99 cultuur 115 Stichting Dansz zoekt nieuw talent in Zeeland De oude arts Balster serveert opium Dazzle dansers reiken tot achter de horizon Mmmmmmm! Mechelen! Programma vol jazzdans, moderne dans en tapdans Negentig leerlingen van Dance Center Dazzle treden het komend weekend op in de Schouwburg Middelburg met werk van hoog gewaar deerde choreografen. &on+ v daar al 'r\<> A phSTOS J-daag£ ^noc-prc-l^jc' Vlaanderen Ontdek nu het best bewaarde geheim van Vlaanderen: Mechelen. Deze fraaie stad heeft meer beschermde monumenten dan Brugge. Bovendien is Mechelen een bourgondische stad, waar je heerlijk kunt eten en drinken. Er is bij dit arrangement een smakelijke 'sneukeltocht' inbegrepen ('sneukelen' is Vlaams voor 'snoepen'). Terwijl u proeft van Mechelse lekkernijen, vertelt uw gids smakelijke anekdotes over deze historische stad! Dat is pas echt een snoepreisje! Uw verblijf U verblijft in het zeer centraal gelegen Novotel. Vanuit uw hotel ontdekt u direct de gezellige binnenstad en loopt u zo naar vele leuke cafeetjes en restaurantjes. Uw ruime kamer heeft o.a. satelliet-tv, koffie- en theezetfaciliteiten, kluisje en airco. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.nl/wegener of via 0900-365 65 65 (20 cpm) met zoek boekcode 32840 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. euro p.p. zoek boekcode 32840 Inbegrepen 2x overnachting met ontbijt in Novotel, hartje Mechelen 1x driegangendiner (dag van aankomst) gebruik fitness en wellness lx sneukelwandeling op zaterdag (15.00 uur) Prijzen 01/02-31/03 01/04-30/10 99 109 Prijzen in p.p. Niet inbegrepen: reserverings- kosten en kosten cala miteitenfonds. Aankomst is mogelijk op vrijdag of zaterdag. woensdag 23 januari 2013 GOES - De Stichting Dansz houdt zaterdag 26 januari weer de jaarlijk se auditie met als doel de groep en thousiaste dansers uit te breiden. De auditie wordt vanaf 15.00 uur gehouden in de balletzaal van het mbo dans aan de Zwembadweg 1 in Goes. De auditie is toegankelijk voor gemotiveerde dansers en dan seressen vanaf 12 jaar uit de gehele provincie Zeeland. Tijdens de audi tie komen diverse onderdelen aan bod: klassiek ballet, jazzdans, mo derne dans en expressie. Bij de be oordeling ligt de nadruk niet op perfecte beheersing van al deze on derdelen, maar wel op inzet, en thousiasme, motivatie en een goe de uitstraling. Belangstellenden kunnen zich aan melden met een motivatiebrief en ervaringslijst bij Stichting Dansz, Postbus 2092, 4460 MB Goes of per mail: info@dansz.nl De groep dansers van Dance Center Dazzle in Cockiness, een choreografie van Jorge Vasques. foto Lex de Meester door AN Pankow Amazing Dazzling Week end noemt Joke Pro voost het programma waar de leerlingen van haar Dance Center/Balletschool in Middelburg zaterdag en zondag mee gaan uitpakken. Provoost is nauwelijks te stuiten in haar toelichting op de wervelende mix aan stijlen: jazz, modern, tap en dat alles in een boeiende combi natie. Zij is dolblij met de profes sionals die de dansen hebben ge maakt en met de leerlingen heb ben ingestudeerd. Het zijn gastcho- reografen Naomi Deira, William Lu, Jeff Maljers, Annemiek Meili nk, Jorge Vasques en natuurlijk le veren Provoost zelf en haar doch ter Jolanda Louwerse ook een be hoorlijk aandeel aan het program ma. „Ik ben zo blij met die vak mensen. De meesten weet ik bin nen te halen voor de vijfdaagse zo- merstage die wij elk jaar vooraf gaand aan het nieuwe lesseizoen geven", zegt Provoost. Zij legt de meetlat voor prestaties graag hoog. Zij is ervan overtuigd dat haar dansleerlingen graag de uitdaging aangaan. „Sommige vakgenoten beweren soms dat je bij amateurs niet moet aankomen