sport 135 Slechte dag voor TOP en Tjoba Anne Jendrusch als nummer één naar kwartfinale Kees Vermeulen verspeelt titel op eerste dag Wim Westerhuis maandag 21 januari 2013 Ruben Bos waagt een schotpoging namens Delta Sport op het doel van Conventus. De Zierikzeese equipe boekte eindelijk weer 's een zege in de hoofd klasse. foto Dirk-Jan Gjeltema door JaapJan Ritsema GOES - De Zeeuwse korfbaltroe- ven TOP en Tjoba hadden zater dag een slechte dag. Beide over gangsklassen verloren. De neder laag van TOP was het opvallendst, het ging kopje onder bij hekken sluiter Kinderdijk. Tjoba kende een heuse offday tegen IJsselvogels en verloor met 16-21. De club zak te naar de vierde plaats. Overgangsklasse. Kinder- dijk-TOP 24-22: Aan TOP was de ongelukkige eer om de eerste pun ten van dit zaalseizoen te laten aan hekkensluiter Kinderdijk. „Ab soluut een zeperd", ervoer het coach-duo Maljers-Crucq. Na twin tig minuten keken de Arnemuide- naars tegen een 11-6-achterstand aan, kregen dat na rust nog wel ge repareerd tot 19-19, maar kenden niet de vorm om tegenzittende ar bitrale beslissingen het hoofd te bieden. Scores TOP: Anita de Ridder 6, Jeanine Marijs 5, Remco Bezemer 4, Wilma de Ridder 2, Anne Meulmeester, Corné Be zemer, Emmelie Bouwens, Peter van Belzen en Jórdi Meulmeester 1. Tjoba-IJsselvogels 16-21: De 4-1-voorsprong duidde nog niet op de draak van een wedstrijd die Tjoba zou afwerken. Coach Bram van Geffen deed er niet ingewik keld over: „Als de puntspelers te weinig afdwingen hebben we een probleem." Vooral Dennis Broerse had zijn dag niet. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 7, Dennis Broerse, Niels Westmaas, Demi Mondeel en Anouk Braam 2, Esmee Walraven 1. Eerste klasse. Fortis-Koag 11-12: Een tactische partij korfbal waar over Fortis maar niet de regie kreeg. Aanvallend kregen de Sou- burgers geen grip op het achterver- dedigen van Koag. Opgeteld bij de verdedigende foutjes en de logi sche achterstand bij rust (5-8), werd het ongeduldig. Snel na rust sloot Fortis nog wel aan tot 7-8, maar daarna zakte het spelpeil. Door het verlies van Telstar conso lideert Fortis wel de koppositie. Scores Fortis: Rens van den Driest 4, Remco Crucq 3, Kim Baas 2, Rachel Ver- hage en Jordi Sleijpen 1. Swift-VEO 26-15: Swift trakteerde het publiek in de voorbij jaren niet op bijzonder mooie wedstrij den. „We zitten in een transitie", zegt trainer Dennis Plantinga. „We zijn bezig aantrekkelijker en gevarieerder te korfballen. We wil len structureel meer dan twintig goals per wedstrijd gaan maken en dan kun je het tempo niet laag houden en maar weinig gaan schie ten." .Die ommezwaai heeft even tijd nodig. Maar dat Swift goed op weg is, bewees de ploeg zaterdag weer. Tijdens de eerste wedstrijd in hal 1 van het nieuwe sportcom plex De Sprong - gelegen op de oude plek van De Voorborch - veegden de Middelburgers VEO bij tijd en wijle van de mat. Na een 16-9-ruststand eindigde het duel in 26-15. Swift staat nog altijd tweede, één punt achter Albatros. Scores Swift: Naomi Zuidweg 7, Ri chard Geldof, Lennart Hoogenboom, Vera Kuijper en Matthijs Pouwer 4, Kris- tian Huisman 2, Eefje van den Berg 1. Tweede klasse. Korbatjo-Togo 14-11: Opnieuw rook Togo aan de punten, maar weer lukte het net niet. In een wedstrijd vol emotie en strijd deden de Goesenaren goed mee. Met nog vier minuten op de klok voelde Togo zich besto len toen de arbiter de 12-12 afkeur de. „Ook een goede scheids kan cruciale fouten maken", verbeet coach Carlo de Waele de teleurstel ling over het verlies dat in de laat ste minuten gestalte kreeg. Scores Togo: Jan-Kees Goossens en Jan-Willem van Nieuwenhuijze 3, Mar ten Postema 2, Niek Meerman, Mijke Tahapary en Marscha van Rooijen 1. NSMMNMBHMI BREDA - De gymnastes van turnver eniging Delta Sport maakten tij dens de regiokampioenschappen meerkamp in Breda een uitsteken de indruk. Anna Jendrusch uit Scharend ij ke won overtuigend bij de pupil 1 in de tweede divisie met 51.127 punten. Bij de meer kamp won ze de brug- en balkoefe- ning en werd ze tweede op de vloeroefening. Jendrusch kwalifi ceerde zich ook voor kwartfinale van de landelijke wedstrijden. Bij de pupil 2 tweede divisie be haalde Anne-Li Slootmaker een tweede plaats met 47.550 punten, De dertienjarige Lisa Padmos is na drie jaar blessureleed weer hele maal terug bij de turntop in de tweede divisie junioren. De turn ster uit Brouwershaven werd in Breda derde met 41.538 punten. Zo wel Slootmaker als Padmos gaat door naar de landelijke kwartfina le. Nog drie turnsters van Delta Sport gaan door naar de kwartfina le: Samantha Steenbakker (zesde) en Romy Reintjens (negende) bij de tweede divisie jeugd en Noah de Ruiter (tiende) bij de instap tweede divisie. Joyce Papenveld plaatste zich met de vijfde plaats bij de junioren vier de divisie voor de districtfinale en Melissa Dooge uit Zonnemaire plaatste zich met de achtste stek voor de regiofinale instap Dl. BURGH-HAAMSTEDE - Het persoon lijk kampioenschap bandstoten vierde klasse is in poule noord ge wonnen door Cees de Baan van De Poedel. Kees Vermeulen van De Graanbeurs werd tweede en Arie Wouts van Witte van Haam stede derde. Ook al won Cees de Baan, de spraakmakendste figuur van de eindstrijd was toch Kees Vermeu len. Na een rampzalig begin waar in hij twee partijen verloor en als achtste stond geklasseerd, leek de titel heel ver weg. Een ongekende wederopstanding bracht hem vijf ronden later op twee punten van de winnaar. Vermeulen tekende in de slotronde tegen Bas Mathijssen van DOS (die als enige promotie behaalde) met 40-11 voor zijn bes te partij (met 2.66 gemiddeld). Je zou kunnen zeggen dat Vermeu len twee caramboles tekortkwam voor de titel omdat hij in de twee de ronde met 40-38 verloor van De Baan. Een gelijkspel was al ge noeg geweest voor de titel op basis van moyenne. Vermeulen: „Achteraf baal ik wel van de eerste dag maar ben ook weer wel trots op de rest van mijn toernooi." OUD-VOSSEMEER - Wim Wester- huis zwaait ook volgend seizoen de scepter bij voetbalvereniging Vosmeer. De trainer is momenteel aan zijn tweede seizoen bezig bij de zon- dag-vijfdeklasser.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 47