341 sport Alleen dikke zege voor YVC Scheldesport in slotfase naar winst De la Ruelle knokt zich langs Verminck Jeugdschakers Landau grossieren in hoofdprijzen op eigen toernooi maandag 21 januari 2013 WÊÊÊÊHÊÊÊÊHÊÊÊHÊÊHÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊl door Peter van Kouteren TERNEUZEN - De Zeeuws-Vlaamse volleybalteams kenden een mage re oogst. Alleen de vrouwen van YVC boekten een afgetekende ze ge: 4-0. De Sterre won (3-1), maar moest een veer laten. De overige teams incasseerden verlies. Voorwaarts-Jola/Olympus 2-3 (26-24, 17-25, 25-19, 20-25, n-15): De Axelaars legden de nummer één het vuur na aan de schenen en namen onder aanvoering van uitblinker Frank Audenaerd een 2-1-voorsprong. In de vierde set lag winst in het verschiet, maar kwa men de bezoekers langszij. Jola trok in de slotfase aan het langste eind. „Vooral ons spel stemde me tevreden", zei coach Misja Acke. „We hebben bij vlagen heel goed gevolleybald." Dunamis-De Sterre 3-1 (22-25, 25-14,27-25,25-17): De Sterre sleep te een kostbaar punt uit het vuur. De zestienjarige Nout Schram maakte zijn debuut als basisspeler. 'Zonder libero trok De Sterre in de eerste set verrassend aan het lang ste eind. Daarna moesten de Zeeuws-Vlamingen drie keer op rij capituleren, hoewel De Sterre in het derde bedrijf knap dicht bij winst was. BOK-Savok 3-1 (25-21, 25-10, 25-17, 15-25): Savok slaagde er als eerste in om de koploper in Kapelle een punt te ontfutselen. Beide teams hielden elkaar in de eerste set lang in evenwicht In de slotfase trok de thuisploeg de winst naar zich toe. Met veel lengte en slagkracht in de gelederen was BOK vervol gens twee sets op rij beter. Savok speelde in de laatste set fris van de lever en sleepte verdiend een punt uit het vuur. WS'92 2-De Sterre 1-3 (2-25, 25-18,11-25,17-25): Na het machts vertoon in de eerste set voelde de 1-3-zege aan als puntverlies. De Sterre was aanvankelijk opper machtig en liet dei)ijna foutloos spelend de thuisploeg alle hoeken van de zaal zien. Na de 2-25-over winning liep de foutenlast door ge makzucht te hoog op, waardoor door Aector Doorns TERNEUZEN - De basketballers van Scheldesport knokten zich zater dag in Terneuzen naar de winst (71-68) tegen WB Giants 2. De Ter- neuzenaren blijven desondanks in degradatiegevaar, maar hebben de minste wedstrijden gespeeld in de eerste klasse rayon zuid. De vrou wen van Scheldesport verloren thuis met 47-63 van Giants het duel in de overgangsklasse. Mannen. Scheldesport-WB Giants 2 71-68 (32-39). In een sen sationele slotfase werkte Schelde sport een achterstand weg tegen de Brabanders. „Het was bizar wat er gebeurde, maar we hebben la ten zien dat we het kunnen afma ken", zei een glunderende Marco Oppewal. De speler/coach was zelf in de slotminuten ongewild een van de hoofdrolspelers bij een inci dent De tegenstander gooide een bal in zijn gezicht, nadat de speler het niet eens was met de beslis sing van het scheidsrechtersduo Rick Schipper-Alex Wouters om een fout te bestraffen op Matthijs Kingma, die wilde aanleggen voor een driepunter. De guard van Scheldesport miste alle drie de vrije worpen. Alexander van Glans beek benutte een van de twee vrije worpen (technische fout). Giants raakte daarna het spoor bijs ter. De thuisclub wist met veel strijd de achterstand van zes pun ten om te zetten in een 67-66-voor- sprong. In de slotseconden benut te Oppewal twee vrije worpen- waardoor de winst werd veilig ge steld. Scheldesport begon goed, maar liet er twee slechte periodes opvolgen. De kloof bedroeg veer tien punten. Omdat de center bij de Brabanders door de foutenlast