'Dorpsplein is levensgevaarlijk' BEVELANDEN/THOLEN Vogeltelling almanak 21 C1000 wordt Jumbo 22 Post van waterschap wordt door logo van nieuwe belastingsamenwerking niet als zodanig herkend DINSDAG 22 januari 2013 PZC Rekening Sabewa bij oud papier door Frank van Cooten GOES - Tientallen Zeeuwen heb ben de rekening van waterschap Scheldestromen bij het oud papier gegooid. Alle Zeeuwse huishoudens ontvin gen afgelopen zaterdag de aanslag waterschapsbelasting voor gebrui kers. Het was voor het eerst dat de ze waterschapsbelasting door Sabe wa Zeeland werd opgelegd. Bij veel Zeeuwen was echter het logo van Sabewa Zeeland niet bekend. Ze dachten bijvoorbeeld dat het om een reclamefolder ging of 'een tweederangs goed doel'. De aan slag kwam hierdoor direct ongeo pend bij het oud papier terecht. Sabewa int al vanaf 2007 de ge meentelijke belastingen van Borse- le, Goes, Kapelle en Tholen maar sinds 1 januari dit jaar zijn daar Reimerswaal, Sluis, Terneuzen, Hulst en het waterschap bij geko men. Bij veel Zeeuwen is deze gemeen schappelijke regeling daarom niet bekend. Sabewa geeft toe dat dit bij sommige belastingbetalers tot verwarring leidde, omdat zij ge wend zijn hun belastingaanslag van het waterschap te ontvangen. Op de enveloppe is alleen het logo van Sabewa Zeeland afgebeeld. Directeur Arjen Meeuwsen van Sa bewa betreurt de verwarring. „We hebben door een intensieve cam pagne geprobeerd de aandacht te vestigen op de nieuwe belastingsa menwerking. Ik wil hierbij nog maals benadrukken dat de aansla gen van Sabewa Zeeland wel dege lijk van de overheid zijn. We doen er alles aan om daar duidelijkheid over te verschaffen." Volgens Meeuwsen belden veel mensen maandagmorgen naar Sa bewa voor vragen over de water schapsrekening maar dat waren er volgens hem niet meer dan vorig jaar toen de rekening nog door het waterschap werd verstuurd. „Ook het aantal mails was niet meer of minder dan vorig jaar." Sabewa is de afkorting van Samen werking Belastingen en Waardebe paling. De inwoners van de deelne mende gemeenten ontvangen hun gemeente- en waterschapslasten vanaf 2014 op één biljet. Dit jaar wordt gezien als een overgangs jaar. Mede daarom zijn volgens Meeuwsen nog niet alle websites van de deelnemende gemeenten op de nieuwe organisatie afge stemd. Uit onderzoek van deze krant blijkt dat daar nogal wat ver schillen tussen zitten. Iglo in Yerseke YERSEKE - Het was best veel werk, zo'n huis van sneeuw bouwen, zelfs als je met een hele club bent, maar de meiden in de Ambachtshe- renlaan in Yerseke hebben nu wel al dagen plezier van hun iglo. En dat duurt nog wel een tijdje, als je het weerbericht mag geloven. Ze moeten hun kwetsbare bezit wel goed in de gaten houden, want er gaan verhalen in de straat over jongens die de iglo willen vernie len, de politie is er zelfs al een keertje spe ciaal voor langs komen rijden. Intussen is het eigenlijk gewoon gezellig in de iglo, waar ze met zijn allen nét inpassen om samen een kopje warme chocolademelk te drinken. foto Dirk-Jan Gjeltema MMMNMNMN Tip? redactie@pzc.nl door Rob Paardekam WEMELDINGE - Mooi om te zien, maar levensgevaarlijk. Dat zegt Ad- ri Luteijn uit Wemeldinge over de gegalvaniseerde ijzeren platen die sinds een paar maanden op het verfraaide Dorpsplein liggen. Zijn vrouw gleed vorige week uit op zo'n plaat en brak haar heup. Volgens Luteijn zijn al veel meer mensen gevallen op de spekgladde platen. Hij weet dat er ook men sen zijn die een arm en pols heb ben gebroken. „Ook een agent en het ambulancepersoneel hadden moeite om overeind te blijven", al dus de inwoner van Wemeldinge. Volgens hem zijn de platen niet al leen bij sneeuw en ijzel gevaarlijk. „Ook bij regen hebben veel men sen er problemen mee", zegt hij. Volgens Luteijn is het probleem vrij simpel op te lossen, bijvoor beeld door een coating van grind op de platen te leggen. Hij wil de gemeente aansprakelijk stellen voor de schade die voort vloeit uit de onfortuinlijke val van zijn vrouw. Het liefst doet hij dat samen met andere slachtoffers. Die kunnen hem een mailtje stu ren: 4424EZ9@hetnet.nl. Afgelopen weekeinde was weer de jaarlijkse tuinvogeltelling. Traditiege trouw deed ook het Middelburgse echtpaar mee. Zondagochtend namen ze met een schrijfblokje paraat plaats in de serre en sloegen aan het turven. Allerlei vogels vlogen af en aan en bleven hangen aan de vetbolletjes, pinda's en zakjes met vogelzaad. Het was een gekwetter van jewelste en de roodborstjes aten alle restjes van de grond op. Zelfs een wild konijn deed zich te goed aan de appels die her en der verspreid lagen. Ze telden merels, Vlaamse gaaien en heel veel koolme zen. Totdat een vinkje tegen het glas van de serre voog. „Zo", zei hij, „en één blinde vink."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 53