sport 135 Vlissingen nu alleen tweede PWC mag nog altijd hopen op lijfsbehoud Hameling en Walhout zorgen voor punten Stene Brug zwaar onderuit in beker Titel in bandstoten voor Rinus Verbeek maandag 21 januari 2013 Dirk-Jan Westmaas probeert te scoren met één hand. Zijn ploeg Tjoba zou met 21-16 verliezen van IJsselvogels. ten Postema 2, Niek Meerman, Mijke Tahapary en Marscha van Rooijen 1 Blauw Wit-Ondo 9-16: Blauw Wit kwam voor rust niet onder de verdedigende druk van Ondo uit. Met de 2-8-tussenstand waren de bezoekers nog coulant. Blauw Wit stond in de tweede helft tactisch een stuk beter, maar miste kwali teit om het Ondo echt moeilijk te maken. Scores Blauw Wit: Ivo Flipse 6, Basti- aan Rijk, Janet Verboom, Elles Kloet 1. Scores Ondo: Ronald Wisse 7, Jeroen Mesu 5, Lennard van Eenennaam 2, An nemieke Toerse, Corinne Geschiere 1. DSO-Stormvogels 17-6. Scores Stormvogels: Arjen Schoe en WKKÊÊÊÊÊKÊÊHHÊÊBÊÊÊÊÊÊÊÊÊKBKHÊÊÊÊKÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊÊÊ foto Willem Mieras Kris Gabrielse 2, Arja Groenleer en Francky Koole 1 Seolto-VIOS 12-14. Scores Seolto: Timme Provoost 5, Ralf Dourlein 4, Tom Harthoorn, Mayella Kuizinga, en Rosanne Westveer 1 KWADENDAMME Het eerste kaderteam van 's Lands Welvaren speelde in het belangrij ke duel in de subtop met 4-4 gelijk tegen Wellse Vaert 1. Het tweede team leed een 8-o-nederlaag tegen Honky Tonk/Pronk Isolatie. Bij het eerste team moest het van de borden drie en vier komen. Daar wonnen Jaap Hameling na een sterke wedstrijd en Sjaak Wal hout na een matige partij. De kop mannen Peter de Bree en Robert van Stevendaal moesten genoegen nemen met een verliespartij. Bij het tweede team gingen Luc Peet- ers, Sjoerd en Jos Breas en Pierre van den Berg allen onderuit. KWADENDAMME Voor het driebandenteam van De Stene Brug lijkt de vierde ronde van het nationale bekertoernooi het eindstation te worden. In eigen huis werd met 6-2 en 10-2 in sets verloren van eerstedivisieploeg Burgmans-Biljarts.nl uit Bergeijk. Opvallend was de positieve in breng van de vijftienjarige Joey de Kok bij de thuisploeg. Hij slaagde erin de naamgever van de bezoe kers met 2-1 te verslaan. De setstan den waren 15-12, 5-15 en 15-13. Rob van Linden, Wim de Kok en Emile de Witte verloren kansloos. Zaterdag is de return. EEDE Rinus Verbeek van BV Kwaden- damme won in Hof van Eede de poule zuid van het persoonlijk kampioenschap bandstoten vierde klasse. Wim Zandee van ALM werd derde. Zes van de acht deelnemers kwa men uit de Bevelanden. Toch had lange tijd Jacco Ras uit Groede de beste vooruitzichten, maar Ver beek ging hem op de slotdag voor bij. De Goesenaar eindigde met twaalf punten en 1,404 gemiddeld. Wim Zandee werd een goede der de met acht punten. Toon Klaas- sen, Johnny de Witte en Ad Men- heere speelden een bijrol. VLISSINGEN - De basketballers van BC Vlissingen versloegen Black Eagles met 87-69 en staan daar door nu alleen op de tweede plaats in de eerste divisie. De Vlis- singse vrouwen speelden ook te gen Black Eagles, maar verloren met 63-54. In de overgangsklasse bij de vrou wen won BV Souburg met 61-40 van het tweede team van Waldric en blijft; daardoor op de tweede plaats staan met een achterstand van twee punten op het eerste team van Waldric. Mannen. BC Vlissingen-Black Eagles 87-69: Black Eagles had zich in de winterstop aanzienlijk versterkt met onder andere oud-in ternational Ron Borstel. De ploeg uit Rosmalen opende sterk