binnenland 15 Promotie blijft betaalde baan ontspannen bij benoeming Curasao Moeder Dolmatov wil antwoorden van Nederland op haar vele vragen Thermae 2000 Valkenburg incl. hotel Celukkig spreekt anglofiel Dijsselbloem impeccable perfect, Engels cheap.nl/dagactie|0900-700 7004 zh dinsdag 22 januari 2013 mobilisten om het leven gekomen. Gistermorgen belandde een 39-jari- ge man uit Appingedam met zijn au to bij Musselkanaal in het water. De tweede dode viel als gevolg van een aanrijding tussen een touringbus en een personenauto bij Delfzijl. foto Catrinus van der Veen/ANP mishandeld zwaar om met depressieve men sen om te gaan, geeft ze aan. „Het kan tot frustraties leiden als ie mand lange tijd somber en inac tief is." Die frustraties kunnen tot een geweldsuitbarsting komen. Ook denkt ze dat mensen die aan een depressie lijden door hun ziek te situaties regelmatig lastig weten in te schatten: „Het kan zijn dat ze zo in hun eigen sombere wereld verzonken zijn, dat ze gevaarlijke situaties op straat bijvoorbeeld te laat opmerken." Aan de andere kant wil ze ook niet uitsluiten dat depressieve mensen vanwege hun gemoedstoe stand negatieve gebeurtenissen in hun leven beter onthouden dan mensen die goed in hun vel zitten. Duidelijk is wel dat depressies ie mand extra kwetsbaar maken, con cludeert De Jonge. Het is volgens haar daarom van groot belang om depressies te voorkomen. De gegevens over mishandeling bij mensen met een depressie komen uit een groot onderzoek over slachtofferschap in de geestelijke gezondheidszorg. Het onderzoek wordt door Arkin uitgevoerd op verzoek van Nederlandse organisa tie voor Wetenschappelijk Onder zoek (NWO). door Francine Wildenborg DEN HAAG - Promovendi blijven werknemers van de universiteit. Met die uitspraak veegt minister van Onderwijs Jet Bussemaker (PvdA) het voorstel van het vorige kabinet van tafel om promovendi te gaan betalen met een beurs. Staatssecretaris van Onderwijs Hal- be Zijlstra (WD) wilde in 2011 een nieuw type promovendus in troduceren, de 'promotiestudent'. Die volgt een opleidingsprogram ma en geeft geen onderwijs. In plaats van een maandsalaris (2.000 euro bruto), ontvangt de promo vendus een beurs, wat volgens vak bonden zou uitkomen op zo'n 1.000 euro per maand. Veel goedkoper voor de universitei ten, maar volgens de Raad van Sta te zeer risicovol. Door invoering van de beurs zouden excellente studenten afzien van promoveren, omdat het bedrijfsleven (finan cieel) interessantere alternatieven biedt, inclusief sociale zekerheden als pensioen en WW. Bovendien zouden buitenlandse studenten - die Nederland juist hard nodig heeft, zeker in de bètavakken - kunnen afhaken. En omdat de pro motiestudent geen onderwijsta ken heeft, mist hij werkervaring om later aan een baan te komen. Bussemaker wil vanwege de risi co's niet tornen aan het huidige stelsel van werknemers-promoven di. De wervende kracht ervan draagt volgens haar bij aan 'de ho ge kwaliteit van Nederlands weten schappelijk onderzoek'. Toch wil ze op kleine schaal gaan experi menteren met promotiestuden ten, om te zien of de goedkopere promotiemogelijkheid daadwerke lijk de geschetste risico's uitlokt. De Rijksuniversiteit Groningen (RUG) betaalt promovendi al ja ren met een beurs. Onterecht, oor deelde de rechter in 2009 aange zien er sprake is van een werkrela tie: promovendi verrichten arbeid (wetenschappelijk onderzoek) en hebben dus recht op een salaris. De RUG is in hoger beroep ge gaan, eind februari wordt een uit spraak verwacht. mmammmmmmuKÊÊmm WKHmÊMÊÊMÊÊÊM „Juncker kent Frankrijk en Duits land en heeft er altijd voor ge zorgd dat er evenwicht was in de regio", zei hij. Met Parijs en Berlijn achter zich ziet de toekomst voor Dijsselbloem er meteen zonniger uit. Duitsland en Frankrijk bepa- len voor een groot deel de richting van Europa en hebben traditio neel veel invloed op benoemingen zoals die van Dijsselbloem. "Tb Dijsselbloem presenteerde gistera vond een brief van zes kantjes aan zijn collega's waarin hij zijn visie en plannen neerlegde. Hij zei het 'redelijk' te vinden dat zij een idee krijgen van zijn opvattingen. Volgens de minister is budgettair evenwicht in de eurozone van groot belang, 'ook voor Neder land'. Hij schrijft dat begrotingsdis cipline en hervormingen onvermij