241 zeeland Hema krijgt lunchroom op eerste etage De louterende werking van oorsmeer H.E.M.A. Ondernemersplein Schimmelnagels Mandala tekenen Tankini maken Beste hotel Indexbeleggen 'Er wordt zo vaak naar de lunchroom van de Hema gevraagd. Dat is een begrip1 Het past helemaal niet bij ZorgSaam om negatief in de publiciteit te komen. Afgelo pen weekend gebeurde het toch. Het kan wel eens loute rend werken. dinsdag 22 januari 2013 De Hema staat voor Hollandsche Eenheidsprijzen Maatschappij Amsterdam. Op 4 november 1926 opende de Hema de eerste winkel in de Kalverstraat in Amsterdam: 'Een warenhuis voor de gewone man waar producten werden verkocht tegen eenheidsprijzen van 10, 25 en 50 cent'. In 1927 werd de eerste winkel buiten Amsterdam geopend. door Esme Soesman zierikzee - De Hema in Zierikzee breidt fors uit. Het warenhuis aan de Appelmarkt krijgt een lunchroom op de eerste verdie ping. Ook wordt de vloeropper vlakte op de begane grond groter. De take away van de Hema, de af- haalbalie voor broodjes en drank jes die nu rechts van de ingang zit, wordt gevestigd in het naastgele gen pand aan de Appelmarkt 18. Voorheen was hier een sportzaak gevestigd. Met de lunchroom gaat een langge koesterde wens in vervulling. „Daar wordt zo vaak naar ge vraagd, door toeristen maar ook door mensen van hier. De lunchroom van de Hema is een be grip", weet Janita Fazliu van de He ma Zierikzee. Volgens de huidige plannen wordt het eetgedeelte rond de 55 plaatsen groot. Vanuit de lunchroom is er zicht op de Ap pelmarkt. Deze ruimte was voor heen in gebruik als magazijn. De lunchroom is straks bereikbaar via een trap en een lift, die geplaatst worden in het deel waar nu de ta ke away (het trefpunt) zit. Dat af- haalpunt verkast naar het naastge legen pand; het voormalige Inter- sport. De Hema en de take away blijven twee gescheiden panden. Het is technisch niet haalbaar om een verbinding binnendoor te ma ken, omdat de tussenliggende ruimte nodig is om de winkel te bevoorraden. Wel wordt door in terne verschuivingen het totale vloeroppervlakte op de begane grond hoogstwaarschijnlijk extra vergroot. In het pand waar de take away komt wordt al geklust Wanneer de verdere verbouwing van start gaat, is nog niet bekend. De bedoe ling is wel dat het werk voor de zo mer is afgerond. Het streven is de overlast voor klanten zoveel moge lijk te beperken. De Hema in Zierikzee. Linksachter de take away waar straks een lift en trap komen richting lunchroom zierikzee - Dermiz Huidtherapie in Zierikzee biedt een nieuwe the rapie voor de behandeling van schimmelnagels. Met een Yaglaser worden schimmelsporen in gemid deld vier behandelingen (eens per zes weken) vernietigd. Tot nu toe waren mensen aangewezen op me dicatie. De eerste laserdag wordt gehouden op maandag 28 januari. De behandelingen zijn op af spraak. Meer informatie is te ver krijgen via: 0111-401054. zierikzee - lacqueline Roon uit Zierikzee geeft een cursus manda la tekenen voor kinderen. Mandala tekenen is volgens haar voor kinde ren een leuke en speelse manier om in harmonie te komen en mak kelijker te kunnen ontspannen. Als er voldoende deelnemers zijn (minimaal vijf) wordt de cursus ge durende zes woensdagen gegeven, van 13.00 tot 14.30 uur. Meer informatie via: 0111-415499 of www.jrmandala.nl kerkwerve - Bij School voor Mo devormgeving 'Cathy de Vos' in Kerkwerve wordt woensdag 6 fe bruari een open dag gehouden. Die dag wordt info gegeven over cursussen. Bijvoorbeeld over de nieuwe workshops lingerie op 1, 8, 15 en 