Aanbod kamers voor studenten via één kanaal Inbrekers laten spoor achter in sneeuw I WALCHEREN Goed ingepakt Vogeltelling Ziekenhuis Vlissingen krijgt geld van Roparun voor aanschaf tillift almanak 21 Wij maken hier Tholen mikt alles van hout 22 oprustzoeker 24 Gemeente en HZ willen einde versnippering DINSDAG 22 januari 2013 i- Zo ÉSSl! a door Maurits Sep vlissingen - Studenten die in Vlis- singen een kamer zoeken, moeten terecht kunnen op één plek waar het volledige aanbod aan studen tenhuisvesting te vinden is. Dat is het streven van de gemeente Vlis singen. Ook de Hogeschool Zee land vindt zo'n centraal portaal no dig, omdat het aanbod nu te ver snipperd is. Wethouder Rob van Dooren vindt al langer dat de studentenhuisves ting in Vlissingen beter en profes sioneler moet worden. Eén van de manieren is het aanbod beter te stroomlijnen. „Dat is nu versplin terd. Je hebt woningcorporatie l'Es- caut, Accommodation Portal Vlis singen, particuliere aanbieders, be leggers die kamers aanbieden. Er zit geen structuur in", stelt Van Dooren. Ook Adri de Buck, bestuursvoorzit ter van de HZ, mist een samenhan gend aanbod. „Een soort car totheek, waar studenten terecht kunnen als ze een kamer zoeken. Achter die ene portal kunnen di verse aanbieders zich bundelen." Volgens Van Dooren en De Buck is één centrale toegang tot de markt voor studentenhuisvesting erg belangrijk om Vlissingen als studentenstad meer aanzien te ge ven in Nederland. Huisvesting en vooral de verhouding tussen prijs en kwaliteit is een steeds belangrij ker argument voor nieuwe studen ten om voor een bepaalde hoge school of universiteit te kiezen, be nadrukken Van Dooren en De Buck. Voor de HZ is het dus be langrijk dat studenten graag naar Vlissingen komen, omdat de hoge school dan kan groeien. En ook de aanbieders van studen tenkamers hebben belang bij zo'n krachtenbundeling, stellen de wet houder en de HZ-topman. „Als je het aanbod structureert en beter afstemt op de vraag, kun je de be zettingsgraad van de studentenka mers verhogen", is de overtuiging van De Buck. „En waarom zou je dan als aanbieder van kamers niet meedoen?", vraagt Van Dooren zich hardop af. De gemeente gaat de komende maanden met de onderwijs instellingen, de woningcorporatie en de particuliere aanbieders van studentenkamers overleggen over de mogelijkheid van een centraal gepresenteerd aanbod. Van Dooren hoopt rond de zomer te weten óf zo'n portal opgezet kan worden. Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Drie mannen zijn betrokken bij een inbraak maandagochtend in een huis aan de Oude Koudekerkseweg in Mid delburg. Ze werden betrapt door de bewoner die rond kwart voor zes iets hoorde. Toen de bewoner langs de trap naar beneden keek, zag hij een man. De inbreker vluchtte naar buiten en ging er met nog twee mannen vandoor. De bewoner ging nog achter hen aan, maar gaf dat vanwege de kou en zijn nacht kleding snel op. Uit onderzoek bleek dat de inbrekers niks hadden meegenomen. Een agent heeft met een politie hond de sporen van de drie inbre kers in de sneeuw gevolgd. De mannen zijn niet gevonden, maar volgens de politie hebben zij - blij kens de sporen in de sneeuw - wel veel huizen 'bekeken'. Het spoor liep door de Langevieleweg, Banck- ertstraat, Koninginnelaan, Oude Koudekerkseweg, Nachtegaalstraat en Adelaarstraat. De politie is op zoek naar meer informatie en roept mensen die misschien iets gehoord hebben op zich te mel den. Getuigen kunnen bellen met 0900-8844. Afgelopen weekeinde was weer de jaarlijkse tuinvogeltelling. Traditiege trouw deed ook het Middelburgse echtpaar mee. Zondagochtend namen ze met een schrijfblokje paraat plaats in de serre en sloegen aan het turven. Allerlei vogels vlogen af en aan en bleven hangen aan de vetbolletjes, pinda's en zakjes met vogelzaad. Het was een gekwetter van jewelste en de roodborstjes aten alle restjes van de grond op. Zelfs een wild konijn deed zich te goed aan de appels die her en der verspreid lagen. Ze telden merels, Vlaamse gaaien en heel veel koolme zen. Totdat een vinkje tegen het glas van de serre voog. „Zo", zei hij, „en één blinde vink." vlissingen - Het Admiraal De Ruy- ter Ziekenhuis krijgt geld voor de aanschaf van een tillift voor men sen die ongeneeslijk ziek zijn. De Stichting Roparun schenkt het Vlissingse ziekenhuis 12.000 euro om een lift te kopen. De lift wordt gebruikt om patiënten te verplaat sen van het bed naar een stoel. „Vanuit de Roparun ondersteunen we doelen die helpen ons motto waar te maken: leven toevoegen aan de dagen, waar vaak geen da gen meer kunnen worden toege voegd aan het leven", verklaart Henk van der Velde, voorzitter Stichting Roparun Palliatieve Zorg, de schenking aan het zieken huis. De Roparun is een estafetteloop van meer dan 500 kilometer van Parijs en Hamburg naar Rotter dam. Ruim 9000 lopers, fietsers, chauffeurs en verzorgers zamelen met deze sportieve prestatie geld in voor mensen met kanker. MIDDELBURG - In een klein deel van de nieuwbouw van zorgcentrum Sint Willibrord in Middelburg ligt sneeuw. Geen wonder, want het dak is niet helemaal dicht. „Als we het gebouw niet met het doek hadden ingepakt en de raamgaten hadden afgedekt met folie zou in heel het gebouw sneeuw zijn binnengewaaid. Nu kunnen we gewoon doorwerken", zegt uitvoerder Henk Minder- houd van Bouwgroep Peters. In totaal is er zo'n 3000 vierkante meter blauw scherm om het gebouw in aanbouw gespannen. Minderhoud: „Het is nu voor 90 procent winddicht. Het kost een paar centen, maar we hebben er wel profijt van." Het doek zal nog een maand of drie blijven zitten. Als het meezit is binnenkort ook het dak helemaal dicht. Eind dit jaar moet het nieuwe Sint Willibrord klaar zijn en verhuizen de bewoners vanuit het oude Willibrord naar de overkant. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 21