22 zeeland Politie: Wees wat waakzamer Twintigers hebben hun hart bij het hout liggen Sneeuwruimer Raad kan verder praten Eerst„e matinee over voorstel theater documentaires Joost Pieterse Ondernemersplein Keurmerk ongediertebestrijding in t Beest met Kom naar onze open dagen op 25 en 26 januari 2013 Beroepsonderwijs zoals het moet zijn. dinsdag 22 januari 2013 W 'Ik ben nu bezig om een webwinkeltje op te zetten. Daar wil ik straks ook mijn eigen ontwerpen gaan verkopen. Ik werk het liefst met massief hout. Ik vind het leuk om dingen te maken die dicht bij de natuur liggen. Bijvoorbeeld ergens boomstammen in verwerken'. door Emile Calon MIDDELBURG - Inwoners van Mid delburg maken het inbrekers soms wel heel makkelijk, zo constateert de politie. Bij twee inbraken in de wijk Mor- tiere en één in 't Zand moesten in brekers geen enkele moeite doen om in een woning binnen te ko men. Ze kregen te maken met een niet afgesloten schuifpui of deur sleutels die ze zonder noemens waardig probleem konden be machtigen. De politie kreeg het afgelopen weekeinde meldingen van woning inbraken in Mortiere en 't Zand. In beide gevallen was er geen braakschade te bekennen. Onder zoek leerde dat in beide gevallen een niet afgesloten fiets was wegge zet in een niet-afgesloten schuur tje. En in beide gevallen zat de huisdeursleutel aan de fietssleutel vast. Enkele dagen eerder werd de poli tie gealarmeerd over een inbraak in Mortiere waarbij inbrekers bin nen waren gekomen via een niet afgesloten schuifpui. De politie roept mensen op om eens kritisch na te gaan of ingeslo pen gewoontes wel bijdragen aan de eigen veiligheid en het voorko men van inbraken. De politie raadt aan om iedere avond nog even goed de eigendommen te controleren. „Zet uw fietsen op slot en berg de sleutels ook goed op, en zorg er voor dat uw spullen ook üw spullen blijven. Maak het de inbreker zo moeilijk mogelijk. Doe daarom ook altijd uw voor deur op het nachtslot, in plaats van hem alleen maar dicht te trek ken." Inbrekers kunnen volgens de poli tie heel makkelijk een deur 'open hengelen' door de brievenbus. Een stukje ijzerdraad en een touwtje zijn vaak voldoende. „Ook treffen we regelmatig schuifpuien aan die niét zijn afgesloten en dus heel makkelijk open te schuiven zijn. Om over niet afgesloten achterdeu ren nog maar te zwijgen", aldus de politie. Uiteraard is het zo dat 'anderen' met hun vingers van uw spullen af moeten blijven, maar helaas heeft niet iedereen die instelling, zo ver volgt de politie. „Zorg er dus zelf ook voor dat uw eigendommen niet in handen van anderen val len." Bij de inbraken in 't Zand en Mor tiere werden meerdere laptops, fo to- en videocamera's, geld en een ID buitgemaakt. Ze maken alles van hout. De twee jonge meubelmakers Joost Pieterse en Sander van de Weij- gert uit Middelburg hebben van jongs af aan al een passie voor het materiaal. Ze werken 'op maat' vanuit een loods op indus trieterrein Arnestein. door Annemarie Zevenbergen De geur van hout vult de loods aan de Diodeweg in Middelburg. De klampen hout en (zaag)machines laten weinig te ra den over; hier worden houten meubels gemaakt. De nadruk ligt op maatwerk, maar hier en daar staat ook een eigen ontwerp. Zoals de sidetable van een doormidden gezaagde boomstam op een onder stel van merantie. Hoewel de temperatuur ver bene den 'lekker' ligt, hebben de twee meubelmakers Joost Pieterse (22) en Sander van de Weijgert (25) daar weinig last van. „Ach, als je aan het werk bent, voel je dat niet. Dan heb je het al snel warm", zegt Sander. Het tweetal maakt meubels op maat. Van kast tot keuken, van ta- fel tot cd-rek. Hoewel de kast op maat tot nu toe het meest ge vraagd item is volgens beide he ren. Het duo leerde elkaar kennen in Sint Laurens, waar ze ieder in een gehuurde loods meubels maak ten. Sander: „We besloten al snel dat we beter samen konden optrek ken. We maken allebei meubels op maat en nu kunnen we de las ten verdelen." Dus betrok het duo de loods aan de Diodeweg nummer 3. Ruimte genoeg voor bijvoorbeeld de zaag machine, die een metertje of vier in de breedte en een meter of ze ven in de lengte nodig heeft, met daarnaast de kast waar de platen hout in staan. Of de vlak vandikte- bank met frees en een enorme werkbank. Een 'verdieping' hoger hebben de meubelmakers zelf een lakcabine gemaakt. „Joost: „Daar moet zo weinig mogelijk stof zijn. Het tweetal werkt in opdracht. Zo staan er nu twee zolderkasten met een schuin aflopende