22 februari. Tijdens deze workshop wordt een tankini of een hemdje met cup op maat gete kend en genaaid. Meer informatie via: www.modevormgevingcathydevos.nl cadzand-bad - Hotel De Blanke Top in Cadzand-Bad behoort tot de tien beste hotels van ons land. Dat blijkt uit een lijst die grootste reiswebsite ter wereld Tripadvi- sor.nl bekend heeft gemaakt. Be zoekers spraken na hun verblijf in de aangesloten hotels hun oordeel uit. Dat leverde De Blanke Top aan Boulevard De Wielingen 4,5 ster op van de vijf die er te behalen zijn. De Blanke Top is het enige Zeeuwse hotel in de top tien. goes - Vermogensbeheerder In- dexus houdt vanavond (dinsdag) in samenwerking met de Vereni ging van Effectenbezitters (Veb) een informatieavond over indexbe leggen in de Goese Golf. Belangstellenden maken kennis met Trackers, een instrument dat wordt gebruikt bij de inrichting van beleggingsportefeuilles. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en duurt maximaal twee uur. Toegang is gratis. ZorgSaam Zeeuws-Vlaan deren is een prachtige or ganisatie. Met de zieken huizen slaagt ze er stee vast in om opvallend hoog te sco ren op 'landelijke lijstjes'. De finan ciële positie is goed. Klanten zijn over het algemeen tevreden. Niet voor niets wordt er in de rest van Zeeland, waar het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis (ADRZ) wor stelt om ooit boven te komen, met enige jaloezie naar de geoliede ma chine in Zeeuws-Vlaanderen geke ken. ZorgSaam - dat ook thuiszorg, ouderenzorg en ambulancedien sten aanbiedt - heeft alle reden te blaken van zelfvertrouwen. En daar ligt de valkuil. Wie begin de ze maand de nieuwjaarsreceptie van ZorgSaam bezocht in Terneu- zen, trof een organisatie die het succes koestert en met verve uit draagt. 'Wij zijn goed bezig', hing in de lucht. Dat is prima. Het is weer wat anders dan het negativis me dat Nederland in de ban lijkt door Harmen van der Werf te houden. Toch moet Zorgsaam oppassen om niet al te zelfgenoeg zaam te worden. Het ZorgSaam-ziekenhuis kwam afgelo pen weekend via De Volkskrant negatief in de publiciteit. Een pa tiënte was 1066,73 euro in rekening gebracht voor het verwijderen van oorsmeer, terwijl de behandeling een jaar eerder, in 2010, nog 'maar' 110,84 euro kostte. De directie leg de de oorzaak bij een nieuw decla ratiesysteem, bood excuses aan en zegde toe het te veel betaalde be drag terug te storten. De patiënte moest echter wel eerst haar beklag doen bij de Ombudsman Zorgver zekeringen en haar ervaringen op sturen naar een klachtenrubriek in de Volkskrant, voordat de Neder landse Zorgautoriteit (NZa) en ver volgens ook ZorgSaam in actie kwamen. 'Oorsmeergate' is de affai re al gedoopt, ten teken dat de jaar lijkse stijging van de ziektekosten wel eens aan een al te ruim declara tiegedrag zou kunnen liggen. De NZa zoekt het uit. ZorgSaam zit even in het beklaagdenbankje. Dat voelt niet goed, maar kan wel lou terend werken, ook richting de Raad van Toezicht. De voorzitter daarvan kwam begin dit jaar op de nieuwjaarsreceptie woorden te kort om de driekoppige Raad van Bestuur te prijzen. Dat mag, maar hopelijk vallen er binnenskamers wel eens - als het nodig is - harde woorden. Over de hoge beloning van de driekoppige Raad van Be stuur bijvoorbeeld en ook over hoe ZorgSaam zichzelf positief kan profileren door eens te kunnen melden dat de omzet van het zie kenhuis is gestabiliseerd of zelfs ge daald, in plaats van steeds te stre ven naar groei.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 48