221 zeeland Kindcentrum maakt opmars Vandalen vernielen ijsbaan Hansweert Driedelig kunstwerk Goese Polder onthuld PZC Kom naar onze open dagen op 25 en 26 januari 2013 Ouders Goese Polder willen zelfde schooltijd IN ZEELAND EN VERDER Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Beroepsonderwijs zoals het moet zijn. dinsdag 22 januari 2013 door Frank van Cooten ovezande - Integrale kindcentra maken hun opmars in de gemeen te Borsele. Deze doorgaande leer lijn voor kinderen van o tot 12 jaar is een belangrijk doel van de be stuurlijke samenwerking tussen kinderopvangorganisatie Kibeo en het openbaar onderwijs. De kindcentra worden nu ook om armd door de Stichting Katholiek Onderwijs Borsele (SKOB). De af trap van de samenwerking tussen Kibeo en SKOB is donderdag. De ludieke ondertekening van de sa- merking tussen de beide organisa ties is in de brede school in Ove- zande. Volgens directeur Elly Brand van Kibeo staat in het startdocument voor de samenwerking tussen Ki beo en het openbaar onderwijs dat de kinderopvangorganisatie ook met andere scholenkoepels in tegrale kindcentra mag beginnen. „Het is ook beleid in Borsele om zo veel mogelijk integrale kindcen tra te realiseren. Ook de gemeente wil graag brede scholen dooront wikkelen tot integrale kindcentra", zegt Elly Brand. Brand benadrukt dat de samenwer king tussen Kibeo en de katholie ke onderwijskoepel geen bestuur lijke samenwerking betreft zoals met het openbaar onderwijs. „De samenwerking met SKOB heeft al leen betrekking op de totstandko ming van integrale kindcentra." De Borselse wethouder Ad Schenk juicht de samenwerking tussen Ki beo en SKOB toe. „Ik beschouw deze samenwerking zeker niet als concurrentie ten opzichte van het openbaar onderwijs. Ik juich het van harte toe dat ook de katholie ke onderwijskoepel integrale kind centra wil realiseren." De ondertekening wordt donder dag aangekleed met activiteiten voor kinderen. Er is vanaf 15.30 uur een boksclinic en vlagzwaaien voor groep 5 tot en met 8. De groep 1 tot en met 4 maakt een zandschilderij. Dit zijn voorbeel den van hoe de verantwoorde vrije tijd tijdens de buitenschoolse opvang van het kindcentrum kan worden ingericht. MIDDELBURG - Een medewerker van het schoonmaakbedrijf Stoffels Bleijen- berg veegt de sneeuw van het dak van het ZEP-gebouw naast het ROC Scal- da in Middelburg. foto Lex de Meester Bekijk winterfoto's van lezers in het speciale foto-album vol sneeuw en ijs. www.pzc.nl/foto Woont u in Wemeldinge? En heeft u een mening over uw dorp? Vul de en quête in: www.pzc.nl/enquête STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto door Claudia Sondervan hansweert - Vandalen hebben zondagnacht met kunststof stoe len gaten geslagen in de ijsbaan van Hansweert. De ijsbaan is zon dag voor het eerst open geweest, maar was maandag alweer on bruikbaar. Door de grote gaten kwam er veel water op het ijs en was de sneeuw slecht van de baan 'te krijgen, wat reparatie bemoei lijkt Een kwart van de ijsbaan is met lint afgezet, meldt Mirjam Kuijsters van de stichting Jeugd werken Hansweert. Met een tien tal vrijwilligers werd geprobeerd om de baan ijs- en sneeuwvrij te krijgen. De ijsbaanbeheerders ver zochten de scholen om hun leer lingen te vertellen dat ze niet kon- nen schaatsen. Met affiches bij de supermarkt werd het publiek geïn formeerd. „Als er nu geschaatst Jumbo zet in op service, prijs en keus wordt, verniel je alleen maar meer ijs", verzucht Kuijsters. De vernielingen moeten zon dagnacht na sluiting van de baan om 20.00 uur gebeurd zijn. Toen de ijsvrijwilligers vertrokken, wa ren nog een aantal jongens aan het schaatsen. De stichting wil graag weten of zij mogelijk iets ge zien of gehoord hebben. Gistera vond vergaderde het bestuur over een aangifte bij de politie. In Krabbendijke zullen ze er aan moeten wennen: boodschappen haal je niet meer bij de C1000 maar bij de Jumbo. Morgen (woensdag) gaat de nieuwe win kel open met een ballonnenwed strijd, bossen bloemen en appel taartjes. door Mieke van der Jagt Hij is er al even mee be zig, vanaf april vorig jaar om precies te zijn. Maar het echte werk is begin januari begonnen. Bert