Zaterdag 8 juni 2013 Bedrijventeams inschrijven? www.deltaridefortheroses.nl 141 zeeland 'Blijf af van grafstenen' Edudelta genomineerd voor 'Oscar' onderwijs Ga samen de strijd aan en schrijf uw team nu in Edwin Bogaerd Dj MDF grootste belofte Ovezande ten behoeve van Lokale Partij Borsele steunt actie maandag 21 januari 2013 Mwmmmmmm1 door Frank van Cooten heinkenszand - Lokale Partij Bor sele (LPB) steunt acties van de werkgroep voor het onderhoud van de begraafplaats aan de Kerk- laan in Heinkenszand voor be houd van alle grafstenen. Vrijwilligers van de werkgroep overhandigden afgelopen week een dikke 250 handtekeningen aan wethouder Jan Zandee. Tijdens de overhandiging werd aangekondigd dat het vorig jaar genomen raads besluit mogelijk bij de rechter wordt aangevochten. Er wordt dan een beroep gedaan op de admini stratieve rechtspraak. „Wij steunen deze eventuele stap naar de rechtbank van harte", zegt raadslid Rien van Hekken van de Lokale Partij Borsele. Vertegenwoordigers van alle werk groepen die in de gemeente Borse le actief zijn om de diverse begraaf plaatsen belangeloos te onderhou den, deden deze maand een be roep op de gemeenteraad het be leid te herzien. De gemeenteraad besloot vorig jaar de grafstenen te verwijderen waar geen grafrechten meer voor worden betaald. Uitzondering zijn de grafmonu menten van voor 1970 en die ste nen waar al veertig jaar grafrech ten voor zijn betaald. Volgens de werkgroepen js de si tuatie sinds het genomen raadsbe sluit behoorlijk veranderd. Er zijn inmiddels tientallen vrijwilligers aan de slag om de grafstenen te on derhouden en het verzet tegen het ruimen van de stenen neemt al leen meer toe. Daarnaast hebben nabestaanden die wel grafrechten hebben be taald er volgens de werkgroeple den totaal geen moeite mee als de stenen blijven staan waar niet meer voor is betaald. Alleen Lokale Partij Borsele en D66 steunen vooralsnog het plei dooi van de werkgroepen. „De ste nen moeten ongemoeid blijven. Er komt alleen maar commotie en onrust van", zegt Van Hekken. „We hebben al eens samen met D66 geprobeerd een initiatiefvoor stel in te dienen om het raadsbe sluit van tafel te krijgen, maar daar was geen meerderheid in de raad voor te vinden." Van Hekken snapt niet waarom de wethouder en de meerderheid van de raad zo halsstarrig blijven vast houden aan het beleid. „Alleen in Oudelande al verdwijnen 115 ste nen. Je tast iets wezenlijks aan." ovezande - Ze hadden hun ar tiestennaam al bedacht maar nog geen echte podiumervaring opge daan. Daar bracht de speciale dj- editie in poppodium De Klomp in Ovezande vrijdag verandering in. Dj Re-Pitcher, dj MDF, dj Jelle en dj Gin-O vertoonden hun muzika le kunsten tijdens het muziekpro- ject van de Borselse jongerenraad. In de 'back to back' formule, waar bij iedere deelnemende jonge dj werd gekoppeld aan een leermees ter, kwam de 14-jarige dj MDF als de grootste belofte uit het jurybe raad. Leeftijdgenoot dj Jelle kreeg naast een eervolle vermelding van die jury ook de meeste publieks- stemmen. De winst zat echter vooral in de aanpak waarvoor de werkgroep Spectra had gekozen, zoals het vooraf organiseren van een workshop. Spectra gaat op 15 februari verder met nieuwe bands. door Frank van Cooten goes - Het Edudelta college in Goes is genomineerd voor de 'Os car van het Nederlandse onder wijs'. Zo wordt de tweejaarlijkse Nationale Onderwijsprijs inmid dels genoemd. Edudelta is genomineerd met het project Klompen en Naaldhakken. Docenten Joan Hofland en Sonja Obdeijn schreven in het boek Klompen en Naaldhakken de per soonlijke dromen op van leerlin gen van Edudelta. Leerlingen werden uitgedaagd hun dromen, passie en hun talenten te beschrijven en te verbeelden. Uit driehonderd verhalen zijn er uit eindelijk vijftig in het boek terecht gekomen. De verhalen van leerlingen zijn ge combineerd met een foto waar hun droom of ambitie uit spreekt. De tweejaarlijkse Nationale Onder wijsprijs is een instituut gewor den. Voor de elfde keer gaan de twee trofeeën, bronzen olifanten van meer dan twintig kilo, over in de handen van twee scholen, een uit het primair- en een uit het voortgezet onderwijs. Organisator is het Instituut voor Nationale Onderwijs Promotie (NOP). De prijs is in het leven ge roepen om de positieve en creatie ve kanten van het Nederlandse on derwijs over het voetlicht te bren gen. De Nationale Onderwijsprijs heeft in haar bestaan zo'n 2500 school projecten opgeleverd. Naast Edu delta zijn in de categorie voortge zet onderwijs ook het Goese Ly ceum, locatie Bergweg, en De Re de in Terneuzen genomineerd. De landelijke finale is op 20 maart in Breda. 'We willen graag groeien van tweehonderd naar drie honderd leden. Gezien het aantal kinderen op de basis scholen dat van de negen speeltuinen in Heinkenszand gebruik kan maken moet dat makkelijk kunnen. Er zit ten zeshonderd kinderen op de drie basisscholen'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 50