Tikken met tien vingers SCHOUWEN-DUIVELAND Vogeltelling almanak 21 Tientallen Zeeuwen zien rekening Sabewa aan voor reclamefolder Vermiste jongen (16) weer terecht Watertank gestolen bij destilleerderij Snelle motorfiets uit garage ontvreemd Camping 'Laone 37' op de schop 22 en 23 DINSDAG 22 januari 2013 Nota's waterschap bij oud papier door Frank van Cooten en Ton van den Nouweland GOES - Tientallen Zeeuwen heb ben de rekening van waterschap Scheldestromen bij het oud papier gegooid. Alle Zeeuwse huishoudens ontvin gen afgelopen zaterdag de aanslag waterschapsbelasting voor gebrui kers. Het was voor het eerst dat de ze waterschapsbelasting door Sabe wa Zeeland werd opgelegd. Bij veel Zeeuwen was echter het logo van Sabewa Zeeland niet bekend. Ze dachten dat het om een recla mefolder ging of'een tweederangs goed doel'. De aanslag kwam hier door direct ongeopend bij het oud papier terecht. Het is voor het eerst dat Sabewa op Schouwen-Duiveland de water schapslasten int. De gemeentelijke belastingen int de organisatie dit jaar ook voor het eerst in Reimers- waal, Sluis, Terneuzen en Hulst. Bij veel Zeeuwen is deze gemeen schappelijke regeling daarom niet bekend. Op de Bevelanden incas seert de organisatie als sinds 2007. Sabewa geeft toe dat dit bij sommi ge belastingbetalers tot verwarring leidde, omdat zij gewend zijn hun belastingaanslag van het water schap te ontvangen. Op de enve loppe is alleen het logo van Sabe wa Zeeland afgebeeld. Directeur Arjen Meeuwsen van Sa bewa betreurt de verwarring. „We hebben door een intensieve cam pagne geprobeerd de aandacht te vestigen op de nieuwe belastingsa- menwerking. Ik wil nogmaals be nadrukken dat de aanslagen van Sabewa Zeeland wel degelijk van de overheid zijn." Volgens Meeuw sen belden veel mensen gisteren naar Sabewa voor vragen over de waterschapsrekening maar dat wa ren er volgens hem niet meer dan vorig jaar toen de rekening nog door het waterschap werd ver stuurd. „Ook het aantal e-mails was niet meer of minder dan vorig jaar." Sabewa is de afkorting van Samenwerking Belastingen en Waardebepaling. Op Schou wen-Duiveland int Sabewa alleen de waterschapslasten. Wethouder Ad Verseput (Financiën): „Voor in ning van de gemeentelijke belastin gen gaan wij vanaf volgend jaar sa menwerken met Middelburg, Vlis- singen en Veere." B en W geven de voorkeur aan deze samenwer king omdat eigen ambtenaren wor den ingezet, er kostenvoordeel is en omdat Veere en Vlissingen toe ristische collega-gemeenten zijn. BURGH-HAAMSTEDE - Lise, Anouk en Yara (van links naar rechts) werken geconcentreerd aan hun examenopdracht. Op basisschool Onder de Wieken in Burgh-Haamstede hebben gister middag veertien kinderen type-examen ge daan. E-mailen, twitteren, whatsappen of een ouderwetse brief; voor bijna alle communica tie wordt een toetsenbord gebruikt. „Boven dien moeten alle kinderen in groep 7 een ver slag maken. Daarom is het handig als ze kun nen typen", legt juf Stephanie Davidse uit. De kinderen moesten met tien vingers een stukje tekst foutloos en binnen de gestelde tijd over typen. Ze zijn allemaal geslaagd en kregen een tijdens het examenfeestje een lekker stuk taart. foto Dirk-Jan Gjeltema BRUINISSE De sinds vrijdag vermiste 16-jarige Bram Hoogerwerf uit Bruinisse is weer terecht. De politie meldt in een bericht op Twitter dat de jongen maandag middag rond 16.00 uur is aangetrof fen in Bergen op Zoom. De jongen was vrijdag weggelopen van huis. De politie zette vrienden, kennissen en de sociale media in bij de zoektocht. BRUINISSE Onbekenden zijn in de nacht van zaterdag op zondag aan de haal ge gaan met een duizend-literwater tank van Kampen Destilateurs aan de Havenkade in Bruinisse. De die ven probeerden tevergeefs een tweede tank mee te nemen. Het gaat om witte tanks in een meta len kooi van het merk Mauser. De eigenaar van de destilleerderij heeft aangifte gedaan bij de politie. TERNEUZEN In de nacht van zondag op maan dag is uit een garage aan de Merwe- delaan in Terneuzen een racemo tor gestolen. De eigenaar ontdekte gisterochtend dat zijn garagedeur openstond. Zijn blauw-witte Su zuki GSX R1000 was verdwenen. De motor stond op een motorlift, omdat beide banden waren gede monteerd. Ook een motortrailer en diverse gereedschappen missen. Tip? redactie@pzc.nl Afgelopen weekeinde was weer de jaarlijkse tuinvogeltelling. Traditiege trouw deed ook het Middelburgse echtpaar mee. Zondagochtend namen ze met een schrijfblokje paraat plaats in de serre en sloegen aan het turven. Allerlei vogels vlogen af en aan en bleven hangen aan de vetbolletjes, pinda's en zakjes met vogelzaad. Het was een gekwetter van jewelste en de roodborstjes aten alle restjes van de grond op. Zelfs een wild konijn deed zich te goed aan de appels die her en der verspreid lagen. Ze telden merels, Vlaamse gaaien en heel veel koolme zen. Totdat een vinkje tegen het glas van de serre voog. „Zo", zei hij, „en één blinde vink." l'ZC

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 45