Duikondernemer vreest voortbestaan Vrouw komt om bij ongeval bij Axel SCHOUWEN-DUIVELAND Gieter almanak 21 Tegen water en vuur kun je niet vechten 22 Eigenaar duikschip Panda stapt naar de rechter om nieuwe vaste ligplaats af te dwingen WOENSDAG 23 januari 2013 3.- door Joeri Wisse SCHARENDIJKE - Ondernemer Her man Klaassen is ten einde raad. Vandaag dient een kort geding waarmee de Watersportvereniging Scharendijke hem wil dwingen zijn duikschip Panda uit de haven te verwijderen. Klaassen heeft ech ter geen idee waar hij met zijn schip heen moet en vreest voor het voortbestaan van zijn bedrijf. Klaassen ligt al ruim twintig jaar met een duikschip in de haven van Scharendijke. De laatste jaren met de Panda, een vrachtschip dat hij voor zes ton liet ombouwen tot 'varend duikhotel'. „In 2006 stond ik voor de keuze: stoppen of inves teren in een nieuw schip." Het werd de laatste optie. Klaassen kortte het schip zelf nog extra in, zodat het paste op zijn vaste plek in de haven. „Ik had toen nog geen idee dat ik hier weg moest." De watersportvereniging, sinds ja nuari van dit jaar de eigenaar van de haven, wil op de ligplaats van de Panda boxen maken. Klaassen is echter niet van plan te vertrek ken zolang hij geen nieuwe vaste ligplaats heeft voor zijn schip. Volgens hem heeft de gemeente Schouwen-Duiveland toegezegd dat de Panda de haven niet hoeft te verlaten zolang er geen alterna tieve ligplaats is. Daar is echter voorlopig geen zicht op. „Het eni ge dat de gemeente mij heeft aan geboden is een tijdelijke plek in de Middelplaathaven aan de Brou- wersdam. Dat is geen optie omdat daar geen aansluitingen zijn." Een vaste ligplaats in de haven van Den Osse is wel een acceptabele oplossing voor Klaassen. Zijn 43 meter lange schip past er, de ha ven is goed te bereiken voor klan ten en Den Osse ligt niet ver van de populaire duikstekken op de Grevelingen. Verplaatsing naar die haven is ook besproken met de ge meente. Voordat hij daar terecht kan, moet er eerst een steiger en aansluitingen voor water en elektri citeit worden aangelegd. Volgens Klaassen wil de gemeente die al leen aanleggen als er subsidie voor kan worden binnengehaald. Om dat zijn seizoen al over ruim twee maanden begint, kan Klaassen daar echter niet op wachten. Nu de Watersportverenging Scha rendijke hem via de rechter wil dwingen zijn oude plek te verla ten, kan de ondernemer volgens ei gen zeggen niet anders dan ook naar de rechter stappen. „De ge meente heeft het in alle opzichten laten afweten, daarom gaat mijn advocaat de gemeente dagvaarden. Zonder vaste ligplaats kan mijn be drijf niet voortbestaan." In afwachting op het kort geding is de elektriciteit van de Panda al vast afgesloten door de watersport vereniging. „Ik moet nu eens in de twee dagen speciaal van Amster dam hier naar toe rijden om alle noodsystemen te controleren zo dat de boel niet kapotvriest." Volgens Cees van Toor van de wa tersportvereniging speelt Klaassen een geschil met de gemeente over de rug van de watersportvereni ging uit. „Klaassen weet drommels goed dat hij per 1 januari weg moest zijn. Wij gaan naar de rech ter omdat we verder willen met het aanleggen van steigers in de ha ven. Dat heeft vertraging opgelo pen omdat de Panda er nog ligt." Vanwege de dagvaarding wil de ge meente niet op de zaak reageren. Herman Klaassen moet na meer dan twintig jaar weg uit de haven van Scharendijke. foto Dirk-Jan Gjeltema door Sheila van Doorsselaer AXEL - Een 49-jarige vrouw uit de gemeente Hulst is dinsdagochtend om het leven gekomen bij een ver keersongeval op de Tractaatweg tussen Terneuzen en de afslag Axel. De vrouw kwam rond half tien door nog onbekende oorzaak met haar auto op de verkeerde weghelft terecht en botste frontaal tegen een vrachtwagen. De weg was dinsdag lange tijd afgesloten voor onderzoek. Het slachtoffer kwam uit de rich ting van Axel en kwam in aanrij ding met de vrachtwagen die af komstig was van Dow Chemical in Terneuzen. Aan de tank van de vrachtwagen was geen schade. De adviseur gevaarlijke stoffen van de brandweer concludeerde dat het Tip? redactie@pzc.nl ongeval geen gevaar heeft opgele verd voor de omgeving. De chauffeur (47) van de vrachtau to, uit het Belgische Kapellen, is overgebracht naar het politiebu reau om een verklaring af te leg gen. De politie heeft de plaats van het ongeval onderzocht en is daar bij geassisteerd door het verkeers ongevallen-analyseteam en de technische recherche. Het volgende tafereel speelde zich al afgelopen zomer af maar aangezien de meeste mensen zo zachtjes aan wel weer toe zijn aan een beetje zon kan het geen kwaad dit hoekje er nu voor te benutten. In dat Zuid-Bevelandse dorp was een man druk bezig de hortensia's in zijn voortuin water te geven. Met een gieter, aangezien de buitenkraan zich aan de achterkant van het huis bevindt. Na een keer of negen heen en weer lopen met de gieter vond hij het wel welletjes, het bodempje wa ter wat nog restte kieperde hij over zijn stoffige auto. Dat werd gezien door zijn buurman, die met een triomfantelijke glimlach het keuken raam opende: „Wil je soms een grote re?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 41