Slin gerland zag zijn hele winkel, de vroegere C1000 in Krabbendijke, op z'n kop gaan. „Alles is eruit ge gaan, tot het laatste schap, en nu zit haast al het nieuwe spul er al weer in." Het is dus geen kwestie van even tjes een stel grote Jumbostickers over alle Ciooo-plaatjes plakken. „De Jumbo heeft een heel ander concept dan C1000. Overigens een concept waar ik helemaal achter sta." Bert Slingerland heeft, toen be kend werd dat de C1000 ging ver dwijnen, bewust een verbouwing die in de pen zat achterwege gela ten. „Dat zou een vernietiging van middelen zijn geweest. Nu zijn het oude koelingen en oude schappen, die naar kringloopwinkels en opko pers zijn gegaan. We hebben nu al les splinternieuw. De koelingen moeten gesloten zijn, je hebt per slot van rekening ook een verant woordelijkheid op milieugebied. Jumbo heeft een slogan die voor al le winkels moet gelden: beste servi ce, laagste prijzen en het grootste assortiment, maar Bert Slinger land kan als zelfstandig onderne mer veel bepalen. „Wij hebben hier erg veel kleine kinderen in Krabbendijke, vanzelfsprekend is hier dus het schap met babyvoe ding veel groter dan elders. We zul len ook nooit of te nimmer op zondag open gaan, terwijl Jum bo-winkels dat elders wel doen." Op de vraag wat het verschil zal zijn met de C1000 wijst Bert Slin gerland naar het 'verseiland'. „In het Ciooo-concept zaten nog wel verpakte kaas en verpakte vleeswa ren. Die zul je niet meer vinden in de Jumbo. We hadden vroeger al een eigen slager, maar nu zijn er toch zeker tien werknemers bijge komen om kaas en vleeswaren te snijden. We zetten heel erg in op vers, ook wat betreft brood, groen ten en fruit." Bij de Jumbo in Krabbendijke wer ken inmiddels ruim honderd men sen, de ene vijf uur in de week, de ander veertig en de rest alles wat daartussen zit. Een deel van het personeel heeft in de eerste week van de sluiting, die 2,5 week heeft geduurd, een opleiding gevolgd. „De Jumbo vergt weer een andere houding dan C1000, al hebben wij nooit anders gedaan dan ingezet op goede service." De winkel gaat morgen om 9 uur open. De driejarige Marloes, doch ter van Bert Slingerland, verzorgt de openingshandeling die nog een verrassing moet blijven. De 300 eerste klanten gaan met een bos bloemen naar huis. Wie tot en met zaterdag voor meer dan 25 eu ro besteedt, krijgt een appeltaartje cadeau. Om 12.30 uur mogen alle kinderen van Krabbendijke een ballon op komen laten. Nieuwsgierig? Kijk op www.getijdecollege.nl goes - Ouders in de Goese Polder willen het liefst dat hun kinderen op de traditionele tijden naar school blijven gaan: dus tussen de middag naar huis en op woensdag middag vrij. De afgelopen maanden hebben de drie scholen, de Tweemaster, 't Noorderlicht en de Holtkamp- school samen met kinderopvang Kibeo en SMWO onderzocht of er animo was voor andere lestijden waarbij kinderen overblijven en el ke dag om dezelfde tijd uit zijn. Een meerderheid van de ouders (zestig procent) wil liever de huidi ge lestijden houden. Voorlopig blij ven ze daarom zoals ze nu zijn. door Claudia Sondervan goes - De nieuwe kunstwerken in de Goese Polder worden vrijdag 25 januari formeel gepresenteerd met een wandeling langs de drie wer ken, die samen 'Denkbeeld' vor men. Om 10.15 wandelt een gezelschap onder hoede van wethouder Jan de Pooter vanaf de Brede school aan de Joseph Lunslaan alle drie de kunstwerken langs. Aan de ge vel van de school is de 'Loktak' ver schenen, een bronzen tak die uit nodigend drager wil zijn voor alle gedachten. Dan volgt 'Gedachtenvlucht', in het groenperk tegenover de Stik kerstraat: een grote, lege vogelkooi met openstaand deurtje op een driepotig tafeltje; huiselijk tafereel als metafoor voor het vrijheidsver langen. Tegenover het nieuwe woonzorg complex Ersamuspark in de Troels- tralaan staan de 'Zieners': zes kleu rige menselijke gezichtsprofielen die vanaf drie pilaren over wijk uit zien. Bewogen door de wind wen den zij zich naar elkaar en naar de omgeving. Kunstenaars Wies de Bles, Martin Mc Namara, Paul de Nooijer en Menno de Nooijer hebben de wer ken ontwikkeld.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 54