321 sport Extra aandacht voor de Zeeuwse Voetbal Awards 3 PZC Luteijn en De Visser hardlopers van het jaar Dagbladbezorger opzoek naar een bijbaan? Middelburg-Zuid Djokovic opnieuw in halve finales woensdag 23 januari 2013 w WÊÊIÊÊHHÊÊKÊÊKHIÊHÊKHHHHKIKKRÊHÊÊÊÊKHKiïXKÊSUUKKINHHtHHKÊHÊÊÊHHHHÊHÊÊHÊIHKÊHHIKKKHttfflBBMSSR&MBBHÊRKÊMKHKKKi Marcel Cranollers en Marc Lopez zijn in de halve finale de tegenstanders van Sijsling en Haase. Het koppel is als derde geplaatst. Sijsling/Haase is een koppel met potentie door Jan Dagevos MIDDELBURG - Nieuwe ronde, nieu we kansen. De strijd om de Zeeuw se Voetbal Awards (ZVA) krijgt een vervolg. Het voetbalfeest be leeft op 14 juni zijn derde editie. De organisatie heeft de afgelopen maanden achter de schermen hard gewerkt en de nodige voorberei dingen getroffen. „We gaan vol gens beproefd recept verder", stelt Joost van Damme, voorzitter van de stichting ZVA. De opzet blijft gehandhaafd. Net als bij de twee voorgaande edities zijn er in acht categorieën prijzen te verdienen. Hierbij gaat het om: de trainer van het seizoen de beste speler van het seizoen het talent van het seizoen de beste speelster van het sei zoen de scheidsrechter van het sei zoen het doelpunt van het seizoen de vrijwilliger van het seizoen de topscorer van het seizoen Prominenten uit de voetbalwereld zullen tijdens de feestelijke bijeen komst op 14 juni de Awards uitrei ken. In het verleden waren Roelof Luinge, Danny Blind, Willy van der Kuijlen en Harry van Raaij al eens aanwezig. Tijdens de derde editie van de ZVA is er wederom aandacht voor het goede doel. De voorbije jaren werd het G-voetbal ondersteund. Dit keer is besloten om de landelij ke stichting tegen zinloos geweld te ondersteunen. Die stichting zet zich in om het geweld in en op het veld tot staan te brengen. Vanaf vandaag zal er in de krant en op de site van de PZC extra aan dacht zijn voor de Zeeuwse Voet bal Awards. Alles is terug te vin den op de site www.zeeuwsevoet- balawards.nl. Hoezo geen Nederlands tennis- succes? Voor het eerst sinds 2002 staat er vannacht een Ne derlands koppel in de halve finale van een dubbelspel op een grand slam. Robin Haase en Igor Sijsling hebben elkaar ge vonden. door Rik Spekenbrink MELBOURNE - Robin Haase speelde vorig jaar in het dubbelspel met acht verschillende partners. Igor Sijsling had gedurende het seizoen zelfs elf verschillende spelers aan MELBOURNE - Novak Djokovic heeft dinsdag opnieuw de halve finales van de Australian Open bereikt. De Servische titelverdediger rekende met 6-14-6 6-16-4 af met de als vijf de geplaatste Tsjechische tennisser Tomas Berdych. Djokovic moest wel weer een set afstaan aan zijn opponent. Maar de nummer één van de wereld stond beduidend korter op de baan dan in zijn wedstrijd in de vierde ron de tegen de Zwitser Stanislas Wa- wrinka. Die partij duurde zondag vijf uur. Djokovic bracht de dag erna lange tijd door in zijn bed. „Fysiek, men taal en emotioneel was het zwaar. Ik sliep pas om vijf uur en werd om halfdrie in de middag weer wakker. Maar mede dankzij mijn team voelde ik me weer fit van daag." door Koen de Vries MIDDELBURG - Sjaak Luteijn en Ma rijke de Visser zijn door de Zeeuw se atletiekliefhebbers uitgeroepen tot Zeeuwse hardloper