341 sport Favoriet Rinus Pankow struikelt al over eerste horde in Graanbeurs Verschure trots en teleurgesteld tegelijk 8 Delta Sport is blij en opgelucht Volleybalsters Forza revancheren zich Delta Sport 2 wacht nu topper maandag 21 januari 2013 WHÊÊÊÊÊÊÊHHBHKÊÊÊÊKKÊ door Joop van den Oudenhoven zierikzee - De eerste ronde van de vijftiende editie van het drieban- dentoernooi om de Graanbeurstro- fee ging niet onopgemerkt voorbij. Het begon al in de eerste ronde met de uitschakeling van een van de favorieten: Rinus Pankow uit Zierikzee. Pankow verslikte zich in zijn han dicap en kwam maar één keer in de buurt van zijn te maken aantal caramboles (30). Tegen Arjan Ros sen kwam hij één punt tekort. Zelfs van Hans Stols, met zijn ne gentig jaar toch niet meer de jong ste, werd verloren. In positieve zin onderscheidde Ro nald van Geyt uit Hansweert zich. Hij vertrok met dezelfde handicap als Pankow maar voelde zich daar door niet belemmerd. Ongeslagen met een hoogste partij- door joop van den Oudenhoven ROOSENDAAL - Het gewestelijk kampioenschap kader 38/2 is een prooi geworden voor Ton van Loon van Wellse Vaert. Piet Ver schure van DOS Oosterland werd achtste. Zo op het oog een teleurstellende ervaring voor de biljarter uit Nieu- werkerk, maar dat was niet hele maal het geval. Het mag als heel bijzonder worden aangemerkt dat hij de eindstrijd haalde. Immers in tegenstelling tot te doen gebruike lijk werd de eindstrijd gehouden voor de districten Delta Zuid West, West-, Midden- en Oost-Brabant en Limburg. Een kans om door te dringen tot de fi nale was al minimaal, maar dat lukte de Schouwenaar dus wel. Dat hij in het geweld ten onder ging, was ook wel verklaarbaar om dat hij als enige van de deelne mers niet wekelijks kader speelt en zijn prioriteiten heeft in het libre voor zijn Ci-team van DOS en driebanden voor het team van Zan- dee Kloetinge. Toch was Verschuren niet tevre den over zijn optreden. Hij won maar één partij en was er twee keer heel dichtbij met eindstan den van 116-125. Hij eindigde op 8.928 gemiddeld. In de laatste ron de was de moed al in zijn schoe nen gezonken en verloor hij met grote cijfers. Verschure: „Het was al mooi dat ik erbij was. Het was op deze manier wel het kampioen schap van Zuid Nederland. Ik had graag iets meer laten zien, maar het zat er gewoon niet in." Precies twee jaar geleden maakte Cuust Sluijs voor het laatst acht treffers in één duel. Dat was toen tegen Taxandria. gemiddelde van precies 2.00, een hoogste toernooiserie van twaalf en een algemeen gemiddelde van 1.232 maakte hij veel indruk. Het betekent echter ook dat zijn handi cap in het vervolg wordt ver hoogd. Wie ook indruk maakte, was Cees Roggeband uit Zierikzee, de oud-winnaar bleef ongeslagen in zijn poule en noteerde tegen een andere oud-winnaar Arnold Sloot- mans een gemiddelde van 1.363, maar ook Slootmans liet zich niet onbetuigd met 1.181. Toch moest de Middelburger het toernooi vroegtijdig verlaten omdat hij maar één partij won. De handicap van Roggeband wordt als gevolg van zijn goede optreden ook ver hoogd. Thuisspeler Huib Kuijten plaatste zich verrassend voor de tweede ronde. Na negentig dagen zonder zege is Delta Sport er eindelijk weer eens in geslaagd om te winnen in de hoofdklasse D. De Zierik- zeese handballers zetten hekken sluiter Conventus in sporthal On derdak vakkundig opzij met 27-20. door Len Wolters zierikzee - Koen de Bruijn perso nifieerde de gevoelens van Delta Sport toen hij zondag de 24-17 maakte. De jongeling stormde al leen op de doelman van Con ventus af, slaakte een harde kreet en gooide de bal snoeihard tegen de touwen. In die kreet zat alles: opluchting, frustratie en blijd schap. Opluchting vanwege het doorbreken van een reeks van acht nederlagen op rij. Frustratie, om dat het de afgelopen weken maar niet wilde lukken om te winnen. En blijdschap, omdat het vrij mak kelijk ging dit weekeinde. Na acht nederlagen op rij door brak Delta Sport de negatieve spi raal door hekkensluiter Conventus met overtuigende cijfers te ver slaan. Delta Sport-trainer Rob de Vos stond na afloop met een grote grijns op zijn gezicht. „Vandaag moest het gebeuren. Als we nu niet zouden winnen, was het zo'n beetje einde verhaal geweest", ver telde De Vos zichtbaar opgetogen. „De opluchting is daarom enorm groot dat we eindelijk weer eens gewonnen hebben." Ondanks de ruime overwinning