De schaatsende wielrenster Zeeuwse turnsters sterk van start 301 sport Annemarie Pasveer kan twee sporten uitstekend combineren Vier keer goud voor Sharon Meedendorp Neai Bouterse tweede in Thorcross Tahaparyjaar langer bij Wemeldinge Club Brugge verlengt met topscorer Bacca door Len Wolters arnemuiden - In de winter is ze marathonschaatser en in de zo mer wielrenster. Annemarie Pas veer uit Arnemuiden fietst vanaf 2013 voor de SwaboLadies, maar zal ook in de schaatswereld actief blijven. „Het is uitstekend te com bineren." In het huis van Annemarie Pasveer (18), waar ze woont samen met haar ouders en zusje, wordt al snel duidelijk dat een schaatsster zich schuil houdt in Arnemuiden. Haar schaatsen liggen op de keukentafel. Dat Pasveer ook wielrenster is, wordt niet duidelijk in haar wo ning. Maar dat is ook niet zo gek vanwege het winterweer. Bij de meeste schaatsers gaat het van binnen kriebelen als het be gint te vriezen. Bij Pasveer valt dat wel mee. „Ik vind het leuk om wedstrijden op natuurijs te schaat sen, maar trainen doe ik liever bin nen." Vorige week reed ze twee wedstrijden op natuurijs. Hier de den de beste marathonschaatsers van Nederland mee. Normaal ac teert ze in de Noord-Oost competi tie, maar bij de openluchtraces mo gen de veertien beste regiorijdsters ook starten. Beide wedstrijden reed ze uit. In de laatste wedstrijd, in Veenoord, was ze zelfs de enige regioschaatster die de finish haal de. Pasveer hoopt deze lijn door te trekken, zodat ze voor volgend jaar in aanmerking komt om in de top- divisie uit te komen, het hoogste niveau van Nederland. „Momen teel loop ik stage bij Intersport Jan Bols, dat uitkomt in de topdivisie. Tot nu toe zijn ze erg tevreden over me, maar ik moet deze lijn na tuurlijk wel vast blijven houden tot aan het einde van het seizoen." De Walcherse heeft dat volledig in eigen hand. Een aantal grote wed strijden komt er nog aan. Haar coach probeert haar zelfs nog lid te maken van de Elfstedentocht, mocht de tocht der tochten er ein delijk weer eens van komen. Maar eigenlijk houdt de Arnemuidse zich daar totaal niet mee bezig. „Ik kijk vooral uit naar de wedstrijden op de Weissensee in Oostenrijk. Ik heb daar nog nooit gereden, het lijkt me prachtig. De klassiekers in Nederland zijn natuurlijk ook leuk, maar zo'n wedstrijd in het Annemarie Pasveer: „Ik kijk vooral uit naar de wedstrijden op de Weissensee in Oostenrijk. Ik heb daar nog nooit gereden, het lijkt me prachtig." foto Ruben Oreel buitenland is toch net even wat an ders." Op haar zesde kwam de Zeeuwse voor het eerst in aanraking met de schaatssport. „Toen we nog in de Hoeksche Waard in Zuid-Holland woonden, las m'n vader een keer een bericht in de krant over een busje die naar een schaatsgelegen- heid in Dordrecht reed. Ik ging er naartoe en vond het hartstikke leuk. Vervolgens ging ik wedstrij den in Den Haag schaatsen. Het was dus allemaal puur toeval, want niemand in mijn familie schaatste vroeger." Toen de familie Pasveer tien jaar geleden in Zeeland ging wonen, bleef Annemarie in eerste instan tie in Den Haag schaatsen. Het was wat aan de verre kant. Uiteindelijk werd besloten om in Breda te gaan trainen. Wielrennen begon voor de Arnemuidse vijf jaar geleden puur als training. „Maar al snel kwam ik erachter dat ook deze sport uitstekend bij mij past", ver telt Pasveer. „Eigenlijk lijkt schaat sen en wielrennen best veel op el kaar. Je belast ongeveer dezelfde spieren