wegviel, begon Scheldesport er weer in te geloven. Er werden meer rebounds gepakt. Alleen het scoringspercentage uit vrije wor pen was beneden peil. De slotfase maakte alles goed. Alexander van Glansbeek, die in het begin van het seizoen zijn kaak brak, maakte een goede rentree. Hij was topsco rer met 23 punten. Oppewal scoorde dertien punten. Vrouwen. Scheldesport-WB Giants 47-63 (19-25). De Terneu- zense vrouwen mochten na de eer ste periode nog hopen op een goed resultaat, maar lieten zich daarna gewillig naar de slachtbank voeren. De achterstand liep al snel op tot zestien punten. „We waren niet fel genoeg en de aanval was niet goed genoeg", trok Schelde- sportcoach Martin van Ham zijn conclusies. In de vierde periode kwam de thuisploeg nog terug tot elf punten. Marjolein Kruijsse was bij Scheldesport topscorer met veertien punten. WS'92 2 op gelijke hoogte kwam. Daarna stelden de Zeeuws-Vlaam- se vrouwen orde op zaken en werd zonder tot grote hoogte te groeien de winst veilig gesteld. IJVC-De Burgst 3 4-0 (25-17, 25-16, 25-9, 25-17): De vierde maxi male zege van YVC, dat geen mo ment in de problemen kwam. De thuisploeg serveerde prima, had een passend antwoord op de op slag van De Burgst en kon zich daardoor in aanvallend opzicht uit leven. Na winst in de eerste twee sets bleef YVC in tegenstelling tot een week eerder bij de les. Dat re sulteerde in een overwinning, waar niks op af te dingen viel. Mikro Electro/Roosendaal 3-Voorwaarts 4-0 (25-14, 25-21, 25-12,25-20): Voorwaarts verzuim de in de tweede en vierde set winstkansen te benutten. „Als het 20-20 staat, dan moet je doorpak ken", zei coach Richard van Acker. „Maar dan is het: Doe jij het of doe ik het?" Dat gebrek aan ver trouwen kwam Voorwaarts duur te staan. door Wim de Vos WESTDORPE - Organisator Roland de Bock had de nodige kopzorgen gehad voordat het licht zaterdag in Westdorpe op groen kon worden gezet voor de Eugene Vink Memo rial. De weersomstandigheden hadden hem dermate parten ge speeld dat hij een alternatieve rou te moest uitstippelen. Op de wed strijddag waren de omstandighe den verre van optimaal. Desondanks kon De Bock een glimlach niet onderdrukken toen niet minder dan 210 deelnemers van start gingen. De Belg Jochen Neyrinck was de onverwachte win naar. Zaterdagochtend nog had de orga nisator zijn manschappen opge trommeld om een deel van de. rou te sneeuwvrij te maken. „We heb ben er hard voor moeten werken om alles in orde te krijgen. Geluk kig heb ik goede medewerking ge kregen, zodat ik kon beslissen dat de loop door kon gaan. Die staat overal goed bekend en trekt altijd veel deelnemers. Alhoewel ik met 125 man tevreden zou zijn ge weest", erkende De Bock later. De massale deelname deed de Westdorpenaar deugd. „Daar heb ben we het allemaal voor gedaan. Niet alleen voor onszelf maar voor al voor de .lopers en loopsters", ver klaarde De Bock. Er waren veel positieve reactiés over het alternatieve parkoers. Bo vendien werd het een wedstrijd (vier rondes van telkens 3200 me ter) die in het tweede deel ontplof te. De Belg Sander Verminck had zijn motor na een bliksemstart vol ledig opgeblazen. Daarna kwam het initiatief in handen van zijn landgenoot Jochen Neyrinck. De duatleet uit Roeselare klimt mo menteel uit een diep dal, nadat hij enkele jaren geleden een knieope ratie had ondergaan. „In eerste in stantie verliep het herstel redelijk, maar ik kreeg telkens last van ande re klachten. Om weer op mijn oude niveau te komen, grijp ik zo wat alle mogelijkheden die hier aan een bijdrage leveren. Dit was zo'n moment", zei Neyrinck. De winnaar kampte vorige