delijk zijn en (duurzame) groei no dig is voor een gezonde Europese economie. Dit hoeft niet tegenstrij dig te zijn, meent hij. De EU-lan- den moeten daarnaast hun concur rentiepositie verbeteren. Volgens de Duitse krant Frankfur ter Allgemeine wil de 'Neuer Euro- gruppen-Chef ook de massale Op Curasao heeft het parlement een motie aangenomen om minis ters te dwingen verantwoord met publiek geld om te gaan. Gaan ze verkwisten, dan zijn ze persoonlijk verantwoordelijk. "I Waarom vindt het parlement het •*- belangrijk ministers strenger aan te pakken? Curasao zit momenteel in een lasti ge financiële situatie en moet be zuinigen. Om te voorkomen dat het in de toekomst weer mis gaat, wil men ministers vooraf waar schuwen verstandig met belasting geld om te gaan. De situatie is nu al slecht Is de motie niet een beetje laat? Dat vindt het parlement wel. Op 10-10-10 verdwenen 'de Antillen'. Vanaf die datum zijn Curasao, Sint Maarten en Aruba officieel een land in het Nederlandse konink rijk. Bonaire, Saba en Sint Eusta- tius werden gemeenten van Neder land. Bij de staatkundige verande ring hoorde ook een grote schuldsa nering. Curasao staat er na ruim twee jaar financieel al weer slech ter voor dan twee jaar geleden. 3 En wiens schuld is dat? De meerderheid in het parle ment wijst naar de regering van Gerrit Schotte die van eind 2010 tot eind 2012 het land leidde. Tij dens de behandeling van de motie door Oscar van Dam in het parlement de afgelopen da gen werd het beleid van Schottes minister van Financiën George Jamaloodin afgekraakt. Hij zou te veel hebben afëesnoept van de fi nanciële reserves. 4 En wat vindt Cerrit Schotte van die kritiek? Onzin. Volgens Schotte, momen teel leider van de grootste opposi tiepartij, manipuleert de huidige re gering van Daniel Hodge de cijfers. En wordt zijn regering onterecht zwart gemaakt. 5 De politici ruziën. Wat merkt de bevolking ervan? Die hoort al maanden dat er bezui nigd moet worden. De motie werd aangenomen bij de behandeling van de nieuwe begroting, waarin de btw op 'luxe' producten als alco hol, tabak, afhaaleten, boten en parfum verhoogd wordt van 6 naar 9 procent. De btw op gezonde pro ducten als groente en fruit gaat daarentegen naar 0 procent. Vol gens de regering is de maatregel noodzakelijk. Schotte vindt het een ordinaire bezuinigingsmaatre gel, waarvan de kleine man de du pe wordt. De bevolking juicht de goekope groente en fruit toe. Maar niemand vindt het leuk dat de rest duurder wordt. Er is veel kritiek op de verhoging van de accijns op computers, omdat dat volgens ve len geen 'luxe' is, maar noodzaak. Zeker in het onderwijs. MOSKOU - De moeder van de Russi sche activist Aleksandr Dolmatov hekelt het feit dat ze nog geen en kel bericht uit Nederland heeft ge kregen over de dood van haar zoon. Dat schreef ze in een brief aan ko ningin Beatrix die gisteren op het internet verscheen. 'Niemand heeft me opgezocht om mijn vragen te beantwoorden. En dat zijn er veel', schreef Ljoedmila Dolmatova. Dol matov pleegde donderdag zelf moord in een detentiecentrum in Rotterdam. Hij had asiel aangevraagd, omdat hij bang was in Rusland te worden vervolgd. Zijn aanvraag werd afge wezen. Dolmatova vernam de dood van haar zoon via de Russi sche pers. In de cel liet hij een brief achter voor zijn moeder, maar die vermoedt dat die onder dwang is geschreven. werkloosheid en de sociale gevol gen van de crisis gaan bestrijden. De Franse zakenkrant La Tribune noemt hem minachtend l'inconnu (de onbekende) en stuurt 'adieux' aan Jean-Claude Juncker, de eerste en enige voorzitter van de euro- groep tot nu toe. Sommige Nederlandse partijen wa ren bang dat Dijsselbloem als voor zitter te neutraal zou moeten blij ven en de Nederlandse belangen daardoor niet voldoende zou kun nen verdedigen. Dijsselbloem moest gisteren lang wachten tot het spannende mo ment van de benoeming aan de or de kwam, het was na 'gedachte wisselingen' over de crisislanden het laatste agendapunt. 1 overnachting o.b.v. logies 1/ Ticket twv maar liefst 33,50 9/ 1 x entree Thermae 2000 Op 2,4 km van Thermae 2000 ZZ Fletcher Hotel-Restaurant De Burghoeve 'Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten 15 per boeking. Voorwaarden zie website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 5