en hard loopster van het jaar 2012. Luteijn, afkomstig uit Oostburg, kreeg in de verkiezing die georgani seerd werd door de PZC aanmerke lijk meer stemmen dan de num mer twee, ultraloper Giel Joziasse uit Goes. Bij de vrouwen was het een stuk spannender. De geroutineerde An- jolie Engels-Wisse (37) uit Middel burg en het talent Marijke de Vis ser (19) uit Aagtekerke gingen lan ge tijd nek-aan-nek. Uiteindelijk won De Visser de strijd met één stem verschil. Sjaak Luteijn dankt zijn uitverkie zing onder meer aan zijn onver wachte zege in de Marathon zijn zijde. Noodgedwongen, met een lage ranking en het enkelspel als eerste prioriteit is het maar net wie er voorhanden is om mee te dubbelen. Maar het ziet ernaar uit dat de twee Nederlanders met elkaar wel het sterkste koppel vormen. Zeker na de gewonnen kwartfinale op de Australian Open, waarin het als elfde geplaatste Spaanse duo Verdasco/Marrero werd verslagen: 6-4, 7-6. Het is de eerste halvefina leplaats voor twee Nederlanders op een grand slam sinds Sjeng Schalken en Paul Haarhuis in 2001 op de US Open. Behalve die halve finale (komende De Australiër Lleyton Hewitt ont hulde als commentator bij de Au stralische televisie ook een deel van het geheim van het snelle her stel. Djokovic nam na afloop ook een ijsbad. „Ik dacht dat we dit tus sen ons zouden houden Lleyton", grapte de Serviër. „Maar dit helpt zeker omdat het bloed sneller circu leert." Djokovic speelt om een plaats in de finale tegen de Spanjaard David Ferrer, die in vijf sets van zijn land genoot Nicolas Almagro won. „Ik verwacht een zware wedstrijd. Fer rer is een van de fitste jongens in het circuit. Hij geeft nooit op." Djokovic zal komende maand met Servië zijn opwachting maken in de Davis Cup. Hij neemt het met zijn landgenoten op tegen België. De wedstrijd van 1 tot en met 3 fe bruari wordt in Charleroi gespeeld. Zeeuws-Vlaanderen. De 55-jarige Oostburger ging niet als favoriet van start, maar profiteerde tijdens zijn debuut op de marathon van een uitgekiende race. Hij raapte in de slotfase de ene na de andere lo per op en ging in Terneuzen als eerste over de streep. Marijke de Visser doet amper drie jaar aan atletiek en maakte in die periode grote vorderingen. Haar eerste 1500 meter legde ze af in 5.05 en die tijd heeft ze in twee jaar tijd met bijna dertig seconden aangescherpt tot 4.36. Daarmee werd ze vorig jaar vierde op het NK meisjes A. Dit jaar wil ze on der de 4.30 komen. De Visser trainde tot vorig jaar bij Mauricio Gonzalez, maar nu ze in Utrecht Spaanse taal en cultuur studeert, is ze zes keer per week ac tief op de baan van atletiekvereni ging Phoenix. nacht) en ieder ruim 46 duizend euro levert het Haase en Sijsling (beiden 25) nog veel meer op. Ze komen in de 'last eight club', wat een levenslange uitnodiging voor het toernooi in Melbourne betekent. En ze stijgen met stip op de dubbelranking, waardoor Haase (nu 152e) en Sijsling (327) ge makkelijker samen de grotere hoofdtoernooien binnen moeten kunnen komen. Jacco Eltingh, dinsdagmorgen toe schouwer bij de kwartfinale, ziet wel toekomst in het duo. „Ze spe len leuk, solide ook. Het is echt niet zo dat ze alles op goed geluk doen en nu zo'n toernooi hebben waarin alles toevallig klopt. En