241 zeeland ZorgSaam is gewaarschuwd 9 Tholen mikt op rustzoeker I I ÜlribERBIEFSTUK 250GB INDERKOGELBIEF mm 2.50 RIBKARBONADE som RUNDERGEHAKT 500GR SPARERIBS KIPFIIJLfëZ^edfi l/ARKFNSFIi FT ro AIS wegens bezit kinderporno I HAASKARBONADE2.25 Drenkeling uit Visserijhaven gevist Staven isse Scherpenisse Sint Philips/and gourmet O*5* Taakstraf voor oud-docent BUIKSPEK LAPPEN... Het past helemaal niet bij ZorgSaam om negatief in de publiciteit te komen. Afgelo pen weekend gebeurde het toch. Het kan wel eens loute rend werken. _L ff .jé*-? 500GR -PALINGWORST 150GR U9 1 INDISCHE F SATESALADE u 150GR 1." ERWTENSOEP (UIHT 32s ff dinsdag 22 januari 2013 ppwpspywtwww ZorgSaam Zeeuws-Vlaan deren is een prachtige or ganisatie. Met de zieken huizen slaagt ze er stee vast in om opvallend hoog te sco ren op 'landelijke lijstjes'. De finan ciële positie is goed. Klanten zijn over het algemeen tevreden. Niet voor niets wordt er in de rest van Zeeland, waar het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) wor stelt om ooit boven te komen, met enige jaloezie naar de geoliede ma chine in Zeeuws-Vlaanderen geke ken. ZorgSaam - dat ook thuiszorg, ouderenzorg en ambulancedien sten aanbiedt - heeft alle reden te blaken van zelfvertrouwen. En daar ligt de valkuil. Wie begin de ze maand de nieuwjaarsreceptie van ZorgSaam bezocht in Terneu- zen, trof een organisatie die het succes koestert en met verve uit draagt. 'Wij zijn goed bezig', hing in de lucht Dat is prima. Het is weer wat anders dan het negativis me dat Nederland in de ban lijkt te houden. Toch moet Zorgsaam oppassen om niet al te zelfgenoegzaam te worden. Het ZorgSaam-ziekenhuis kwam afgelopen weekend via De Volkskrant negatiefin de publici teit Een patiënte was 1066,73 euro in rekening gebracht voor het ver wijderen van oorsmeer, terwijl de behandeling een jaar eerder, in 2010, nog 'maar' 110,84 euro kost- COLIJNPLAAT - De brandweer haal de maandagmiddag een drenke ling uit de Visserijhaven in Colijns- plaat. De man was door onbeken de oorzaak te water geraakt. Een brandweerteam bracht hem van- V ANALYSE door Harmen van der Werf te. De directie legde de oorzaak bij een nieuw declaratiesysteem, bood excuses aan en zegde toe het te veel betaalde bedrag terug te storten. De patiënte moest echter wel eerst haar beklag doen bij de Ombudsman Zorgverzekeringen en haar ervaringen opsturen naar een klachtenrubriek in de Volks krant, voordat de Nederlandse Zorgautoriteit (NZa) en vervol gens ook ZorgSaam in actie kwa men. 'Oorsmeergate' is de affaire al ge doopt, ten teken dat de jaarlijkse stijging van de ziektekosten wel eens aan een al te ruim declaratie gedrag zou kunnen liggen. De NZa zoekt het uit. ZorgSaam zit even in het beklaagdenbankje. Dat voelt niet goed, maar kan wel louterend werken, ook richting de Raad van Toezicht. De voorzitter van de Raad van Toe zicht kwam begin dit jaar op de nieuwjaarsreceptie woorden te kort om de driekoppige Raad van Bestuur te prijzen. Dat mag, maar hopelijk vallen er binnenskamers wel eens - als het nodig is - harde woorden. Over de hoge beloning van de driekoppige Raad van Be stuur bijvoorbeeld en ook over hoe ZorgSaam zichzelf positief kan profileren door eens te kun nen melden dat de omzet van het ziekenhuis is gestabiliseerd of zelfs gedaald, in plaats van steeds te stre ven naar groei. door Rob Paardekam Een stille oase in verstede lijkt gebied. Als Tholen zich op die manier profi leert, liggen er kansen op het gebied van toerisme. Dat staat in het toeristisch ontwikkelings plan voor de komende jaren. Volgens een analyse die de ge meente samen met de 'denktank toerisme' heeft gemaakt, hebben mensen uit de stad steeds meer be hoefte om te onthaasten in een rustige omgeving. Tholen zou daar voor uitermate geschikt zijn, om dat het nog authentiek is, aan de Oosterschelde ligt en geen massa toerisme kent. Er zouden meer voorzieningen aan de Oosterschelde ontwikkeld moeten worden. In het plan wor den een bezoekerscentrum met een uitkijkpunt en nieuwe vor men van verblijfsaccommodatie in de natuur genoemd. Ook op het gebied van 'duiktoerisme' valt er op Tholen nog veel te winnen. Dat toeristen die naar Tholen ko men vooral rust zoeken, blijkt uit de resultaten van een enquête. Wandelen, fietsen en het bezoe ken van een natuurgebied scoren hoog als het gaat om activiteiten die toeristen op Tholen graag on dernemen. 