zeeland 123 Dsrco CDA-fractie in de bres voor Brouwershaven veei r voordeel 1 Kom naar onze open dagen op 25 en 26 januari 2013 D66 praat over onderwijsvisie Museumklus afgerond binnen begroting 'De broer van mijn man is verdronken, met vrouw en kinderen. Eén zoon heeft het overleefd' Sempre Crescendo houdt jaaruitvoering Gedichtendag beleeft het eerste lustrum Taizé-avondgebed in Catharinakerk Thema-avond PKN over duurzaamheid Digitale afvalkalender Hulst staat online Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Beroepsonderwijs zoals het moet zijn. Statenlaan e.o. Middelburg woensdag 23 januari 2013 BRUINISSE Donderdag 31 januari: De Stichting Brusea herdenkt met de in eigen beheer gemaakte documentaire 'Bruinisse en de ramp van 1953' de Wa tersnoodramp in Bruinisse. 15.00 uur: Aanvang herdenking in de filmzaal van het Visserijmuseum. DREISCHOR Vrijdag 1 februari: 14.00 uur: Aanvang herdenking in dorpshuis met toespraken dorpsraad voorzitter Leone van der Sar en wet houder Wim Stouten. 15.15 uur: Kranslegging bij rampmonu ment begraafplaats. Tweeëndertig kin deren leggen bloemen. 15.45 uur: In dorpshuis toespraak do minee Tim Wiersum en een ooggetui genis KERKWERVE Vrijdag 1 februari: 14.30 uur: Herdenking in dorpshuis 't Zuudende. NIEUWERKERK Vrijdag 1 februari: 13.30 uur: Verzamelen Ons Dorpshuis met aansluitend stille tocht naar de be graafplaats 14.00 uur: Kranslegging met dorpsraad voorzitter Richard Dekker, toespraak wethouder Gilles Houtekamer. Daarna in dorpshuis bezichtigen fototentoon stelling van de Ramp. 19.00 uur: Herdenkingsdienst in de PKN kerk, met aansluitend ontmoeting in het dorpshuis. Zaterdag 2 februari: 10.00 uur tot 16.00 uur: Fotoexpositie in het dorpshuis. 19.30 uur: Herdenkingsconcert Oefe ning Uitspanning. OOSTERLAND Vrijdag 1 februari: 13.30 uur: Aanvang in dorpshuis Oos terhof met overhandiging boek 'Waters noodramp 1953 en 60 jaar later, Oos- terland' door dorpsraadvoorzitter Anne- marie Le Comte en toespraak wethou der Ad Verseput. Gedicht door groep 8 van de Oosterburcht en de Ds. J. Boger- manschool, voordracht door Piet Bol kenbaas en optreden-streekkoor Ruach. 14.45 uur: Vertrek begraafplaats. Ko- raalmuziek Oosterlands Fanfare. Kranslegging Henk van der Maas. Voor lezen van de namen door kinderen. 15.30 uur: Afsluiting in Oosterhof. Zondag 27 januari: 10.00 uur: De hervormde gemeente in Mevrouw Van Klinken Oosterland houdt in de Jodocuskerk een speciale kerkdienst 'Om nooit te vergeten'. OUWERKERK Vrijdag 1 februari: 10.00 uur: Aanvang herdenkingsplech tigheid bij het Watersnoodmuseum. Met toespraken burgemeester Gerard Rabelink, commissaris van de Koningin Karla Peijs. Lied 'Na de hoos' door Cle mentine Volker. 10.45 uur: Kranslegging, gevolgd door Last Post, minuut stilte en zingen Wil helmus. 14.05 uur: Kranslegging op begraaf plaats. Voordracht leerlingen 't Stoofje. SEROOSKERKE Vrijdag 1 februari: 15.00 uur: Aanvang in de Nederlands hervormde kerk. Toespraken dorpsraad voorzitter Dick Verboom, burgemees ter Gerard Rabelink en dominee A. de Reuver. Optredens Westhoekzangers en Mare Canto. 16.00 uur: Bloemlegging bij het monu ment. Aansluitend in dorpshuis oogge tuigenverslag en opening fototentoon stelling. De fototentoonstelling is te zien op 1 februari tot 19.00 uur, 2 fe bruari van 13 tot 17 uur en 3 februari van 11.30 tot 16.00 uur. Daarna is de fotoexpositie aangevuld met dia's en verhalen tot en met 10 februari te zien in restaurant de Schelphoek in Seroos- kerke, van 14 tot 17 uur. SIRJANSLAND Vrijdag 1 februari: 8.50 uur: Aanvang op de begraafplaats, aan de Lageweg. 9.05 uur: Woord wethouder Wim Stou ten. 9.10 uur: Voordrachten door kinderen uit groep 7 en 8 van de openbare basis school Duiveland 9.20 uur: Kranslegging door Gerard Oe- le namens de dorpsraad Sirjansland en de gemeente Schouwen-Duiveland. Aansluitend een minuut stilte. 