achterkant, wachtend op afwerking. De louvre- deurtjes maakte Sander zelf. „Ie der latje heb ik erin gezet, dat was een behoorlijk werk." Geduld is dan ook een karaktereigenschap waarover beide heren in grote ma te beschikken. Hoewel ze op crea tief vlak van elkaar verschillen, 's-gravenpolder - De stichting Keurmerk Plaagdiermanagement, kortweg KPMB, is officieel van start gegaan. De stichting KPMB beheert het Keurmerk Plaagdier management, dat op initiatief van de branchevereniging NVPB is op gezet. Traas Ongediertebestrijding Zeeland heeft dit keurmerk inmid dels verkregen. Traas neemt de be strijding van ongedierte ter hand in de hele provincie. werkt de combinatie prima. „Daar door dagen we elkaar ook uit", zegt Joost. Hij is de meer creatieve geest, Sander is 'wat degelijker' in gesteld Het werken op maat blijft voorop staan. Maar Joost wil ook graag ei gen werk aan de man brengen. „Ik ben bezig om een webwinkeltje op te zetten. Daar wil ik mijn ei gen ontwerpen verkopen. Mijn ei gen website wordt nu ook verbe terd." Sander wil zich graag meer toeleggen op keukens op maat. „Ik hou van het wat grotere werk. Dat trekt me." De gemene deler bij de meubelma kers is hout. Dat is hun basismate riaal en daar ligt ook hun hart. Van jongs af aan al. Sander: „Ik ben begonnen met hutten bou wen en dat groeide uit tot hele hui zen." Ook Joost maakte al vanaf jonge leeftijd dingen van hout. Met die passie verdienen ze nu al- letwee hun dagelijks brood. San- der: „De komende jaren blijven we hier wel zitten. We hebben ruimte genoeg. Het zou alleen leuk zijn als we wat meer aanloop kregen. Dat mensen gewoon even binnen en een kijkje nemen naar wat hier gemaakt wordt." info@joostpieterse.nl info@meubelenvanhout.nl Het initiatief is genomen om de branche verder te professionalise ren. De stichting neemt het be heer en de uitvoering voor haar re kening. Alle bestaande en aan staande gecertificeerde bedrijven worden opgenomen in het regis ter, dat beschikbaar wordt gesteld via de website die in januari werd gelanceerd. Binnenkort treedt de stichting officieel naar buiten. www.kpmb.nl MIDDELBURG - Een medewerkers van het schoonmaakbedrijf Stoffels Blei- jenberg veegt de sneeuw van het dak van het ZEP-gebouw naast het ROC Scalda in Middelburg. Op die manier voorkomt hij dat er te veel kilo's sneeuw op het dak liggen waardoor er risico's voor de gebruikers kunnen ontstaan. foto Lex de Meester WÊÊÊËÊËÊÊËÊÊÊÊKÊÊÊÊIÊÊÊtÊÊÊKÊKÊÊÊÊÊÊÊÊIKÊÊÊÊÊKÊÊÊÊHKÊÊÊÊÊÊÊtKÊÊÊÊËÊÊÊÊKÊKÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊËÊÊÊKÊKÊÊÊÊÊÊÊKÊtÊÊÊÊÊÊKÊÊHk f'lwmmnmm lllltHIIWHIiaiilllllllHIIII 1 lillliilllllllllll llllllMIWIIIill» Nieuwsgierig? Kijk op www.getijdecollege.nl middelburg - De Middelburgse ge meenteraad kan komende maan dag gewoon verder praten over het onderzoek naar de toekomst van de schouwburg. In december staakten de stemmen doordat één raadslid afwezig was. Zowel bij het voorstel voor het on derzoek naar verbouw, nieuw bouw op de huidige plek en het omvormen van de evenementen hal op het ZEP, als bij het wijzings- voorstel om het ZEP uit het onder zoek te halen eindigde de stem ming in 14 voor en 14 tegen. Vraag was of volgens het regle ment tijdens de volgende vergade ring alleen de stemming zou wor den herhaald of dat de raad verder zou kunnen gaan met de beraad slagingen over het onderwerp. Raadsgriffier Edwin Israël heeft de Gemeentewet er op nageslagen en kwam tot de volgende conclusie: „De voorzitter zal vragen of de raad wenst dat de beraadslagingen worden heropend", schrijft hij in een brief aan de fractievoorzitters. Beraadslagingen of niet, de stem ming zal hoe dan ook anders uit vallen nu het CDA heeft laten we ten dat de voltallige fractie bij na der inzien de variant ZEP niet uit het onderzoek te willen schrap pen. Hierdoor is er geen meerder heid voor het wijzigingsvoorstel. goes - Podium 't Beest in Goes houdt voortaan enkele keren per seizoen een documentairemati nee. De eerste is op zondag 27 ja nuari. In de documentairematinees zul len telkens twee documentaires worden vertoond, die gekozen worden door de filmwerkgroep. Op zondag 27 januari is het eerst Wrong Place, Wrong Time, waarin John Appel laat zien hoezeer klei ne toevalligheden het verschil kun nen maken. Na een pauze met kof fie laat Joonas Berghall vooral man nen zien in Steam of Life. De mati nee begint om 14.30 uur. Een kaart je kost 10 euro, incusief koffie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 22