52 Procent van de on dervraagden gaf aan het verblijf op Tholen als aantrekkelijk te erva ren. Toch geeft ook een substantië- ■HHHH uit een bootje op het droge. Van daar is het slachtoffer vervoerd naar het ziekenhuis voor controle. De gealarmeerde KNRM-post Neeltje lans, duikers en traumahe- licopter konden weer naar huis. Informatiecentrum inrichten over de watersnoodramp. Op diverse plaatsen in het dorp de waterhoogte tijdens de Ramp van 1953 aangeven. Authentieke sfeer behouden en meer benadrukken. Overtochten naar Ouwerkerk. Ie groep toeristen (35 procent) aan de omgeving maar matig aantrek kelijk te vinden. Als minpunten werden onder meer doodlopende fietspaden en slecht schoonge maakte stranden genoemd. Ook zou Tholen met slecht weer wei nig te bieden hebben. Een zogehe ten slechtweervoorziening - bij voorbeeld een overdekt zwem en/of speelparadijs - zou volgens veel toeristen welkom zijn. De gemeente wil de komen de jaren in alle kernen iets doen op het gebied van toerisme. In dat kader heeft elke kern een eigen thema gekregen. Zo is Sint-Maartensdijk de Oranje stad, kan Oud-Vossemeer zich pro fileren met Roosevelt en liggen er voor Tholen kansen als vesting stad. Op basis van deze kenmer ken zijn voor elke kern ideeën be dacht door werkgroepen die be stonden uit onder meer recreatie ondernemers, dorpsraden en brancheorganisaties. Daarvan zijn een aantal goede en kansrijke i- deeën overgebleven (zie de aparte kadertjes). Daarnaast zijn er alge mene doelstellingen voor heel de gemeente geformuleerd. In het ontwikkelingsplan wordt be nadrukt dat het onmogelijk is om alle ideeën gelijktijdig op te pak ken. Het is de bedoeling dat elk jaar twee kernen plus één kern- overstijgend project worden geko zen. In samenwerking met een Watertoren inrichten als uitkijk toren. Dit kan een uitkijkpunt voor het hele eiland zijn, met informa tie over de cultuurhistorie en de ge schiedenis. Informatie over de vliedberg. Informatie over het kloveniers- gilde. De haven van Tholen-stad. nog op te richten platform voor het toerisme moet elk jaar een ac tieplan worden opgezet. Deze club moest bestaan uit mensen die werkzaam zijn in de toeristische sector. Dit alles komt onder begeleiding te staan van een toeristisch coördi nator. Deze moet samenwerking tussen ondernemers en organisa- Realiseren van een speelweide, schaatsbaan en/of passantenlig plaatsen aan de noordkant van het havenplateau. Rondje Sint Philipsland - Anna Jacobapolder maken voor fietsers, wandelaars en watersporters. Afslag naar Flipland promoten. BESTEL VU INTERNET MET MOGELIJKHEID TOT BEZORGING: MAROS.NL GOES I KAMPERFOELIESTRAAT 85 I KI OP MAROS.NL Reclames geldig t/m zaterdag I GROOTHANDELSKORTING 1.50 bij afname van 3kg per vers vleessoort excl. reclames I Prijs- en tekstfouten voorbehouden oen na op VANAF M door Ad Roos 500GB 7. MIDDELBURG - Een 38-jarige, oud-docent van een school in Kloetinge is gisteren conform de eis door de Middelburgse recht bank veroordeeld tot een taakstraf van 240 uur en een voorwaardelij ke celstraf van een half jaar. De man werd ervan verdacht in het bezit te zijn geweest van kinder porno. Er was bij hem ingebroken en de later opgepakte inbreker bleek in het bezit te zijn van een usb-stick van de Goesenaar. Op die stick werd kinderporno aangetroffen. Toen de politie een bezoek aan de woning van de oud-docent bracht, werd er op diverse computers eveneens kinderporno aangetrof fen. Het ging om totaal 104 afbeel dingen en 80 films. De kinderporno was volgens de oud-docent op de usb-stick geko men omdat hij die had gedown- load van een PC op school. Tijdens een 'afsluitrondje' door een klas ontdekte hij dat er nog een PC-aanstond en dat er was ge- download van een pornosite die nog was geopend. Om te weten wat er was binnenge haald zette hij de bestanden op de usb-stick en nam die mee naar huis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 56