'Dit was niet mijn laatste Dakar Rally' sport! 29 DZK in top van competitie 'Al jaren zijn we op zoek naar een nieuwe nummer 10, naar een opvolger voor George Hagi. Eindelijk hebben we onze nieuwe maestro gevonden' 'Als je even moest stoppen, sprongen de mensen voor de truck om foto's te maken' Zambia begint Afrika Cup met remise Boonen geopereerd aan elleboog Zeeland Sport klimt plaats op de ranglijst Ugur Hamedi, voorzitter van de Nederlandse fianclub van Galatasaray Wesley Sneijder wordt op het vliegveld van Istanbul onthaald door supporters van Galatasaray. foto Stringer/AFP ■HMHflHHHNM door Koen de Vries MIDDELBURG - De finish heeft hij niet gehaald maar toch liet Adwin Hoonden: uit Hoedekenskerke zich zondag even huldigen aan het eind van de Dakar Rally, de race door de meest onherbergzame ge bieden van Peru, Argentinië en Chili. In finishplaats Santiago de Chili klom Hoondert, de chauffeur van de DAF-truck, samen met zijn teamgenoten André Haanemaijer (navigator) en Jaco op 't Hof (mon teur) op de truck van teamgenoot Frans van Lankveld, die de rally wel uitreed. Samen genoten ze van de toejuichingen van het pu bliek, dat net als tijdens de eerdere etappes super enthousiast was. Het team van Hoondert werd op de derde dag van de race uit koers genomen omdat het zich een dag eerder niet aan de route had ge houden. Dat kon ook niet, want Hoondert had met zijn team in de woestijn de hele nacht aan zijn ka potte DAF-truck gesleuteld. Twee assen waren kapot. Nadat die wa ren gerepareerd was er te weinig tijd over om via de vereiste route te finishen. Hoondert, die debuteerde in de ral ly, baalde even flink en verruilde toen de rol van deelnemer voor die van volger. Hij reed elke dag over de weg van bivak naar bivak en genoot van de hele entourage. „Het maakte niet uit waar je kwam. Overal langs de weg ston den mensen. Als je even moest stoppen, sprongen ze voor de truck om foto's te maken." Het was zeker niet zijn eerste en laatste Dakar Rally, liet Hoondert maandag weten voordat hij op het vliegtuig richting Nederland stap te. „Ik zit boordevol met revanchege- voelens", vertelde hij. „Zeker om dat het zo perfect ging die eerste dagen. Door domme pech moch ten we niet verder." Hoe hij een volgende rally gaat aanpakken, weet hij nog niet. „Ik ga in Nederland eerst eens rustig evalueren. Ik heb een paar opties voor een volgende keer. Rijden in het Vencoteam, waarin we nu za ten, is er een. Maar er zijn ook an dere opties." In zijn eerste Dakar Rally leerde Hoondert erg veel, zegt hij. „Ik heb overal m'n licht opgestoken, heb ontzettend veel gepraat. Nu weet ik bijvoorbeeld dat het mate riaal voor honderd procent in orde moet zijn. „Dat was nu misschien negentig procent. Niet genoeg voor zo'n loodzware rally." Fysiek was hij goed genoeg voorbe reid. Een keer hadden hij en zijn teamgenoten het moeilijk, maar dat gold voor iedereen. Het was buiten 44 graden en in de cabine nog wat graadjes meer. Dat hij zonder enige ervaring aan de start stond was een handicap, maar onontkoombaar. „Het was een sprong in het diepe, maar die moet iedereen maken die voor het eerst meedoet. Je moet hier erva ren hoe het is, het kan niet an ders." Hoondert refereert aan de eerste zandduinen die voor de DAF-truck opdoemden. Joekels van 65 meter hoog. „We hebben eerst gekeken hoe andere trucks er tegenop reden en zijn toen zelf ge gaan. Toen we weer naar beneden moesten, begonnen André en Jaco te roepen dat dat niet kon. Maar die anderen deden het ook dus de den wij het ook. Het lukte. Dat was een ongelooflijke ervaring." dinsdag 22 januari 2013 NELSPRUIT Titelverdediger Zambia is de strijd om de Afrika Cup matig begonnen. De winnaar van vorig jaar speelde de eerste wedstrijd in het Zuid-Afrikaanse Nelspruit met 1-1 gelijk tegen Ethiopië. Zambia kwam daar nog goed mee weg. De beste kansen in de eerste helft wa ren namelijk voor Ethiopië. Nige ria, één van de grote favorieten voor de winst, is het titeltoernooi slecht begonnen. De ploeg speelde 1-1 -gelijk tegen Burkina Faso. HERENTHALS De Belgische wielrenner Tom Boo nen is in Herenthals geopereerd aan de linkerelleboog. De ingreep was nodig wegens een slijmbeurs ontsteking, die zijn gezondheid in gevaar bracht. Boonen liep vorige week zondag door een val tijdens de training op de mountainbike een kleine verwonding op aan de arm. Hij sloeg er aanvankelijk geen acht op, maar bleek een gevaarlijke bacteriële infectie te hebben opge lopen. „Er leek niets aan de hand, totdat mijn arm zaterdag ineens heel dik werd." MIDDELBURG Zeeland Sport is van de vijfde naar de vierde plaats gestegen in de vier de klasse B van het zondagvoetbal. Het sprongetje heeft te maken met de vijf strafpunten die BW'63 heeft opgelegd gekregen naar aan leiding van ongeregeldheden in het duel met Lepelstraatse Boys. Be gin december vond er een vecht partij plaats in die wedstrijd. Een BW-speler kreeg anderhalf jaar schorsing aan de broek voor zijn aandeel daarin. De club gaat tegen die straf in beroep. MIDDELBURG - Het A-team van DZK heeft zich in de derde ronde van de landelijke zwemcompetitie weten te handhaven in de top van de A-klasse. Zij staan na drie ron des op een derde plaats. Ook het A-team van De Schelde doet het prima. Zij staan in de top vijf van de B-klasse. Schelde- stroom heeft het in de C-klasse moeilijker net als het B-team van DZK en De Schelde in district 1. Bevelanders en ZCK handhaven zich in Ki in de top tien. In K2 zit ten De Honte en De Ganze in de top tien en hebben Onderdak en De Bruinvis het moeilijk. Voor de junioren was het afgelo pen weekeinde de laatste kans om limieten te zwemmen voor het NK. Manon Aerssens (Schelde) haalde twee limieten. Ploeggenoot lomme Bruijnzeel en Jonathan Da- vidse (DZK) voldeden ook aan twee limieten. Casper Zwier (DZK) haalde er een. Linda van de Ree (Ganze) zwom op de 100 school en 100 vrij een Zeeuws re cord 50+. Ook Cees van Houwelin- gen (Schelde) verbeterde twee keer een ZR 50+. Ook Savannah Leenheer (DZK) verbeterde een ZR. Zij ontnam Manon Minneboo het ZR-17 op de 200 school.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 29