week nog met griep. Hij hield echter stand en behaalde na twee jaar weer eens een overwinning. De Belg ze gevierde in tijd van 44.35 minuten. Verminck had intussen behoorlijk wat achterstand opgelopen. In de slotmeters moest hij zelfs nog toe staan dat Edwin de la Ruelle hem klopte in de strijd om de tweede plaats. „Ik zag het verschil steeds kleiner worden", verklaarde Koe wachtenaar De la Ruelle. „Na een snelle start was ik wat teruggeval len. Maar ik raapte de nodige moed weer bijeen en heb alles ge geven om toch nog tweede te wor den. Dat lukte uiteindelijk. Een goede opsteker in de aanloop naar de halve marathon van Cadzand." Annemiek Smet uit Hulst was de snelste bij de vrouwen. Zij won in 1.00.56 uur. door Aector Dooms AXEL - De jeugdschakers van Lan dau grossierden zaterdag in over winningen op het 34e jeugd toer nooi van de Axelse schaakclub. In de categorieën A/B, C en D waren er in de gymzaal van de Marijke- school eerste plaatsen voor Lan dau. Alleen in de jongste categorie E/F moest de organiserende vereni ging de winst laten aan de Belg Alex Meerpoel. Bas de Feijter was oppermachtig in de C-categorie. „Ik wist dat ik aan een remise te gen Lydia Dubbeldam genoeg had om te winnen. Ik heb die partij op safe gespeeld, omdat ik andere con currenten al had geklopt", bleef de dertienjarige schaker uit Zaamslag stoïcijns na afloop. De laatste par tij tegen Adriaan Stoutjesdijk uit Scherpenisse was een formaliteit. De overwinning werd ingetogen gevierd. „Ik had me niet speciaal voorbereid, zoals bij NK wedstrij den. Maar ik verkeer in een goede vorm." Bij de D-jeugd ging de winst naar clubgenote Iris Schelle- man. De Feijter zou volgens jeugd- schaakcoördinator Wim Sinke van Landau ook goed voor een topklas- sering in de A/B categorie zijn ge weest. Omdat de Zeeuwse schaak bond dit jaar de toernooien in Axel, Scherpenisse, Goes, Sas van Gent en Oost-Souburg extra glans wil geven met een Grand Prix be sloot de schaker van Landau in zijn eigen categorie mee te doen. „Mijn doel is om de Grand Prix te winnen", zei De Feijter Het schaak talent wordt getraind door Nick Dubbeldam en internationaal meester Koen Leenhouts. Landau-voorzitter Dick van der Wouw, ook lid van het bondsbe- stuur, sprak van een geslaagde for mule .„Met de Grand Prix kunnen we de jeugd enthousiast maken en het niveau omhoog krikken." Er waren zaterdag honderd deelne mers. „Dit is een topdag. Het doet me denken aan de oude goede tij den. We hebben de beste jeugd schakers van Zeeland, maar je ziet ook steeds meer jeugd uit Scherpe nisse, Souburg en Goes. Concur rentie is goed voor ons", vond Sin ke. Landau heeft een bloeiende jeugdtak met vijftig leden. Sinke: „De Schellemannen, Dieleman- nen en Dubbeldammen zijn echte schaakfamilies en de samenwer king met de schaakclub De Drie Torens uit Gent is een succes." Zo schaakt Quinten R'amacker uit het Belgische Melle op twee fron ten. .Hij was superieur bij de A/B categorie door alle wedstrijden te winnen. „Dit is de vijfde keer dat Bas de Feijter (rechts) wint zijn partij tegen Adriaan Stoutjesdijk tijdens het 34e jeugdtoernooi van Landau. foto Peter Nicolai ik het toernooi win. De tegenstan ders konden mij niet verrassen. De langste partij duurde vijf minu ten." Ramacker heeft een drukke Bel gische en Nederlandse agenda. Hij - schaakt vanaf zijn zesde jaar. „Ik heb aan badminton, judo en voet bal gedaan, maar schaken is mijn sport." Zijn grote ambitie is om Belgisch jeugdkampioen te wor den. „Ik ben al Vlaams kampioen en was tweede op de Belgische kampioenschappen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 66