61 binnenland Huwelijk tussen neef en nicht wordt moeilijker 'Sneller toezicht op falend mbo' SSïïEÏÏ? Ad Voordelig naar de zon met KRAS.NL! Z?9l om kinderporno BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm MADEIRA TURKIJE LA PALMA CURACAO Hm ARUBA dinsdag 22 januari 2013 door Joost Bosman amsterdam/leiden - 'Neef en nicht vrijen licht', luidt een oud-Nederlands gezegde. Toch wil het kabinet huwelijken tussen bloedverwanten verbieden, tenzij beide huwelijkspartners onder ede verklaren geheel vrijwillig de echte lijke verbintenis aan te gaan. Het doel van het verbod: het terugdrin gen van gedwongen huwelijken. Softwareondernemer Mohamed Bouzariouh (47) en zijn vrouw Zoulikha (44) hangen niet aan de grote klok dat ze als neef en nicht zijn getrouwd. In Nederland wordt daar toch vreemd tegenaan gekeken. „Maar in onze omgeving is het heel normaal. In Marokko was het dertig jaar geleden geen vraag of huwelijkskandidaten fami lie waren van elkaar." Bouzariouh en zijn echtgenote kenden elkaar nauwelijks toen ze halverwege de jaren '80 in het hu welijksbootje stapten. „Alleen van familiebijeenkomsten, zo één keer in de twee jaar. Pas een jaar voor we trouwden, werden we werke lijk aan elkaar voorgesteld. De lief de tussen ons moest groeien", er kent Bouzariouh. Het stel is inmid dels gelukkig en kreeg maar liefst acht kinderen. „En allemaal ge zond", glundert Bouzariouh. Het verbod op een huwelijk tus sen neven en nichten is één van de vier maatregelen in een vorige maand naar de Tweede Kamer ge stuurd wetsvoorstel dat huwelijks- dwang moet tegengaan. De andere drie (geen gedwongen huwelijken, geen huwelijken van minderjari gen en geen polygamie) zullen wei nig tegenstand oproepen, maar de 'neven-nichtenmaatregel' wel. Ma- sha Antokolskaia, hoogleraar fami lierecht aan de VU in Amsterdam, noemt de maatregel 'niet wense lijk' en spreekt van 'symboolwer king' die - ondanks de neutrale for muleringen - vooral tegen moslim migranten is gericht. Volgens haar kun je huwelijksdwang met de hui dige wetgeving al aanpakken. Het nieuwe voorstel voegt weinig toe, vindt Antokolskaia: als een meisje door haar familie onder druk wordt gezet om een neef te trou wen, zal ze zelfs onder ede dat waarschijnlijk toch niet durven toegeven. „Ze staat voor een dilem ma: haar familie gehoorzamen of breken met haar familie." Bekend is dat trouwende familiele den meer kansen hebben op kin deren met afwijkingen of aandoe ningen. Dick Lindhout, hoogleraar medische genetica aan de Universi teit Utrecht, erkent dat, maar relati veert direct: de kans op misvor ming is niet meer dan 3 procent. „Voor een vrouw boven de veertig is de kans dat ze een kind krijgt met het syndroom van Down on geveer net zo groot. Moet je dan ook gaan verbieden dat zij kinde ren krijgt?" vraagt Lindhout zich af. Het argument dat een verbod op huwelijken tussen bloedver wanten huwelijksdwang zou tegen gaan, vindt Lindhout ook onzin. „Dwang moet je altijd voorkomen, ook bij paren die geen familie van elkaar zijn. Op deze manier stigma tiseer je een bepaalde groep." Waar Lindhout en Antokolskaia zich vooral tegen verzetten, is dat familierecht en genetische weten schap worden misbruikt om migra- tiepolitiek te voeren. „Dat is veelbe tekenend: in de Tweede Wereld oorlog werd dat ook gedaan", al dus Lindhout. Hij zegt dat de wet in wording een (zij het afgezwakt) overblijfsel is van het vorige kabi net, dat door de PW werd ge steund. „Het gaat om maar één ding: moslims buiten houden." alkmaar - Politie en justitie zijn bij het onderzoek naar een 44-jari- ge man uit Edam op vele tiendui zenden foto's en duizenden films met kinderpornografisch materiaal gestuit De man zit in voorarrest. In totaal zijn bij hem volgens de dag vaarding 235.000 foto's en films aan getroffen, die hij zou hebben verza meld, verspreid en deels ook zelf vervaardigd. Het materiaal wordt nader bekeken om eventueel slacht offertjes te kunnen identificeren. den haag - Minister