9.23 uur: Sluiting en samenkomst Vere nigingsgebouw. Op initiatief van dorpsbewoners Ingrid Krabbe, Corrie op 't Hof en Dirk Fluijt worden in het verenigingsgebouw van Sirjansland foto's van het dorp tijdens de ramp tentoongesteld. De foto-expo sitie is een herhaling van de expositie van tien jaar geleden, aangevuld met fo to's uit de collectie '700 jaar Sirjans land'. De expositie is te bezoeken op vrijdag 1 en zaterdag 2 februari van 10.30 tot 17.00 uur. Kranslegging in Ouwerkerk Rampmonument in Ouwerkerk MIDDELHARNIS De koninklijke muziekvereniging Sempre Crescendo houdt zaterdag haar jaaruitvoering in Het Prieel van recreatiecomplex De Staver in Middelharnis. Sempre Crescendo speelt in de hoogste afdeling van de KNFM. De dirigent en enkele or kestleden komen uit Zeeland. Op het programma onder meer het werk Ahab, het gesproken en ge speelde verhaal van Moby Dick. Aanvang 20.00 uur, toegang gratis. ZIERIKZEE Donderdag 31 januari beleeft de jaarlijkse Gedichtendag van het Schouws Dichterscollectief het eer ste lustrum. De dichters komen tra ditiegetrouw naar de Hema in Zie- rikzee waar zij hun eigen gedich ten en die van andere dichters voordragen. Dit jaar is het thema 'muziek'. Van 13.00 tot 14.00 uur. HENGSTDIJK In de week van gebed voor de een heid der christenen wordt donder dag 24 januari een avondgebed in de kerk in Hengstdijk gehouden. Aanvang 19.30 uur. In de dienst worden elementen verwerkt van christelijke vieringen uit India. Ie dereen is welkom. la nge vorstslraat - goes NIEUWERKERK De Commissie Educatie 8c Toerus ting van de protestantse gemeente Nieuwerkerk verzorgt woensdag 30 januari onder de titel 'Duur zaamheid; een vorm van bescha ving' een thema-avond over duur zaamheid. De avond wordt gehou den in Punt-3. Spreker is diaken Sam Flikweert. Aanvang 20.00 uur. HULST Inwoners van Hulst kunnen vanaf nu online via de digitale afvalkalen der controleren welke rol-emmer wanneer wordt geleegd. De digita le afval kalender werkt simpel: huisnummer en postcode intikken en de informatie verschijnt. www.gemeentehulst.nl Rampmonument in Nieuwerkerk. ZIERIKZEE - De CDA-fractie bin nen de Schouwen-Duivelandse ge meenteraad vindt dat het college met toekomstplannen voor Brou wershaven moet komen. Dat blijkt uit vragen van het CDA aan burge meester en wethouders. In februari 2012 besloot de ge meente eenzijdig de intentieover eenkomst met betrekking tot toe komstplan Innovation Island op te zeggen. Innovation Island omvatte allerlei ambitieuze plannen voor de ontwikkeling van Brouwersha ven en daar is met het opzeggen van de afspraken een streep door gehaald. Om Brouwershaven niet in de kou te laten staan, is door de raad een motie aangenomen om Brouwershaven op te nemen in het uitvoeringsprogramma van de gemeentelijke strategische visie. Daarnaast zou wethouder Ad Ver seput gezegd hebben 'dat het op zeggen niet betekende dat er geen ontwikkelingen in Brouwershaven zouden worden opgepakt'. Het CDA wil van het college weten of die toezegging nog steeds staat en zo ja wat ondernomen is of wordt om deze gestand te doen. „Komt daar nog wat van?! Tot nu toe heeft Brouwershaven nog steeds het nakijken", aldus het CDA. Nieuwsgierig? Kijk op www.getijdecollege.nl ,\-M Wij nodigen u van harte uit de verschillende apparte- V menten vrijdag 25 januari - YV 4 te '<omen bekijken tussen kunt zich melden aan de i||| A a Pieter Boddaertstraat 24 '7 f. uJmI en van daaruit de andere appartementen bekijken. KIJKDAG 25 JAN A S. Kijk voor meer info op www.jeStek nl. Prijzen vanaf 107.100,- k.k. ZIERIKZEE - De afdeling Schou wen-Duiveland van D66 houdt dinsdag 29 januari een bijeen komst voor leden en andere gëinteresseerden. Thema is de deel name aan de gemeenteraadsverkie zingen van volgend jaar. Maar er is ook ruimte om actuele onderwer pen te bespreken met de raadsfrac tie. D66 vindt bijvoorbeeld de ge meentelijke onderwijsvisie Talent voor de Toekomst van belang. De bijeenkomst wordt gehouden in grand café De Werf aan de Vis- sersdijk in Zierikzee en begint om 20.15 uur. ZIERIKZEE - De ingrijpende verbou wing en herinrichting van het Stadhuismuseum in Zierikzee is binnen het budget van 5,4 miljoen afgerond. „En daar ben ik best trots op", zegt verantwoordelijk wethouder Wim Stouten. Bij de eindafrekening is zelfs rekening ge houden met een mogelijk lagere opbrengst van het pand Verre- nieuwstraat 1. Tegenvallers waren er wel, maar die konden door min- derwerk en besparen op de inrich ting opgevangen worden. Het pro ject is voor het grootste gedeelte door de gemeente gefinancierd. Rijksdienst Cultureel Erfgoed en de provincie betaalden ook mee.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 43