50% zeeland 123 Ruimere plaatsen korting tilroeoptiek Rabobank steunt vijf Schouwse projecten op de complete bril ongeacht de prijs Strao-seizoen gaat weer van start Rapalje in De Stenge met 'harten van staal' Ijsbaan aan Sportlaan geopend Inbrekers laten sporen na in de sneeuw Dubbel-D imiteert De Dijk in De Klomp Vlaamse schilder en musicus Alphons Blomme stond aan de wieg van coöperatieve camping VIDEO TYPE-EXAMEN KIEK NOE! Zet uw winterfoto in het album op www.pzc.nl/foto wij kunnen declareren vele zorgverzekeraars brilmode contactlenzen walstraat8l vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl fjgjtilroeopticien dinsdag 22 januari 2013 BURCH-HAAMSTEDE Dit jaar is Burgh-Haamstede het eerste dorp op Schouwen waar de strao wordt gevierd. Normaal heeft Renesse de primeur, maar het toe ristendorp paste zijn evenementen kalender aan wegens samenval met het festival Aemstie Alive. Za terdag 9 februari staat Burgh-Haam stede in het teken van strao. De ver sierde paarden vertrekken om 12.30 uur in Burgh naar het strand. Om 16.00 uur worden ze op de Ring te rug verwacht. Prijsuitreiking en feest vanaf 18.00 uur in Tavenu. HEINKENSZAND SIRJANSLAND Na een aantal dagen 'tenenkrom mend' te hebben moeten wachten is gistermiddag in Sirjansland het sein 'ijs meester' gegeven. Op dit moment is het ijs dik genoeg om iedereen er op te laten. Vrijwilli gers hebben met de nieuwe veeg- machine de laatste dagen veel werk gehad met het opruimen van de sneeuw. Op de baan aan de Sportlaan staat een koek-en-zopie kar en er is muziek. De Nieuwerkerkse ijsbaan ging gis teren 'onder voorwaarden' open, meldt de ijsclub op Twitter. Het Keltisch kwartet Rapalje doet vrijdag 25 januari De Stenge in Heinkenszand. Het concert maakt deel uit van de nieuwe theatertournee met de naam Hearts of Steel. De vier mannen van Rapalje en hun entourage brengen de sfeer van de Middeleeuwen in het thea ter met opzwepende muziek, ruige uitdossing en vuur-, licht- en rook- effecten. Het optreden in de Heinkenszand- se concertzaal begint om 20.00 uur. MIDDELBURG Drie mannen zijn gisterochtend be trapt tijdens een inbraak in een huis aan de Oude Koudekerkseweg in Middelburg. Toen de bewoner langs de trap naar beneden keek, zag hij een man. De inbreker vluchtte naar bui ten en ging er met nog twee man nen vandoor. Een agent heeft met een politiehond de sporen van de drie inbrekers in de sneeuw ge volgd. De mannen zijn niet gevon den. Volgens de politie hebben zij - blijkens de sporen in de sneeuw - wel veel huizen bekeken. OVEZANDE De Zeeuwse band Dubbel-D geeft zaterdag 26 januari een optreden in jongerensoos De Klomp in Ovezan- de. Dubbel-D staat voor De Dijk, de Ne derlandse band van wie Dubbel-D de nummers naspeelt. De Zeeuwse coverband is al vanaf begin vorig jaar bezig het repertoire in te stude ren. In het voorprogramma speelt de band MOX. Die begint om 21.00 uur. Een halfuur eerder kunnen de liefhebbers al gratis naar binnen. Het aantal standplaatsen op Camping Laone 3 7 loopt door de herinrichting terug van bijna 100 naar 65 standplaatsen. De passantenplaatsen zijn geschrapt. Camping Laone 37 - op de foto in wintertooi - is vernoemd naar het adres. foto Pieter van der Laan werd tot camping, kampeerden er in de zomer jonge mensen van een scoutinggroep uit Rotterdam. Dat blijkt later de basis voor de la tere camping De Fruitgaard. Deze werd in 1932 officieel omgevormd tot camping. De camping en de gronden ervan komen in 1979 na het overlijden van Alphons Blomme in het bezit van een naar hem vernoemde stich ting. ZIERIKZEE - Vijf Schouwen-Duive- landse organisaties hebben een deeltje van de winst van Rabo bank Oosterschelde ontvangen. Elk jaar reserveert de bank een be drag waarmee de economische, so ciale en culturele leefomgeving ver betert. Zo kon het invalidentoilet in de kerk van Haamstede en de aanleg van een parkeerplaats bij Goemanszorg in Dreischor op een bijdrage rekenen. Ook ging een deekvan de winst naar een speel toestel bij de JL de Jongeschool in Zierikzee, gaat er geld naar het bui tengebied rondom het Waters noodmuseum en de renovatie van het dorpshuis in Ouwerkerk. Camping Laone 37 is een begrip in Renesse. Al 81 jaar wordt er tus sen de fruitbomen gekampeerd. Ooit dreigde de camping te ver dwijnen, maar daar wist men een stokje voor te steken. 'Stamvader' van de camping aan de Laone is de Vlaamse schilder en musicus Alphons Blomme. In 1918 kocht Blomme de fruit gaard aan de Laone. Voordat het officieel omgevormd Leerlingen van Onder de Wieken de den gisteren type-examen. Video op: www.pzc.nl/schouwen-duiveland Schouwen-Duivelandse schoolfoto's vertellen een verhaal. Lees het op: www.pzc.nl/kieknoe TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Deze stichting verkoopt de grond in 1984 aan buurman jan Leene. die wil de camping opdoeken en op de grond een aantal vakantie bungalows plaatsen. Ook heeft hij plannen voor het rea liseren van een paardenfokkerij. De campinggasten komen tegen de plannen in opstand. In 1989 richten zij een belangenvereniging op, sluiten in 1992 een akte van verhuur en worden in 1995 zelf ge zamenlijk eigenaar. Kenmerkend voor camping Laone 37 is het grote aantal vaste gasten. #Trouwe recreanten vertoeven er al tot in de derde en zelfs vierde ge neratie. De camping kent een unieke lig ging. De dichtstbijzijnde strand- overgang is slechts 350 meter ver. Camping Laone 37 is anno 2013 ook via internet te vinden: www.campinglaone 3 7.nl MPOinmiMHiiiMiMUMMMWMnPBMiiiiinffiiT'i'iii mmtÊKÊttÊmmmmmmmtsemmi UW BRIL IS MAATWERK DAAROM KIEST U VOOR TILROE OPTIEK topcollecties voor jong en oud modern en betaalbaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47