sport 135 Volle buit waterpoloërs ^Stf De Schelde tegen MeHet bandstootfinale van Grand Prix Zaamslag legt het duidelijk af tegen KVK 4Ê Ik heb alles gegeven om toch nog tweede te mm %f worden. Dat lukte uiteindelijk' Novitas wacht nog altijd op eerste punt Punt voor driebanders De Geslootene Boom Van Waterschoot behoudt riante positie 5*48»>A»!5^sw<ï^v- SMM8M memmm HMBmBSS - -v.r> ^SSSSBSKKKBOÊSÊSSSSKKSBSl fflfflggïï&ffigffl&iïKKHISSÊ De onder winterse omstandigheden gelopen Eugene Vink Memorial in Westdorpe trok 210 lopers en loopsters. Edwin de la Ruelle Edwin de la Ruelle liep tijdens de Eugene Vink Memorial in-Westdorpe naar de tweede plaats. foto Camile Schelstraete maandag 21 januari 2013 HULST De handbalsters van Novitas wach ten in de Belgische regionale hand balcompetitie nog op de eerste winstpunten. Tegen Buggenhout verloor de ploeg uit Hulst zaterdag met 22-11 na een 13-6-ruststand. „Het is een jonge ploeg met veel snelheid, waar we niet tegen opge wassen waren. Wel liep het aanval lend bij ons al beter. We scoren al meer dan in de voorgaande wed strijden", zag trainer Erwin Bel van Novitas een lichtpuntje. Voor zijn team scoorden Patty van Kerck- - hoven (6), Patricia Bel (3) en Mascha Spieringhs (2). OOSTERHOUT De driebanders van De Geslootene Boom mochten met het 4-4-gelijk- spel tegen DKM Tools in poule vijf van de vierde divisie niet klagen. Rien Sandrini bleef zijn tegenstan der maar net voor. Dat was maar -* goed ook, want op de andere tafel was Rob Duitemeyer kansloos te gen Angelo de Nijs. De Brabander maakte zijn eerste punt in de zes tiende beurt en toen was het hek ook van de dam. In 24 beurten was hij aan de finish (25). Duitemeyer bleef op negen staan, loni Sanderse verloor met grote cij fers, waarna Dirk Smet een punt redde. HULST Op de tweede speeldag na de jaar wisseling behield Van Waterschoot in de eerste klasse vrouwen van de bedrijfsvolleybalcompetitie in Hulst zijn riante voorsprong op de concurrentie. De koploper versloeg RIPA met 3-0 en heeft zeven ver- liespunten minder dan Notaris Stol- ker. Zaman Sport ging met 3-0 on deruit tegen Stolker en heeft een achterstand van tien punten. In de eerste klasse mannen wees J Doolaege/Matthijs koploper Party- Max met 4-0 terug. Ondanks deze zeldzame nederlaag leidt PartyMax nog altijd met een voorsprong van negen punten. MIDDELBURG - De korfballers van Zaamslag speelden zaterdag een ochtendwedstrijd tegen KVK. De Zeeuws-Vlaamse formatie was be paald niet bij de tijd en ging met 19-12 onderuit. Na tien minuten keek Zaamslag te gen een 4-0-achterstand aan. De ploeg kreeg dat gat niet meer weg gepoetst. Ook al niet omdat Pjotr Hamelink en Sander Slabbekoorn elkaar in een enerverende houd greep hielden (beiden zes keer raak). Niet eerder scoorde Zaam slag dit seizoen zo vaak, maar de productie viel in het niet bij die van KVK, dat meer spelplezier uit straalde. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 6, Linda Hamelink 3, Debby Cerpentier 2, Marco van Reeuwijk 1. Atlas 2-BKC 111-6. Scores BKC: My- rthe Faro 2, Jan-Willem de Groote, An ne de Koster, Sandra de Reu en Ruben van de Sande 1. door Ko Mechielsen CUIJK - De waterpoloërs van De Schelde speelden een sterke wed- strjd tegen Merlet. In Cuijk won de Terneuzense formatie met 6-1. Mannen. Merlet-De Schelde 1-6: Scheldesport was meteen scherp. Uit een manmeersituatie werd het 0-1. Merlet benutte dit voordeel tot twee keer toe niet. Via een strafworp en wederom een man meersituatie werd het 0-3 in het voordeel van de Terneuzenaren. Daarna werd De Schelde ietwat nochalant. Niettemin brachten de Zeeuws-Vlamingen de stand in de derde periode op 0-4, waarna Mer let tegenscoorde. Pas halverwege de laatste periode werd het 1-5 eri in de laatste mi nuut scoorde De Schelde dikver diend de 1-6. Scores De Schelde: Sven Schieman, Ivar Jansen van Roosendaal 2, Niek Kampman, Mertijn Looff 1 Vrouwen. DZK-Hellasglana 5-5: De waterpolosters van DZK speel den een leuke wedstrijd. Het duel was spannend en ging gelijkop. De Zeeuwse vrouwen namen in de eerste periode een 2-0-voor- sprong, maar Hellasglana trok de stand in de tweede periode gelijk en nam in de derde periode een 2-3-voorsprong. DZK speelde toen erg slordig en miste zelfs drie maal op rij in een overtalsituatie. Toch werd het in de derde periode 3-3, waarna Hellasglana wederom scoorde. DZK gaf niet op en nam zelfs een 5-4-voorsprong. Een se conde voor affluiten kwam Hellas glana alsnog langszij, waardoor de eindstand 5-5 werd. Scores DZK: Liliane Sole 2, Eline Bek kers, Lois van den Berg, Rowena de EEDE - Het persoonlijk kampioen schap bandstoten vierde klasse is in poule zuid gewonnen door Ri- nus Verbeek uit Goes. Hij bleef Jac- co Ras twee punten voor. De ande re Zeeuws-Vlaamse biljarter in het gezelschap, Aart VaSseur, eindigde als vierde. Ras had tot de slotdag het initia tief in handen en leidde na vijf ronden samen met Verbeek de dans. De Groedenaar had op dat moment een iets beter gemiddel de en dus de beste papieren. Op de slotdag won Ras echter maar één van zijn twee partijen en moest hij in de finale Verbeek voor laten gaan. Verbeek noteerde twaalf punten, tegenover tien voor Ras. Een troostprijs was er voor Ras in de vorm van de hoogste toernooiserie van dertien. Aart Vasseur klom op de slotdag naar de vierde plaats met zeven punten en 1,352 gemiddeld. GROEDE - De eerste speeldag van de derde wedstrijd van de Grand Prix driebanden klein van de Zeeuws-Vlaamse biljarten ZVB le verde meteen al de nodige span ning op. Zo kwam Koen Pöpsel in zijn wed strijd met Rinus Dingemanse één punt tekort. De Terneuzenaar moest daarom tegen Cor Gouka aan de bak om nog in het toernooi te blijven. Gouka won immers eer der van Dingemanse. Pöpsel greep de laatste strohalm en versloeg Gouka met ruim verschil. Dat was voldoende voor plaatsing voor de volgende ronde. In de andere poules won en ver loor Jack de Maat van Martin Cor nelius, maar hij ging door op basis van betere eindcijfers. In poule Fi en F2 bleef Ko van Haneghem Fred Sijnesael en Sjacky van de Wege voor. Frans Haak redde het tegen Jos Pas.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 67