21 zeeland Tweede Kamer zwaait 'Of weet u I I Patrouilleschip in dienst gesteld I Bubo Bubo PZC dinsdag 'Of er nog iets tegen te doen valt? Ik denk van niet Het zijn de grote mannen die zoiets beslissen. Als kleine man kun je daar weinig tegen doen.' dinsdag 22 januari 2013 door Marleen Blommaert Nog even doorbijten lie ve lezers. Nog een dag of vijf en dan treedt de dooi in. Uw ouders kunnen dan de deur weer uit. De brandweer kan zich weer met branden bezighouden en niet met doldrieste schaatsers uit wakken sleuren. Geen aangepaste dienstre gelingen meer. Nou vooruit, een tje nog, die op het traject van on ze superdure, supersnelle, niet- rijdtrein, de Fyra. Fyra, ik had er al vanaf het begin niks mee. Hij stopt niet in Den Haag, je moet re serveren en hij is veel te duur. Ie der weldenkend mens kan beden ken dat wanneer je voor de goed koopste bouwer gaat met nul erva ring, je een kat in de zak koopt. Heel Nederland staat nu op zijn achterste poten. Dat komt zomaar uit de lucht vallen nietwaar? Over uit de lucht vallen gespro ken... Het schijnt dat er ergens een uiltje drie mensen heeft geïn timideerd. Een oehoe oftewel, Bu bo Bubo, zoals het dier officieel heet. Nou is-ie ook wel beetje groot. Hij heeft een spanwijdte van bijna 2 meter. Daarnaast is hij COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Bert de Vries Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid T: 088-0139995 E: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Antwoordnr 10008, 5680 VB Best Abonnementsprijzen Het tarief voor een abonnement waarbij u de krant 6 dagen per week thuis ontvangt, bedraagt 28,95 per maand. Dit tarief is gebaseerd op betaling per kwartaal en automatische incasso. Zie ook www.pzc.nl/tarieven voor het complete tarievenoverzicht. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl 6 weken lang de krant voor 9,95 Ik neem een kennismakingsabonnement van 6 weken voor 9,95 (PR06AKT1E). Ik neem een doorlopend abonnement en krijg de eerste 4 weken gratis (NA28). ik betaal doormiddel van automatische incasso: 28,95 per maand 82,50 per kwartaal mQv Adres: Postcode: Woonplaats: Telefoonnummer (o.a. voor bezorgcontrole): Emailadres: Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer:Handtekening: Ga naar pzc.nl/abonneran of stuur deze bon zonder postzegel naar PZC, lezersservice, Antwoordnr. 54050.5004 VB Tilburg. Cnpwiiddngen voorbehouden. Op alle «rfomaöe die u veretrett is de Wet Beseft» In hel colofon van de kran» en op de website treft u nadere informatie aan mlng Persoonsi Sevens van toepassing Landbouwer August Verbist als alle uilen geruisloos in zijn vlucht. Hij heeft een postbode, een vogelaar die de lokroep van de oehoe nadeed en een vrouw schrik aangejaagd. Twee meter: ik stel me voor dat mijn man, die ongeveer dezelfde lengte heeft, geruisloos dwars uit de lucht stort en iemand in zijn kraag grijpt. Dan wordt zoiets al tamelijk imponerend. De uil wil ons volgens mij iets duidelijk maken. De uil staat ten slotte voor wijsheid. Zijn aanval len zijn niet willekeurig. De post bode staat voor ongebreideld pri vatiseren, aanbesteden terwijl lo nen en dienstverlening achteruit hollen, tante pos, NS, Fyra etc. De lokvogelaar voor de reclame-in dustrie, die ons verleidt en lokt om naderbij te komen met de illu sie van liefde en vriendschap, maar uiteindelijk gaat over kopen en winst. En de dame, de dame... droeg waarschijnlijk een bont kraagje of een bontmutsje: ijdel- heid ten koste van het dier. De uil sloeg terug en zette ons even aan het denken. Nou, mij al thans even. Bubo Bubo. