Aanleg Waterdunen begint in zomer Service strijken van start ZEEUWS-VLAANDEREN Deze muur biedt meer privacy 22 en 23 Start met kustversterking en bouw van getij denduiker Dronken automobilist is zijn rijbewijs kwijt Racemotor gestolen in de Merwedelaan Concert in dorpskerk door Capriola di Cioia Leerlingen van Praktijkschool schenken ruim 1400 euro aan stichting CliniClowns DINSDAG 22 januari 2013 PZC door Martijn de Koning CROEDE - De aanleg van recreatie- en natuurpark Waterdunen en de kustversterking op dezelfde plek beginnen deze zomer. Over een jaar of drie moeten de versterking en het natuurgebied klaar zijn. Het recreatieve deel wordt vanaf 2015 in fasen gerealiseerd, meldde pro jectleidster Lies Dekker gisteren. Bij de aanleg van Waterdunen wer ken waterschap (kustversterking), provincie (natuurgebied) en recrea- tiebedrijf Molecaten (hotel, cam ping en vakantiepark) samen. De voorbereidende werkzaamheden voor het ruim 350 hectare grote project bij Groede zijn al in volle gang. Het waterschap is bijna klaar met de ontmanteling van de voor malige camping Napoleon Hoeve, terwijl de provincie explosievenon- derzoek laat uitvoeren. Over een half jaar komt de vaart er écht in. Dan beginnen bijna te gelijkertijd de bouw van een getij- denduiker (klaar eind 2014), de kustversterking (gereed in 2015) en de aanleg van infrastructuur, zoals parkeerplaatsen en een nieu we weg tussen de Nieuwesluisweg en de Langeweg. Die werken wor den in mei aanbesteed. De bouw van de duiker was eerst voor eind 2012 gepland. Het water schap kwam echter op het idee een nieuw gemaal te integreren in de duiker. Die vervangt het huidi ge gemaal aan de Nieuwe Sluis. Het levert kostenbesparing, maar ook enig tijdverlies op. De provin cie onderzoekt nog of er in de dui ker een kleine energiecentrale ge bouwd kan worden. Die zou een deel van het vakantiepark van stroom kunnen voorzien. De aanleg van het natuurgebied be gint in 2014 en duurt twee jaar. De afgegraven grond voor het kreken- gebied wordt gebruikt bij de kust versterking. Vervolgens is het aan Molecaten om het recreatiegedeel te in te vullen. Het bedrijf heeft toestemming voor de bouw van een camping, een hotel en een bungalowpark met 400 huisjes. Bij Waterdunen komt ook een boule vard met winkels en horeca. Overigens heeft de provincie'in middels bijna alle grond verwor ven die nodig is voor de realisatie van Waterdunen. Met één eige naar moeten de laatste zaken nog geregeld worden, maar het laatste perceel van 1,7 hectare is onlangs onteigend. pagina 23: Sluis en provincie onder handelen over bijdrage door Eugène Verstraeten HULST - Veel ervaring met strijken heeft hij niet, moest wethouder Frank van Driessche eerlijk toege ven. Maar door eens extra hard op de stoomknop te drukken wist hij, kritisch gadegeslagen door deskun dige dames, de plooien toch rede lijk glad te strijken. De wethouder gaf gisteren het startsein voor de strijkservice van Piblw-Reïntegra- tie. Die is gevestigd aan de Tabak straat 22 in Hulst. Bij de strijkservi ce, een onderdeel van het project Hulst Werkt!, snijdt het mes aan twee kanten, betoogde Van Dries sche. Enerzijds is het een uitkomst voor mensen die zelf hun strijk niet meer kunnen doen, ander zijds kunnen mensen worden voorbereid op een terugkeer naar de arbeidsmarkt. Van Driessche: „Vanuit het rijk komt steeds min der geld voor zorg. Dus proberen we in het project Hulst voor El kaar slimme oplossingen te beden ken zodat mensen toch zo lang mogelijk zelfstandig thuis kunnen wonen. De strijkservice kan daar aan bijdragen." „We merken dat tuinwerk en schil derklussen niet echt iets is voor vrouwen", stelt directeur Peter van de Kieboom van Piblw-Reïntegra- tie. Bij de strijkservice werken nu zes vrouwen. Binnenkort start ook een pilot huishoudelijke hulp. Kritisch gadegeslagen door de dames die de strijkservice gaan uitvoeren strijkt wethouder Frank van Driessche met een extra stoot stoom de plooien glad. Wie gebruik wil maken van de strijkservice belt met 06-23016250. foto Camile Schelstraete TERNEUZEN De politie heeft zondag om 15.30 uur het rijbewijs ingevorderd van een 35-jarige automobilist uit Ter- neuzen. Hij meldde zich op het po litiebureau in zijn woonplaats. Daar vertelde hij dat hij even daar voor op de Oude Vaart tegen twee auto's was gereden. Uit een adem analyse bleek dat hij ruim twee maal de toegestane hoeveelheid al cohol had gedronken. TERNEUZEN In de nacht van zondag op maan dag is uit een garage aan de Merwe delaan een racemotor gestolen. De eigenaar ontdekte maandag rond 9.30 uur dat zijn garagedeur open stond. Zijn blauw-witte Suzuki GSX R1000 was verdwenen. De mo tor stond op een motorlift, omdat beide banden waren gedemon teerd. Ook een motortrailer en di verse gereedschappen missen. Sint Kruis In de dorpskerk van Sint Kruis wordt zaterdag 26 januari om 20 uur een kaarslichtconcert gehou den met het Belgische ensemble Capriola di Gioia. Het gezelschap brengt het program ma Fare la Nina na, een verlaat kerstverhaal van Italiaanse compo nisten uit de 17e eeuw. Plaatsen a 15 euro zijn te reserve ren via orgelkring@zeelandnet.nl. HULST Stichting CliniClowns heeft 1.428 euro gekregen van de Praktijk school Hulst. Het is de opbrengst van het Nieuwjaarsfestival dat vrij dagavond 11 januari werd gehou den, ten bate van de CliniClowns. Het schoolplein was omgetoverd tot een gezellig en sfeervol ontmoe tingscentrum voor leerlingen, oud-leerlingen, ouders, familiele den en buurtbewoners. Met kraam pjes, vuurkorven, sfeerverlichting, muziek en activiteiten. De op brengst van het Nieuwjaarsfestival werd gisteren aan de CliniClowns overhandigd door leerling Jean- Pierre Bazelier. Hij was de initiatief nemer en heeft het evenement gro tendeels georganiseerd. „Een mooi bedrag voor een schooltje van hon derd leerlingen", vond stagebegelei der Kris Steenbeek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 61