Sabewa zet 'belasting* op brieven Samenwerken Combinatieteam voetbal vangt tekort jeugd op Strooien confetti aan banden In Antwerpen schijnt de zon op Het Vakantiesalon Presentatie boek Jopie Minnaard Cameronian Bijval in Hulst voor politiechef Verenigingen werken ook samen om de leefbaarheid van een dorp op peil te houden. Zoals de voetbalclubs van Kwadendamme en Hoedekenskerke die een combinatieteam van jeugdleden hebben samengesteld. door Frank van Cooten kapelle - De gemeenschappelijke belastingorganisatie Sabewa Zee land past de enveloppen aan voor de aanslagen van het waterschap en de deelnemende gemeenten. Op de enveloppe komt naast het logo van Sabewa nu ook de tekst 'Let op: deze enveloppe bevat een belastingaanslag'. Dit gebeurt naar aanleiding van wat commotie over de aanslag Ge bruikersheffingen 2013 van water schap Scheldestromen die zaterdag bij de Zeeuwse huishoudens in de bus viel. Tientallen Zeeuwen gooi den de aanslag direct bij het oud papier. Ze dachten - niet bekend met Sabewa en met het logo - dat het om reclamemateriaal ging. „Daarom hebben we direct beslo ten op de enveloppe aanvullende informatie te zetten", zegt wethou der Jon Herselman van Kapelle, te vens bestuursvoorzitter van Sabe wa Zeeland. „Voor ons is Sabewa inmiddels een begrip maar blijkbaar nog niet voor iedereen. Door de verhalen in de krant van de afgelopen da gen is de naamsbekend van Sabe wa in ieder geval verhoogd. We bouwen dit verder uit", aldus Her selman. ellewoutsdijk - Jopie Minnaard, schilderes en dichteres in Zuid-Be- velands dialect, presenteert zater dag 2 februari een nieuw boek in het Kerkje van Ellesdiek. Onder weg Zeeuwse Vertellingen bevat Minnaards mooiste gedichten met illustraties van haarzelf De presen tatie die om 14.30 begint, richt zich vooral op de Watersnood ramp. Zoon Jacco Minnaard speelt gitaar. Aanmelden: 0113-612681. woensdag 23 januari 2013 Leden van de toneelvereniging Baarland zijn druk aan het repeteren voor de klucht 'De man die niks kan'. foto Dirk-Jan Cjeltema door Frank van Cooten De voetbalverenigingen van Kwadendamme en Hoede kenskerke werken al een tijdje samen om het dalend aantal jeugdleden op te vangen. De krimp heeft immers ook gevolgen voor de verenigingen. Minder jon geren betekent minder jeugdleden. De voetbalclubs hebben daarom een samenwerkingsverband op jeugdgebied. „Iemand wordt lid van de vereniging in Kwadendam me of van de vereniging in Hoede kenskerke en blijft ook lid van de ze vereniging. Het komt echter voor dat we te weinig leden heb ben om een volwaardig elftal op te stellen. Dan wordt in overleg met de jeugd en met de ouders een combinatieteam samengesteld. Dat werkt prima", zegt Rinus Plat- schorre, voorzitter van de afdeling voetbal van Sportvereniging Hoe dekenskerke. Dit seizoen spelen de C's in Hoe dekenskerke en de D's in Kwaden damme. „Volgend jaar kan het weer andersom zijn." Volgens Hanny Otten van de to neelvereniging in Baarland moe ten dorpen wel gaan samenwer ken om de leefbaarheid op peil te houden. Op sportgebied wordt ook samengewerkt tussen Baar land en Kwadendamme. „Kwaden damme heeft een voetbalveld en wij een tennisveld. Dat zorgt voor een wisselwerking. Mensen uit Kwadendamme komen in Baar land tennissen. Ook leden van on ze toneelvereniging wonen niet al leen in Baarland. Dorpshuis Cameronian in Baarland wordt veel gebruikt door het verenigings leven. Zo is er koersbalwordt gekaart en gebiljart en is er de jeugdsoos. Ook de toneelvereniging repeteert in het Baarlandse dorpshuis. aardenburc - Confetti strooien mag tijdens de carnavalsstoet in Aardenburg slechts op een be perkt deel van de route. De ge meente Sluis wil niet langer het he le traject schoonmaken. Tot vorig jaar zorgde de gemeente ervoor dat na de optocht de stra ten weer werden schoongemaakt. Sluis wil echter bezuinigen op dat soort activiteiten. Met het bestuur van de organiserende carnvalsstich- ting De Nachtuuln werd een com promis gesloten. „Tussen het start punt aan de Eedeweg en de Kaai mag met confetti worden ge strooid", vertelt voorzitter Ger- men Modde. „Elders niet." Mocht de gemeente het 'verboden ge bied' na afloop toch moeten schoonmaken, dan gaat de reke ning naar De Nachtuuln. hulst - Het getuigt van 'lef dat re giochef Hans Vissers van de poli tie Zeeland en West-Brabant en ook zijn agenten de hoogte van de verkeersboetes ter discussie dur-. ven te stellen. Burgemeester Jan- Frans Mulder van Hulst zei dat in de raadscommissie Algemene Be stuurlijke Zaken. Twee commissie leden gaven de politiechef 'een pluim' voor zijn kritische kantteke ningen. Ze wilden weten wat de burgemeester er van vond. Mulder maakte van zijn hart geen moord kuil: „Tja, wie kan het daar nou niet mee eens zijn." door Eugène Verstraeten antwerpen - Wie van de zon droomt moet vanaf donderdag 24 januari naar Het Vakantiesalon Vlaanderen in Antwerpen. Hon derden binnen- en buitenlandse exposanten verleiden daar tot en met maandag 28 januari de bezoe kers met hun vakantieformules. Ui teraard zijn er heel wat zonbestem- mingen, zoals de Spaanse bad plaats Calpen die voor het eerst op de beurs staat. Veel informatie is er ook over crui ses. Een gratis pendelbus rijdt tus sen Antwerp Expo en het Wil lemsdok, waar liefhebbers een kijk je kunnen nemen op twee rivier cruiseschepen. Voor het eerst maakt B&B Expo deel uit van het Vakantiesalon met bed breakfasts uit de populaire gidsen Logeren bij Belgen. Maar ook andere logeeradresjes uit Frankrijk, Griekenland, Italië, Kroa tië, Portugal, Spanje en Marokko. Er worden gratis workshops ge houden voor wie een eigen B8cB wil starten. Op de beurs staan tien tallen campings, toeristische dien sten en aanbieders van speciale va kanties, zoals met de motor door de USA en Canada. India is gast land. Verdere informatie: www.vakantiesalon-vlaanderen.be

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 25