in je bovenbenen." Voor haar is het uitstekend te com bineren. Het winterseizoen staat in het teken van marathonschaatsen en het zomerseizoen staat in het te ken van wielrennen. „Wel moet ik in de wintermaanden soms de za terdagtrainingen bij SwaboLadies afzeggen. Niet alleen als ik een wedstrijd heb, maar ook om mijn rust te pakken. Maar dat wisten ze van tevoren." Op 24 februari schaatst Pasveer haar laatste wedstrijd van het seizoen. Vervolgens heeft ze een paar weken rust, maar op 16 maart mag ze alweer aan de bak. Dit keer niet op de schaats, maar op de fiets. „Sinds dit jaar fiets ik voor SwaboLadies. Veel van de meiden die daar rijden ken ik van vroeger en er zijn er ook een paar bij die uit die schaatswereld komen of daar nog inzitten." Pasveer kijkt erg uit naar het ko mende wielerseizoen. „Ik wil wed strijden gaan rijden waar Marian ne Vos aan meedoet. Dat is nogal beangstigend", vertelt de Arne muidse lachend. Pasveer verwacht dat het in het be gin even wennen zal zijn, maar ze heeft er erg veel zin in. dinsdag 22 januari 2013 NIJMEGEN In voorbereiding op het WK in juni in Duitsland hebben tien kara- teka's van karateschool JKA Zee land uit Vlissingen meegedaan aan het nationaal kampioenschap in Nijmegen. In totaal haalden de Zeeuwen liefst negentien prijzen binnen, waarvan negen gouden medailles. Opvallend was de presta tie van Sharon Meedendorp, zij be haalde in vier categorieën goud. ROOSENDAAL Neal Bouterse van Dynamica heeft in de Thorcross in Roosendaal de tweede plaats behaald bij de senio ren in een tijd van 38 minuten en 40 seconden over de 10,5 kilome ter. EK-ganger Wouter Warndorf (Thor) finishte in 38.19 en was een prima gangmaker maar net een maatje te groot voor Bouterse. Aan vankelijk stond Bouterse ingeschre ven voor de Abdijcross in Kerkrade maar zag daar in verband met de weersomstandigheden vanaf. WEMELDINGE Trainer John Tahapary heeft zijn contract bij voetbalvereniging We meldinge met één jaar verlengd. De Goesenaar, die eerder bij MZVC, Colijnsplaatse Boys, Nieuw- dorp, Kruiningen en Domburg werkzaam was, is momenteel aan zijn eerste seizoen bezig bij de za terdag-vierdeklasser. Wemeldinge staat na veertien duels derde met 25 punten. Walche ren en Veere staan ruim boven de Bevelandse ploeg. BRUGGE De Belgische voetbalclub Club Brugge heeft het contract met de Colombiaanse spits Carlos Bacca opengebroken en met een jaar ver lengd. De topscorer van de Bel gische eerste klasse ligt daardoor tot de zomer van 2016 vast. De 26-jarige Bacca staat pas een jaar on der contract bij de club van verde diger Ryan Donk. Hij kwam begin 2012 over van het Colombiaanse At- lético Junior. Dit seizoen scoorde hij al zeventien keer. f.7»LAGEN p. BADMINTON Derde klasse: t Pluumpje 2 - Sjuttul 10-8, Astroïden 1 - Terneuzen 17-1, Zeeland 1 - Rillandia Smashers 2 5-3, Marathon 1 - Den Ossaert 17-1, Sjuttul 1 - Astroïden 16-2, Stand: Kampioen: Sjuttul 1 85 - 13, Marathon 1 61 - 12, Terneuzen 1 55-12, Astroïden 1 49-11, Rillandia Smashers 45-13, Zeeland 1 32-11, Den Ossaert 1 25 - 10, 't Pluumpje 2 24-12, Vierde klas: Zierikzee 2 - Terneuzen 2 7-1, Zierikzee 1 - Marathon 2 7-1. Vijfde klasse: Schepnet 2 - Rillandia Smashers 4 5-3, Schepnet 3 - Rillandia Smashers 3 6 - 2, Rillandia Smashers 4 - Schepnet 3 4-4, Ril landia Smashers 3 - Astroïden 2 5-3. Dubbel: Stenge 1 - Stenge 2 0-6. Jeugd A: Den Ossaert 1 Zeeland 11-7, Si- nar" 7 5 1 - Terneuzen 18-0. Jeugd B: Stenge 1 - Rillandia Smashers 11-7. BILJARTEN Pool. Tweede divisie. Poolteam The Roadhou- se-Poolcafé Delfshaven 4-3: 8-ball. Atung Wu - Edwin van Remortel 7-4; 9-ball. Johan van Oor- schot-Gino de Ruyter 9-4; Johan van Oor- schot-Gino de Ruyter 9-2; 10-ball. Sean Den nis-Tim de Ruyter 6-8; straight. Marco van Tiel-Tim de Ruyter 42-75; Atong Wu-Cees Hogchem 75-32,. Koppel 8-ball. Dennis/Van Tiel - Van Remortel/Hogchem 3-6. Padoc 1-Poolteam The Roadhouse 2-5: 8-ball. Paul Lamers-Marco van Tiel 2-7; 9-ball. Arthur de Groot-Sean Dennis 9-4; Paul Lamers - Atong Wu 5-9; 10-ball. Arno Hartman-Sean Dennis 4-8; straight. Arno Hartman-Marco van Tiel 65-75; Arthur de Groot-Atong Wu 39-75; Koppel 8-ball. De Groot/Hartman-Dennis/Wu 6-4. KARATE Nijmegen. Nationaal Karatekampioenschap. Resultaten karateschool JKA Zeeland. Kata: Meisjes -11 jr: 1. Sharon Meedendorp, 2. Ivy van Wezel. Meisjes 12-13jn 1. Sharon Meeden dorp. Meisjes 12-13jr: 1. Avalon Verheije. Jon gens 10-11 jr: 3. Rayno van Wezel. Jongens 14-15jr: 2. Darrell Meedendorp. Kata team jeugd. 1Queenzie de Caluwe, 1Sharon Mee dendorp 1. Avalon Verheije. Heren 16-18jr: 3. Jasper Bahn. Heren 19jr: 2. Ronald Raats. He ren kata Asai Ryu: 1. Ronald Raats. Kumite. Meisjes - 11 jr: 1. Sharon Meedendorp, 2. Ivy van Wezel. Jongens -11 jr: 3. Rayno van Wezel. Jongens 12-15jr: 1. Darrell Meedendorp. Meis jes 14-15jr: 2. Avalon Verheije. Heren 40jr: 23. Queenzi de Caluwe. Heren +40jr.: 2. Wou ter Meedendorp. door Janny Vermeule BREDA - Het turnseizoen ging afge lopen weekeinde van start in in Breda, waar de kampioenschap pen van de regio Zuid-West Neder land werden gehouden. Smaakma ker waren de senioren in het hoog ste eerste divisie. Drie Zeeuwse turnsters waren vertegenwoordigd op dit niveau: de tweelingzussen Kelly en Wendy Goedegebure en Savannah Poppe. Kelly bleek uiteindelijk de beste van deze drie turnsters van Turn school Zeeland, maar moest de eer laten aan Denise Tan van Dynamo Roosendaal. Haar zus Wendy werd vijfde en Savannah Poppe be haalde de achtste plaats. Bij de senioren in de tweede di visie viel Daphne Andriessen van MTV Middelburg net buiten het podium met een vierde plaats. Het talent Marie Hoek (MTV) pakte de overwinning, terwijl Ezra Adriaan- se van de Middelburgse vereniging brons pakte in de eerste divisie pu pillen Turnschool Zeeland presteerde uit stekend in de eerste divisie jeugd met Rachelle Hamels en Larissa Borgs, die op het podium beland den met zilver en brons. Nadeche Tuankotta werd achtste, terwijl daartussen Richelle Salawanej van MTV zich nestelde als zesde. Brons was er voor Delta Sport met Lisa Padmos bij de junioren in de tweede divisie. In de derde divisie deed EMM Terneuzen van zich spreken. Bij de senioren ging de ze ge naar Nathalie Huigen, terwijl Kim Jansen het brons opeiste. Bij de jeugd werd Zoe de Wilde twee de. Bij de pupillen 1 was er goud voor EMM-turnster Brechtje Zwa- ga- Bij de jongste deelnemers werd verder goed geturnd door Delta Sport. Anna Jendrusch won goud en Anne Li Slootmaker zilver. Op de hogere niveaus werd vooral geturnd door Turnschool Zeeland. Met drie turnsters waren zij verte genwoordigd in het hoogste ni veau Ni Pupillen 2. Ilse van Rijs wijk bleek duidelijk de beste, ze bleef Minnah Shariffi en Frederi- que Snijders voor. Daniek Witlox werd tweede in Pupillen 1. In de jongste categorie Instap bleek Moi- ra Jozwiak de beste.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 52