol pen worden, maar krijg nergens hulp", klaagde hij. „En ik heb geen plek om te slapen." Het advies de nacht bij het Leger des Heils door te brengen, vond hij maar niks., „Veel te veel mensen op een zaal. Daar heb ik geen trek in." Uitspraak 4 februari. SINT LAURENS - De GGD constateert dat het met de gebitten van jonge kin deren niet zo goed is gesteld. Ruim de helft van de vijfjarigen heeft gemid deld acht gaatjes. Reden voor de GGD om basisscholen te bezoeken voor een tandenpoetsles. De 7-jarige Sanne Schout was een van de bijna dertig leerlingen van de groepen 1 tot en met 4 van basisschool De Palmenhof die dinsdagochtend meededen aan de poetsles van de GGD. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45