241 zeeland Huisnaam Weggekwaste naam weer in volle glorie Laatste ronde korting Opening Eis: 15 maanden en hoge boete voor De Sprong koperdief die politiehond verwondde Bijzondere foto 'Als je goed keek kon je onder de verf in ouder wetse letters de naam Corridor onderscheiden' LANGSTRAAT 7 ARNEMUIDEN 0118-603805 www.walkyschoenmode.nl woensdag 23 januari 2013 Daniëlle van Doorne: 'De schilders fotografeerden de overgeschilderde steen met een speciale techniek waardoor de oude letters zichtbaar werden. Aan de hand daarvan maakten ze een sjabloon, dat ze gebruikten om de originele letters te reconstrueren.' Schouwen-Duiveiand kent veel huizen, boten en boerderijen met bijzondere namen. In deze serie worden ze verklaard. door Marijke Vael "TT e krijgt niet het idee 'heuvel tje op' te gaan en zelfs niet I van 'vals plat' wanneer je I Schuddebeurs in rijdt. Toch ligt dit buurtschap zo hoog dat het droog bleef tijdens de wa tersnoodramp. Het is onderdeel van de zogeheten droge corridor. Een smalle strook grond tussen Brouwershaven en Zierikzee die twee poldergebieden scheidt die in 1953 onder water liepen. Deze hoger gelegen doorgang maakte in dertijd reddingswerk mogelijk. „In ons huis zijn ook mensen opgevan gen die slachtoffer werden van de ramp", weet Daniëlle van Door- ne-Schilt die samen met echtge noot Mark (43) en hun kinderen Lucas (10) en Jasmijn (8) aan de Donkereweg woont in een pand dat Corridor heet. Hoewel zij 41 jaar geleden in Den Helder werd geboren is Daniëlle zich bewust van deze fase uit de historie van hun pand. „Sinds ik boeken over de ramp las, waaronder 1953 van Rik Launspach, kijk ik anders te gen het verleden van ons huis aan." Een huis dat in 1929 werd ge bouwd, blijkt uit een gevelsteen. J. Klompe legde de eerste steen. Daarboven werd indertijd ook een huisnaam aangebracht. „De voor naam van een kind van Jan Klom pe", weet Daniëlle. Wanneer die huisnaam werd veranderd in Corri dor, is volgens de bewoners niet 50-60% duidelijk. „Ook streekarchivaris Huib Uil kan niet achterhalen wan neer Corridor op het huis is aange bracht. Waarschijnlijk was het na de ramp. Huib Uil en ook Han van Eldik, die veel over Schuddebeurs weet, vertelden dat corridor tij dens de watersnood in gebruik kwam als aanduiding voor dit ge bied." Mark van Doorne, die zijn jeugd doorbracht in een pand dat zijn ouders in de jaren zeventig aan de Donkereweg naast Corridor lieten bouwen, viel deze huisnaam nooit op. Ook niet toen hij en Daniëlle s het pand in 2005 kochten. Niet zo vreemd, want de huis naam was weggeschilderd. „In de bakstenen gevel zat één witte steen. Wanneer je goed keek kon je onder de witte verfin ouderwet se letters de naam Corridor onder scheiden." Maar met twee jonge kinderen, een nieuw huis dat aan passingen vergde en drukke banen als respectievelijk registeraccoun tant bij WEA en beleidsmedewerk ster bij de gemeente Schou wen-Duiveiand, had het stel nau welijks aandacht voor de huis naam. Daniëlle: „Ik had wel af en toe het gevoel dat ik er wat mee wilde omdat ik zo'n weggeschilder- de naam niet zo leuk vond. Het is toch iets dat bij het huis hoort." Vorig jaar was het plotseling zo ver. „Toen we het buitenschilder werk lieten doen en dubbel glas aan lieten brengen in een deel van de ramen wilden we ook de huis naam in ere herstellen." Het stel verzamelde informatie over de be tekenis van de naam en liet die door schildersbedrijf Ravia-Tol- hoek in ere herstellen. „De schil ders fotografeerden de overgeschil derde steen met een speciale tech niek waardoor de oude letters zichtbaar werden. Aan de hand daarvan maakten ze een sjabloon om de originele letters te recon strueren." Het geeft een goed gevoel, vindt Daniëlle. „Met kerst kreeg ik een wit email huisnummerplaatje met een zwart randje dat precies bij het naambord past. Het sluit alle maal aan bij de stijl van het huis, die gelukkig goed bewaard is geble ven." Heeft uw pand of boot een naam? Mail marijkevael@hotmail.com middelburg - TWeede Kamerlid Al- bert de Vries zal vrijdag vanwege zijn verleden als wethouder van sportzaken een bouwsteen onthul len bij de opening van het sport complex De Sprong in Middel burg. De Sprong is aangelegd op het oude sportpark De Voorborch. Vanaf 16.00 uur vinden de ope ningsfestiviteiten plaats. Naast een officieel gedeelte, met toespraken van wethouders Ed de Graaf en Saskia Szarafinski, zijn er demonstraties van de verschillen de sportverenigingen die van het nieuwe sportcomplex gebruik gaan maken. door Ad Roos middelburg - Veertien diefstallen van koper, mishandeling, beledi ging en het verwonden van een politiehond. Daar stond een 33-ja- rige man uit 's-Heerenhoek maan dag voor terecht bij de rechtbank in Middelburg. Officier van justitie G. van der Hofstede eiste een cel straf van vijftien maanden waar van zeven voorwaardelijk en het betalen van 57.109 euro. De naam Valentino Rossi is bij me nig motorliefhebber bekend. Die naam staat ook in het geheugen ge grift van de man uit 's-Heeren- hoek, want zo heet de politiehond die hem op 10 april 2011 danig toe takelde. Er kwam een melding van een mogelijke poging tot inbraak op het bedrijventerrein. De politie ging kijken en er werd een hond ingezet. Het dier rook en ontdekte de 's-Heerenhoeker en daar waar ieder weldenkend mens stokstijf blijft staan, ging de man zich ver weren. Het gevolg was dat hij ze ker vijftig bijtwonden opliep. Na afloop bleek dat een stuk van het oor van de hond was afgesne den en daar werd de man voor ver antwoordelijk gehouden. Evenals voor veertien diefstallen van kope ren kabels die in de eerste negen maanden van 2012 bij een bedrijf in zijn woonplaats werden ge pleegd, de diefstal van gereed schap, een mishandeling en een belediging. De inzet van de politiehond viel verkeerd bij raadsman M. van der Want, omdat volgens hem dit mid del niet is toegestaan bij een ver grijp als 'vermoedelijke poging'. En de trap die de hondengeleider gaf in het kruis van de 's-Heeren hoeker was evenmin op zijn plaats. Een 27-jarige plaatsgenoot van de verdachte, die ook betrok ken was bij enkele diefstallen, hoorde voor zijn aandeel een taak straf van 180 uur tegen zich eisen. Uitspraak 4 februari.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 44