zeeland 123 Opgeknapte brug komt terug over Arnekanaal De Blanke Top uit Cadzand-Bad bij beste hotels Webshop Tabs-choice Oost-Souburg Armani-collectie bij Specsavers Sander van de Weijgert Lezing De Schelde in Zeeuwse Bibliotheek Lezing over spirituele verlichting en illusies Zeeuwse ochtend in Koffiehuis Ontmoeting Avond over Trackers en indexbeleggen tilroeoptiek brilrnode contact! walstraat81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl dinsdag 22 januari 2013 MIDDELBURG - De opgeknapte Ar- neverkeersbrug wordt begin fe bruari weer op zijn oude plek te ruggelegd. Het verkeer, zowel op de weg als te water, moet rekening houden met omleidingen. De afgelopen periode zijn het brugdek en de balansen van de brug gestraald, gerepareerd en ge conserveerd door Kamps Straal- en Industriële Spuitwerken in Kats. Dat werk duurde langer om dat enkele reparaties moesten wor den uitgevoerd waarmee geen reke ning was gehouden. De brug zou eigenlijk eind januari al worden te ruggeplaatst. Tijdens de montage van het brug dek en de balansen en het uit el kaar halen en verwijderen van de noodbrug wordt het wegverkeer omgeleid. De omleiding voor het snelverkeer is geregeld via de To- renweg, Schroeweg en Nieuw- en Sint Joosland. Fietsers moeten via de Oude dijk, Nieuwlandseweg, Steenbakkerij weg, Elektraweg en Grenadierweg rijden. Dit is met borden aangegeven. De scheep vaart is gestremd tot maandag 11 fe bruari 06.00 uur. Wegverkeer is niet mogelijk vanaf vrijdag 1 februari 06.00 uur tot za terdag 2 februari 06.00 uur; van donderdag 7 februari 06.00 uur tot zaterdag 9 februari 06.00 uur. CADZAND-BAD - Hotel De Blanke Top in Cadzand-Bad behoort tot de tien beste hotels van ons land. Dat blijkt uit een lijst die grootste reiswebsite ter wereld Tripadvi- sor.nl bekend heeft gemaakt. Bezoekers spraken na hun verblijf in de aangesloten hotels hun oor deel uit. Van de 74 beoordelingen kwamen er 59 in de categorie 'uit stekend' terecht. Dat leverde De Blanke Top aan Boulevard De Wie lingen 1 4,5 ster op van de vijf die er te behalen zijn. Het hotel ligt in de duinen en biedt uitzicht op strand en zee. De Blanke Top is het enige Zeeuwse hotel in de top tien. MIDDELBURG Op uitnodiging van de Heemkundi ge Kring Walcheren geeft Ron Van Maanen, medewerker van het Ar chief van Vlissingen, woensdaga vond een lezing over scheepswerf De Schelde. Van Maanen gaat in op de ontstaansgeschiedenis van de werf en de scheepsbouw in Vlissin gen. Hij illustreert zijn verhaal met fotomateriaal dat is achtergelaten op de werf. De lezing in de aula be gint om 20.00 uur. De toegang is gratis, www.hkwalcheren.nl MIDDELBURG Spirituele verlichting en psychi sche illusies. Dat is het thema van een lezing van Het Theosofisch Ge nootschap. De lezing wordt gege ven voor F. Pruyn uit Gouda. De bij eenkomst vindt zaterdag 26 januari plaats in om 10.30 uur in de Zeeuw se Bibliotheek aan de Kousteense- dijk in Middelburg. De toegang is gratis. Het Theosofisch Genoot schap geeft elke maand een lezing in de Zeeuwse Bibliotheek. MIDDELBURG Koffiehuis De Ontmoeting van de Ontmoetingskerk in Middelburg houdt vrijdag 25 januari een Zeeuwse morgen. Janny Louws van 'de Westerhoeve' uit Oostkapel- le geeft een presentatie over de Zeeuwse klederdracht. Lilian de Bruijn van 'Atelier de Bruine Beer' uit Vrouwenpolder verkoopt hand gemaakte sieraden en producten met de Zeeuwse knop. Koffiehuis De Ontmoeting is aan de Ooster- scheldestraat en is elke vrijdag open van 9.30 tot 11.30 uur. GOES Vermogensbeheerder Indexus houdt vanavond (dinsdag) in sa menwerking met de Vereniging van Effectenbezitters een informa tieavond over indexbeleggen in de Goese Golf in Goes. Belangstellen den maken kennis met Trackers, een instrument dat wordt gebruikt bij de inrichting van beleggingspor tefeuilles. De bijeenkomst begint om 19.30 uur. Toegang is gratis. De jonge meubelmakers Sander van de Weijgert (links) en Joost Pieterse. foto Lex de Meester OOST-SOUBURG - Webshop Tabs-choice.nl heeft haar 'deuren' geopend in Oost-Souburg. Om dit te vieren is er een 'plak en win' ac tie waarbij een leren armband met daarin een 64GB USB-stick ter waarde van 49,94 euro te winnen is. Bij iedere bestelling ontvangt de klant een aantal stickers. Door een sticker op een ludieke plek te plakken, de foto te plaatsen op de facebook pagina van tabs-choice en de meeste 'vind ik leuks' te krij gen, kan de armband gewonnen worden. De actie loopt tot 28 fe bruari 2013. Tabs-choice.nl is een webwinkel die zich specialiseert in gadgets, wensballonnen, theebloemen en armbanden. Het assortiment wordt volledig bepaald door Tabi- tha Govaarts die haar keuze voor een artikel telkens toelicht in een aparte blog. www.tabs-choice.nl MIDDELBURG - Specsavers heeft nu ook de brillencollectie Emporio Armani, die bestaat uit 24 montu ren voor dames en heren, vanaf 169 euro. De collectie heeft zwarte, paarsblauwe en rode monturen met strakke en elegante lijnen en op vintage geïnspireerde modellen in roze en paars. De handgemaak te monturen bestaan uit een com binatie van contrasterende materia len als acetaat en metaal. Om de lancering te vieren, verstopt Specsavers in iedere provincie een bril. Op de Facebook-pagina van Specsavers wordt op zaterdag 1 fe bruari om 12.00 uur aan de hand van GPS-coördinaten en foto's be kend gemaakt waar de brillen lig gen. De vinders mogen de bril houden en voor de eerste twee vin ders is er nog een prijs weggelegd: style-advies voor twee personen door stylist Tom Sebastian. 'Ik ben wat degelijker en voorzichtiger in mijn werk. Ik hou ervan als iets perfect gemaakt is. Dan hoeft het ontwerp niet eens heel mooi te zijn, als het maar perfect in elkaar zit Het liefst zou ik meer met keukens doen. Ik hou van het grotere werk.' UW BRIL IS MAATWERK DAAROM KIEST U VOOR TILROE OPTIEK topcollecties voor jong en oud modern en betaalbaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 23