met zogehe ten centervorming, maar in de praktijk blijkt dat leerlingen heel goed snappen hoe zij hun kracht en expressie vanuit het midden van hun lichaam kunnen putten." Het programma voor het Amazing Dazzling Weekend biedt onder meer vijf premières. Zo presente ren de dansers zich met Om Mani Padme Hum, een Afrodans, waarin de jazzdans zijn oorsprong vond. Provoost koppelde de choreografie van zo'n oorsprong aan gevorder de jazzdans op muziek van Sting. Gastchoreograaf Lu biedt in een se rie van drie dansen een indruk van de diversiteit van jazzdans. Er- mo Dako geeft als nieuwe gastdo- cent-choreograaf zijn visitekaartje af met de moderne dans Un Atti- mo. Verder tekenen Jolarida Lou werse en Jeff Maljers voor een dans met een mix van aantrekken, afstoten, liefde, afstand nemen. Provoost heeft met succes optima le ruimte bepleit in de schouw burg. Alle zij- en achterdoeken zijn weg en de lichten reiken tot achter het horizondoek. Zat 26 jan., 20.00 uur, zon. 27 jan., 15.00 uur, Schouwburg, Middelburg. Het weblog 'Zeelandgeboekt' van de PZC signaleert nieuwe Zeeuwse boe ken en tijdschriften. In de krant wordt wekelijks één van de titels in de schijnwerpers gezet. door Jan van Damme Wat een journalistie ke titel, was mijn eerste gedachte. Laat dat nou klop pen. In het titelverhaal van de afge lopen zondag in Zierikzee gepre senteerde bundel Een ramp van 5000 tekens van Jan J.B. Kuipers (1953) duikt de Pers op - met hoofdletter. De journalist verkeert enkele dagen na Nine Eleven in 2001 in de veronderstelling dat de schrijver van het boek op het mo ment van de aanslag in één van de 1\vin Towers was. Hot news, de Pers komt voor een interview. Dan wordt het de Pers duidelijk dat de schrijver niet echt in het WTC was, en verzucht hij na een krachtterm: dan moet ik vóór 15.30 nog een ander onderwerp van 5000 tekens verzinnen." Je hebt rampen in soorten en ma ten, zullen we maar zeggen. Erg vleiend voor de Pers is het titelver haal dus niet. Misschien wel realis tisch. Ik heb de nieuwe verhalenbundel van Kuipers afgelopen weekeinde gelezen. Wat een verbeeldings kracht, wat een taalrijkdom! Een ramp van 5000 tekens biedt verha len, reisverhalen en essays. Vaak houdt de schrijver zich op in het heden of het zeer recente verle den. Zoals in het titelverhaal, en in het openingsverhaal 'De groene straal' over een zoon en zijn de menterende moeder. Kuipers neemt de lezer ook met plezier mee dieper het verleden in. Bij voorbeeld naar het i8e-eeuwse Zie rikzee, waar de oude arts Balster opium serveert. De man heeft een 'schulpenkabinet'. Het geheel is een verwijzing, ongetwijfeld, naar Job Baster (1711-1775) en diens schelpenkabinet dat lange tijd een pronkstuk in het Zeeuws Museum was en nu in Zierikzee te zien is. Ook Frederik Nagtglas - die in 'Nagtglas' muze' onder zijn eigen achternaam van de partij is - is in elk geval voor Zeeuwsch Genoot schappers een bekende Zeeuw. In zijn verhalen - of het nu in het heden of in het verleden is - be zigt de auteur dikwijls barokke woorden, waarvoor ik het woor denboek nodig heb. Ik hop vrij wil lekeurig door het boek: jalons, miasmische potentialiteit, omfales- ke bollen, kinetiek, pycnische sil houetten, oestrische draaikolk, schizothyme gemoed, oude seleno- grafen, fabulante dictees, opulente fysiek, ahasverische aak, fytografi- sche vlekken, een vleselijke para- cleet, hecatombe, soutaches, side risch licht. Ik vermoed dat Philip Freriks de woorden met de juiste klemtoon zou kunnen voordragen. Jan J.B. Kuipers: Een ramp van 5000 te kens, verhalen - Uitgeverij Liverse, 173 pagina's, 15,- euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 15