en nam een 7-13-voorsprong. BC Vlis singen gooide aanvallend het tem po omhoog en zette verdedigend een tandje bij. Het eerste kwart werd afgesloten met een 27-19-voorsprong. In het tweede kwart bouwde de thuisploeg de voorsprong uit naar 47-33. Na de pauze kon coach Klaas-Willem Barten al zijn spelers speeltijd gun nen. Het verschil bleef steeds rond de vijftien punten schommelen, waardoor de Vlissingse zege geen moment in gevaar kwam. Scores: Dennis de Paauw 15, Michel Bosters 15, Dorde Karadzic 15, Sjors van de Poel 10, Dominique van Hove 7, Raylin Jimenez 6, Benjamin Steenbeek 6, Stefan Schrier 6, Abdul Zombra 5 en Emilio Jangbahadoer 2. Vrouwen. Black Eagles-BC Vlis singen 63-54: In Rosmalen had BC Vlissingen een stroeve start, maar Melanie Dolfing dichtte de kloof: 12-11. In het tweede kwart vielen de Vlissingse afstandsscho ten goed, waardoor er met een stand van 23-26 werd gerust. BC Vlissingen behield de kleine voor sprong in het derde kwart: 38-40. In het laatste kwart ging Black Eag les harder verdedigen, waartegen de enige scheidsrechter amper op trad. De bezoeksters hadden geen verweer en keerden daardoor met lege handen huiswaarts. Scores: Melanie Dolfing 19, Sheri Bos 12, Nanon Doeland 7, Charmey Koe mans 6, Quintana Rissema 5, Mims Ko- le 4 en Johanna Kuijs 3. Vrouwen. BV Souburg-Waldric 2 61-40: In de eerste helft kon Wald ric 2 goed blijven volgen dankzij een serie driepunters. Via 11-11 brak de rust aan bij 24-22. In de tweede helft plukte BV Souburg de vruchten van de uitbreiding van het aantal speelsters. Hieroor kon het team ook na rust gas ge ven. Na het derde kwart was het 39-32, maar in het laatste werd het verschil steeds groter: 61-40. Scores: Jessica Verhage 12, Suzan Plas 10, Linda de Meij 9, Shanice de Graaf 8, Melanie Lindenberg 8, Nicoline Cras- te 4, Ilse Rijnberg 4, Immie Pattikawa 4 en Gitta Zijlma 2. MIDDELBURG - De Middelburgse damclub klom zaterdag dankzij eén 13-7-zege op Raes Damclub Maastricht naar de tweede plaats in de eerste klasse C. Het kam pioenschap is buiten bereik - Sa men Sterk uit Hazerswoude verze kerde zich zaterdag al van de eer ste plaats - maar voor een plaats in de nacompetitie zijn de Middelbur gers nog volop in de race. Zaterdag liep de wedstrijd aanvan kelijk wat stroef, maar in het vier de speeluur ging het ineens lopen. Binnen de kortste keren stond het 6-0, waarna Middelburg een rui me overwinning boekte. Voor PWG 's-Gravenpolder blijft de competitie ongemeen span nend. De Zuid-Bevelandse forma tie speelde in een thuiswedstrijd met 10-10 gelijk tegen de reserves van CEMA/De Vaste Zet uit Ge leen. Geen slecht resultaat, maar PWG blijft op een gedeelde voor laatste plaats staan. Een lichtpunt je is het bordpuntensaldo, dat veel beter is dan dat van de concurren ten. Bovendien wacht op 2 februa ri de cruciale uitwedstrijd tegen Raes Damclub Maastricht. Bij winst is rechtstreekse degradatie af gewend. In de wedstrijd van zaterdag wa ren er zeker kansen op meer dan een gelijkspel, maar aan twee bor den ging het lelijk mis. Aart Walra ven liep in een gelijkwaardige stand in een damcombinatie en bij Andres van den Berge liep het in een nadelige klassieke stand mis. Captain Kees Rijk en topsco rer Arjo Kousemaker compenseer den de tegenslagen. Rijk behandel de het klassieke middenspel beter dan zijn tegenstander en Kousema ker won door een fraaie combina tie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 55