van Onder wijs Iet Bussemaker wil de wettelij ke bevoegdheid krijgen sneller in te grijpen op falende mbo-instel- lingen. Dat schrijft ze aan de Tweede Ka mer, in antwoord op het rapport over de misstanden bij de inmid dels opgesplitste onderwijsgigant Amarantis. Bussemaker overweegt voor zich zelf een aanwijzingsbevoegdheid in te stellen, waarmee ze scholen onder curatele kan stellen. Nu kan ze alleen in het geval van wanbe heer de raad van toezicht haar wil op leggen. De minister bekijkt of ze dat ook kan doen in eerdere stadia: als er sprake is van intensief toezicht door de inspectie. Ook wil de bewindsvrouw onder zoeken of ze de voorzitter van de raad van toezicht kan schorsen als het onderwijs op een mbo-school in het geding is. De minister wacht op de uitkom sten van het vervolgonderzoek on der leiding van oud-Groen- Links-fractievoorzitter Femke Hal- sema. Bussemaker stelde haar aan, naar aanleiding van het Amarantis-rap- port dat in december uitkwam. Daarin stond dat het bestuur faal de en het toezicht zwak was. Halse- ma onderzoekt nu ook de ver meende zelfverrijking door be stuurders. etten-leur - Reggy Heijens van rij school Blom in Etten-Leur krijgt momenteel 10 procent meer tele foontjes dan anders van mensen die een slipcursus willen volgen. Maar de cursus wordt niet gegeven, want... de baan is te glad. Heijens: „We oefenen op een kunststof baan met daarbuiten asfalt, waarop de auto na de slip weer stilvalt. Op dat asfalt ligt nu sneeuw, waardoor je niet meer uit de slip zou raken en het te gevaarlijk wordt." Scherpe prijs-kwaliteitverhouding! Hotel Eftalia Aytur**** - Alanya 6 t/m 22 dagen inclusief ontbijt Vertrek: van 1/4 t/m 31/10 gezellig hotel met perfecte ligging, direct aan de boulevard en op loop afstand van het centrum ook vertrek vanaf Eindhoven mogelijk! Zie www.kras.nl/77647 Centraal gelegen! Hotel Parkim Ayaz**** - Bodrum 6 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 20/4 t/m 26/10 ruim opgezet resort, gelegen in het gezellige centrum van Gümbet met o.a. 2 grote buitenzwembaden ook vertrek vanaf Eindhoven mogelijk! Zie www.kras.nl/77854 Club Resort Atlantis**** - Kusadasi 6 t/m 22 dagen o.b.v. all inclusive Vertrek: van 27/4 t/m 26/10 ruim opgezet vakantiedorp, gelegen in een baai en direct aan het zandstrand gericht op Europese vakantiegangers met volop faciliteiten voor jong en oud! Zie www.kras.nl/72597 Tot 145 korting p.p. t/m maart! Aparthotel Royal Orchid**** - Canico 8 t/m 22 dagen inclusief ontbijt Vertrek: van 28/1 t/m 24/10 4-sterreri aparthotel direct aan zee, op ca. 1,5 km afstand van Canico! met 0.3. een restaurant, bar, sauna en een binnen- en buitenzwembad Zie www.kras.nl/31281 Absolute aanrader! Hotel IC Green Palace***** - Antalya 6 t/m 22 dagen o.b.v. ultra all inclusive Vertrek: van 1/4 t/m 27/10 een echt tophotel aan het privé-strand en omgeven door een tropische tuin een waar paleis geheel in Balinese stijl ook vertrek vanaf Eindhoven mogelijk! Zie www.kras.nl/72054 Apt. Roque y Monica** - Puerto Naos 8 t/m 22 dagen o.b.v. logies Vertrek: van 4/2 t/m 25/10 kleinschalig complex in een rustige omgeving op ca. 200 m van het centrum met o.a. een zwembad, zonneterras en nette apartementen Zie www.kras.nl/31172 NVV Modern resort! Trupial Inn*** - Willemstad 9 t/m 23 dagen o.b.v. logies Vertrek: van 1/2 t/m 24/10 KLM Werelddeal Weken: boek t/m 28/1 en krijg tot 196 korting p.p.! kleinschalig resort met o.a. een poolbar, restaurant en een zwembad Zie www.kras.nl/25533 Nabij het bekende Palm Beach! The Mill****-Palm Beach 9 t/m 23 dagen o.b.v. logies Vertrek: van 13/2 t/m 31/10 KLM Werelddeal Weken: boek t/m 4/2 en krijg tot 266 korting p.p.! resort in een tropische tuin met o.a. een zwembad, restaurant, bar en spa Zie www.kras.nl/31230 Prijzen ziin p.p. tenzij anders vermeld. Prijzen zijn excl. reserveringskosten en Calamiteitenfonds. Voor de meest actuele prijzen, ga naar KRAS.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6