speelde Delta Sport niet op de top pen van haar kunnen. Vooral in de eerste helft werden veel fouten gemaakt, waardoor Conventus bij kon blijven. „Het was minder dan vorige week", vertelde Delta Sport-uitblinker Guust Sluijs. „Maar dat lag ook een beetje aan de tegenstander. Zij speelden vrij passief. Dat neemt niet weg dat je tegen zo'n keeper en verdediging eigenlijk elke bal binnen moet gooien." Over zijn eigen spel kon Sluijs niets anders dan tevreden zijn. Met acht treffers was hij een plaag voor de verdediging van de bezoe kers. „Het ging wel lekker ja. Met drie dagen griep achter de rug had ik niet verwacht dit te kunnen. Maar ja, ik kreeg ook zo veel ruim te. Helaas is dat niet elke week zo." De Zierikzeeënaren speelden iets gecontroleerder dan andere wed strijden. Dat had met het spel van Conventus te maken volgens De Vos. „Het was belangrijk dat we niet in de valkuil zouden lopen. Te gen zulke passieve tegenstanders moet je niet te veel ruimte wegge ven. Daarmee help je ze in het za del." De Vos ziet de toekomst weer rooskleurig tegemoet. „Dit was de eerste stap. We zitten nu op de helft van het seizoen. Met nog tien wedstrijden te gaan, kan er nog van alles gebeuren." Ook Sluijs denkt dat zijn ploeg op de goede weg is. „Er moet nog wel een tandje bij, maar het gaat steeds beter. In de vorige partij was het spel goed en vandaag was het stabiel. Het gaat erom dat we deze lijn doortrekken." Delta Sport staat na de tweede ze ge van het seizoen twee punten los van de nummer laatst Con ventus. Om degradatie te voorko men moet de Schouwse-formatie nog wel Helius inhalen. Zij staan twee punten boven de Zierikzee ënaren. Scores Delta Sport: Guust Sluijs 8, Gui- do de Graaf 5, Ruben Bos 3, Koen de Bruijn 3, Tim Vleeshouwer 5 en Tijs de Vos 3. Om de titelstrijd in de derde klasse weer open te breken telt komend weekeinde alleen winst voor de handballers van Delta Sport 2 in de kraker tegen Internos 3. Dan is het erop of eronder. Zondag werd in ie der geval de lastige horde in Oister- wijk, tegen Taxandria 2, genomen: 23-29. De bezoekers kwam na de pauze tweemaal op achterstand, maar de regie werd nooit uit handen gege ven, vond coach Rick Evertse. „Taxandria is geen wonderploeg. Hier mochten we de punten nooit laten liggen." Voor de topper in eigen huis moet er eerst nog gebekerd worden te gen Oranje Wit, dinsdagavond in Helmond. Peter en Roy Lefevere zijn er zondag niet bij (vakantie). Leon van de Sande, Danny Was- sink en Jordy Niemans zijn er te gen Internos wel bij. Scores Delta Sport 2: Kevin Meulmees- ter 8, Jimmy Niemans 6, Peter Lefevre 5, Niels Wagenaar en Roy Lefevre 4, Arnold Zevenbergen 2. door Peter van Kouteren zierikzee - Na de ontluisterende nederlaag tegen koploper Volley Meerkerk namen de volleybalsters van Forza sportieve revanche op zichzelf De Schouwse formatie stuurde DVO met lege handen naar huis: 4-0 (25-19, 25-17, 25-21, 25-13). De derde volle winst voor eigen publiek was goed voor het zelfver trouwen van Forza, dat door de winst op het vinkentouw blijft zit ten. „We wilden iedereen laten spelen en vooral weer een lekkere pot volleyen. Dat is gelukt", zei Ma- rije Munter. „Als je dan ook nog eens vijf punten pakt, dan is dat lekker." Forza had geen kater over gehouden aan de oorwassing bij de koploper, vertelde de aanvoer ster. „We waren wel teleurgesteld, maar wisten dat we vooral over de hele linie niet goed genoeg waren geweest. Dan kun je je er wat be ter bij neerleggen. Als je van bo ven staat, dan moet je van alles. Te gen DVO wilden we met een punt meer winnen dan in de uitwed strijd (2-3-winst) en weer lekker spelen. Dat is gelukt." Forza stuitte aanvankelijk op taaie tegenstand. De bezoekers klamp ten in de eerste twee sets tot het zestiende punt aan, maar haakten af toen Forza degelijk bleef spelen en scoren. Dat kwam vooral voort uit de lastige opslag, waarmee de thuisploeg DVO bestookte. De be zoekers hadden moeite om de pass goed te brengen en waren vooral tot verdedigen veroordeeld. Zonder ook maar een moment in de problemen te komen, wikkelde de Schouwse equipe na winst in de eerste set nog eens drie keer op rij afgetekend af naar winst. De volleybalsters van Forza pakten zaterdag de derde volle winst voor eigen publiek en dat was goed voor het zelfvertrouwen na de eerdere nederlaag tegen de koploper. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 46