Akkoord geschil rekening bouwput Poetsen blijkt toch lastig Vrouw komt om bij ongeval bij Axel WALCHEREN Gieter almanak 21 Na acht jaar einde aan slepend conflict tussen Middelburg en bouwer over mislukt project aan Zuidsingel Veel slachtoffers Baarland is nog altijd van kou en kat 22 een levendig dorp 24 WOENSDAG 23 januari 2013 door Theo Ciele MIDDELBURG - Na bijna acht jaar onderhandelingen en arbitrage is er een einde gekomen aan het fi nanciële conflict tussen de ge meente Middelburg en de oor spronkelijke bouwer van de bouw put aan de Zuidsingel. Mobilis (voorheen TBI Voormo len) betaalt aan de gemeente 1,9 miljoen euro terug van het bedrag dat de gemeente al had afgere kend. Dat zei wethouder Saskia Szarafinski dinsdagavond in een vergadering van de raadscommis sie Algemeen Bestuur. In 2005 besloot de gemeenteraad te stoppen met het bouwproject toen de wanden van de bouwput bleken te lekken en de woningen in de omgeving door verzakking schade opliepen. De vraag wie voor de financiële gevolgen zou op draaien is jarenlang inzet geweest van een strijd tussen de gemeente Middelburg en TBI Voormolen Mobilis. De gemeente had al 5,5 miljoen euro uitgegeven aan de bouw van de parkeergarage die on der het ook nooit gebouwde thea ter zou komen. Dat bedrag noem de de Rekenkamer Middelburg in haar rapport dat in januari 2006 verscheen. Daarvan krijgt de gemeente nu dus bijna twee miljoen terugge stort op haar rekening. De mededeling van Szarafinski leidde niet tot gejuich bij de com missieleden. Uit de reacties op een brief van de wethouder over de af werking van de put sprak veel frus tratie. De bouwput werd na de problemen van 2005 door de ge meente voor een symbolisch be drag verkocht aan de Walcherse Bouw Unie, tegenwoordig Heij- mans Zuid geheten. Heijmans heeft de put weliswaar gerepa reerd, maar het is tot nu toe niet gelukt om er letterlijk iets van de grond te krijgen. De gemeente Middelburg heeft met financiële te gemoetkomingen gepoogd om de aannemer in beweging te krijgen. Tot nu zonder veel resultaat, niet in de laatste plaats omdat het eco nomisch tij tegen zit. Het plan is nu om als tijdelijke op lossing de put vol te storten met zand. LPM-raadslid Piet Kraan vroeg de wethouder om te onder zoeken of er alsnog geen parkeerga rage van de put kon worden ge maakt. „Wij willen geen zand bak", aldus Kraan. Wethouder Sza rafinski wees hem op het feit dat niet de gemeente, maar Heijmans eigenaar is van de put. PZC door Annemarie Zevenbergen SINT LAURENS - Het lijkt zo logisch; voor je naar school gaat goed je tandenpoetsen, tussen de middag na de boterham ook en 's avonds voor het slapen gaan nog een keer de borstel over alle tanden en kie zen. Vijf keer trouwens. Want even langs het gebit aaien voldoet echt niet. De GGD constateert echter dat het met de gebitten van jonge kinde ren niet zo goed is gesteld. Ruim de helft van de vijfjarigen heeft ge middeld acht gaatjes. Reden voor de GGD om basisscholen te bezoe ken voor een tandenpoetsles. Dins dag waren de kinderen van de groepen één tot en met vier van basisschool De Palmenhof in Sint Laurens aan de beurt. Met een vi- deofilmpje en een levensgrote tan denborstel met dito gebit kregen de kinderen te zien hoe er ge poetst moest worden. Daarna was het de beurt aan de kinderen zelf. En dat viel niet altijd mee. Meester Otto Huijsman: „De kinderen von den het geweldig. Maar je merkt wel dat tandenpoetsen niet zo makkelijk is. Alle kinderen zeggen braaf dat ze poetsen, maar in de praktijk valt dat wel tegen." Hoe wel de meester er in de les zeker op wil terugkomen, ziet hij de te rugkeer van de 'poetsmoeder' op De 7-jarige Sanne Schout was één van de bijna dertig leerlingen van de groepen 1 tot en met 4 van basisschool De Palmenhof die dinsdagochtend meede- school nog niet gebeuren. den aan de poetsles van de GGD. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl door Sheila van Doorsselaer AXEL - Een 49-jarige vrouw uit de gemeente Hulst is dinsdagochtend om het leven gekomen bij een ver keersongeval op de Tractaatweg tussen Terneuzen en de afslag Axel. De vrouw kwam rond half tien door nog onbekende oorzaak met haar auto op de verkeerde weghelft terecht en botste frontaal tegen een vrachtwagen. De weg was dinsdag lange tijd afgesloten voor onderzoek. Het slachtoffer kwam uit de rich ting van Axel en kwam in aanrij ding met de vrachtwagen die af komstig was van Dow Chemical in Terneuzen. Aan de tank van de vrachtwagen was geen schade. De adviseur gevaarlijke stoffen van de brandweer concludeerde dat het ongeval geen gevaar heeft opgele verd voor de omgeving. De chauffeur (47) van de vrachtau to, uit het Belgische Kapellen, is overgebracht naar het politiebu reau om een verklaring af te leg gen. De politie heeft de plaats van het ongeval onderzocht en is daar bij geassisteerd door het verkeers ongevallen-analyseteam en de technische recherche. Het volgende tafereel speelde zich al afgelopen zomer af maar aangezien de meeste mensen zo zachtjes aan wel weer toe zijn aan een beetje zon kan het geen kwaad dit hoekje er nu voor te benutten. In dat Zuid-Bevelandse dorp was een man druk bezig de hortensia's in zijn voortuin water te geven. Met een gieter, aangezien de buitenkraan zich aan de achterkant van het huis bevindt. Na een keer of negen heen en weer lopen met de gieter vond hij het wel welletjes, het bodempje water wat nog restte kieperde hij over zijn stoffi ge auto. Dat werd gezien door zijn buurman, die met een triomfantelij ke glimlach het keukenraam opende: „Wil je soms een grotere?"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21