er zit nog veel rek in." Samen met Haarhuis is Eltingh in Melbourne om spelers vast te leg gen voor de Afas Tennis Classics. En ze doen mee aan de legends tour voor oud-profs, waarin dins dag Mats Wilander en Darren Ca- hill werden geklopt. En als er Ne derlanders op de baan komen, gaan ze kijken. Sijsling zei dinsdag zelfs dat de tips van het beste Ne derlandse dubbelduo ooit mis schien wel het geheim is voor het succes met Haase. „Onze rol moet niet worden over dreven", haast Eltingh zich te zeg gen. „We zien die jongens best veel en als ze de baan af komen zijn er best puntjes die we bespre ken. Ietsje meer dit, ietsje minder dat, probeer zus of zo beter te pare ren. Maar het is aan hen wat ze daarmee doen. We doen het heel voorzichtig, want wij zijn niet hun coach en dus ook niet betrokken bij de voor- of nabespreking." Volgens Eltingh hebben Haase en UITSLAGEN BILJARTEN Driebanden. Derde divisie. Stal Doorstap-'s Lands Welvaren 1 4-4: Fons Duivenvoorde - Luc Peeters 35-29, 60; Frans Machielsen - Ronald van Geyt 24-35, 51; Jos Verheyen - Onur Can 30-16, 45; Marc v.d. Poel - Sylvia Eckel 27-30, 74. Korenbeurs/Scheldeoord-Hoondert/de Waard 4-4: Kimmo Pankow - Frans de Koek 25-35, 42; André Karelse - Piet Koek 33-35, 62; Alfred v.d. Dries - Jaap Hameling 30-29, 40; Rinus Rijk - Bram de Waard 30-28, 64. Libre. Grote Prijs Schadeherstel Roland Poppe. A-groep, eerste ronde poule 7. 1Gilles Sturm Serooskerke(W) 3-4, 3.869; 2. Wim Walraven Middelburg 3-4, 3.567. Poule 8. 1, Christ Huys- mans Haamstede 3-6, 3.529; 2. Christiaan Wer- leng Wissenkerke 3-4, 3.897. SCHAKEN Wijk aan Zee. Tata Steel-toernooi. Negende ronde: Yafin (Chn)-Carlsen (Noo) 0-1, Leko (Hon)-Anand (Ina) 1/2-1/2, Sokolov (Ned)-Van Wely (Ned) 0-1, L'Ami (Ned)-Aronian (Arm) 1/2-1/2, Nakamura (VSt)-Giri (Ned) 1/2-1/2, Kar- jakin (Rus)-Harikrishna (Ina) 1/2-1/2, Wang (Chn) - Caruana (Ita) 1/2-1/2. Stand: 1. Carlsen 7, 2. Anand 6. 3. Aronian, Nakamura 5,5, 5. Harikrish- na, Karjakin 5, 7. Leko, Caruana, Van Wely 4,5. TENNIS Melbourne. Australian Open. Mannen, kwartfi nales: Djokovic (Ser/1) - Berdych (Tsj/5) 6-1 4-6 6-1 6-4, Ferrer (Spa/4) - Almagro (Spa/10) 4-6 4-6 7-5 7-6 (4) 6-2. Dubbelspel, kwartfinales: Haase/Sijsling (Ned) - Marrero/Verdasco (Spa/116-4 7-6 (3), Granollers/Lopez (Spa/3) - Bellucci/Paire (Bra/Fra) 6-3 6-1Vrouwen, kwart finales: Sjarapova (Rus/2) - Makarova (Rus/19) 6-2 6-2, Li Na (Chn/6) - Agnieszka Radwanska (Pol/4) 7-5 6-3. weGeNeR Media Wilt u graag fit blijven? En overdag tijd houden voor u zelf? En lijkt het u fijn om bij te kunnen verdienen om leuke dingen te kunnen doen? Dan is een baan als krantenbezorger wat voor u. De voordelen van het bezorgen: Een prima maandelijkse vergoeding. Gratis de PZC lezen. Vele interessante extra's. Ga naar www.bezorgers.nl voor meer informatie. Direct aanmelden? Via internet: www.bezorgers.nl Telefonisch: 0800-0222710 Per post: stuur onderstaande bon op Ja, ik wil de PZC bezorgen Naam: Adres: Postcode: Telefoon: Geboortedatum: Woonplaats: Vul deze bon in en stuur deze (zonder postzegel) naar: de PZC t.a.v. afdeling centrale Distributie, Antwoordnummer 71,7300 VB APELDOORN Meer bereiken. Met Wegener

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 32