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns De Hedwigepolder Deze week is het de laatste kans voor de Tweede Kamer om nog iets te vinden van het onder wa ter zetten van de Hedwigepol der. Want alles wat daarna volgt is 'slechts' uitvoering. De Kamer zal vooral vragen of Zeeland nog meer ontpolderingen wacht. door Ben Jansen en Jeffrey Kutterink Geen kans dat de Tweede Kamer nog een stokje steekt voor de ontpolde- ring van de Hertogin Hedwigepolder. Het parlement is het gesoebat over de polder beu en het voornemen van het kabinet om in 2016 te beginnen met de herinrichting van de polder kan op brede steun rekenen. Niet alleen van de regeringspar tijen WD en PvdA, maar ook van D66, GroenLinks en Partij voor de Dieren. Verwacht mag worden dat de partijen die zich jarenlang te gen de ontpoldering hebben ver zet, zoals CDA, SGP, SP, Christen- Unie en PW, hun diepe teleurstel ling zullen uitspreken dat de Hedwigepolder uiteindelijk toch onder water gaat. Deze rituele tra nen voorkomen niet dat de in 2005 gesloten Scheldeverdragen met een vertraging van zes jaar worden uitgevoerd. De hamvraag tijdens het debat over de begroting van Economi sche Zaken is dan ook niet of de Hedwigepolder onder water moet worden gezet. Interessanter is wat Zeeland nog boven het hoofd hangt. Want om een begin te maken met natuurherstel in de Westerschelde is meer nodig dan het onder water zetten van de Hedwigepolder en het Zwin alleen. Als het aan Euro pa ligt, wordt nog meer land in Zeeland teruggegeven aan de zee. In 2005 is afgesproken dat Neder land 600 hectare nieuwe estuarie- ne natuur aanlegt om de Wester schelde gezonder te maken. De ontpoldering van de Hedwige en het Zwin levert de helft daarvan op. De andere helft zou moeten ko men uit maatregelen die de provin cie neemt. Maar die zijn in de ogen van de Europese Commissie onvoldoende om de rivier beter te maken. Zowel D66 als de PvdA willen dui delijkheid voor Zeeland en zullen staatssecretaris Sharon Dijksma door Harmen van der Werf Op driehonderd meter van de Nederlandse grens in de Vlaamse Prosperpol- der runnen de gebroeders August en Leo Verbist aan de Petrusstraat een gemengd landbouwbedrijf. „We zijn akkerbouwers", vertelt Verbist, „en fokken dikbilstieren, waarvoor we veel maïs nodig heb ben, ook uit de Hedwigepolder. In totaal achttien hectare pachten we daar." door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Het patrouilleschip Friesland wordt dinsdag in bijzijn van minister Jeanine Hennis-Plas- schaert van Defensie in Den Hel der in dienst gesteld. Hiermee wordt het officieel toegevoegd aan de Nederlandse vloot en mag het schip het predikaat Harer Majes- teits (Hr.Ms.) dragen. De Friesland is één van de vier nieuwe flexibel inzetbare Oceangoing Patrol Vessels (OPV) die is gebouwd bij Damen Schelde Naval Shipbuilding in Vlissingen. Het 108 meter lange schip is we reldwijd inzetbaar en moet het le ven van piraten, smokkelaars en terroristen zuur gaan maken. Het patrouilleschip is lichter bewa pend dan een Luchtverdedigings- en Commandofregat (LCF) of een M-fregat. Maar het hoeft dan ook niet te jagen op onderzeeboten of vliegtuigen. Wel zien het er net als zijn grote broers 'stealthy' uit om zo lang mogelijk uit het zicht van de vijandelijke radar te blijven. Een van de bijzonderste 'wapens' moet nog worden geïnstalleerd: de mast. Daarin is de nieuwste sen sor- en radartechnologie opgeno men. De elektronische ogen kun nen 260 kilometer ver weg kijken. Zes dagen na de indienststelling vertrekt Hr.Ms. Friesland naar het Caribisch Gebied. Dit wordt de eerste keer dat één van de nieuwe patrouilleschepen van de marine operationeel wordt ingezet. F \2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 2