401 sport
Russische handballers in kwartfinale
UIT
maandag 21 januari 2013
ATLETIEK
Westdorpe. Eugene Vink Memorial. 12800 me
ter, mannen: 1. Jochen Neyrinck (B) 44.35, 2.
Edwin de la Ruelle (Koewacht) 45.26, 3. Sander
Verminck (B) 45.29, 4. Benny Thuy (Sint-Jan
steen) 46.30, 5. Bart Haesebyt (B) 47.04, 6. Henk
de Brauwer (B) 48.12, 7. Christian de Meijer (Phi
lippine) 49.04, 8. Alexander Vanwalleghem (B)
50.05, 9. Steven van Damme (B) 50.16, 10. Andy
Huybens (B) 50.21. Vrouwen: 1. Annemiek Smet
(Hulst) 1.00.56, 2. Trui Gronissen (Sas van Gent)
1.08.46, 3. Hilde Smet (Westdorpe) 1.09.02.
6400 meter, mannen: 1Thomas de Backer (B)
23.00, 2. Tom Vandenbussche (B) 23.04, 3. X
23.28, 4. Kristof de Smet (B) 23.33, 5. Patrick
Vervaet (Sint-Jansteen) 23.52. Vrouwen: 1Cathy
Poppe (B) 28.23, 2. Martine Boute (B) 28.53, 3.
Marianne Knijff (Philippine) 29.45. 3200 meter,
mannen: 1. Frederik de Backer (B) 10.36, 2. Fran
cesco Degroote (B) 11.41, 3. Bart Teirlinck (B)
12.08, 4. Koen Lippens (B) 12.24, 5. Peter Decler-
ck (B) 12.26. Vrouwen: 1. Irma Karahotka (B)
13.28, 2. Sabine Vasseur (Axel) 14.13, 3. Wendy
van de Velde (B) 14.38.
Westenschouwen. Deltacross. 7200m Mannen:
1. David Schrier (Dynamica) 29.03, 2. Laurens
van den Nieuwenhuyze (AV'56) 29.06, 3. Maar
ten Harthoorn (Kapelle) 29.10, 4. Ruud Hoose
mans (Dynamica) 29.52, 5. Willem de Korte (Dy
namica) 30.18, 6. Jorim de Boks (Dynamica)
30.26, 7. Eric Wolfert (Flakkee) 30.42, 8. Chris
de Smit (RKHAV) 32.04, 9. Wilco Jonker (AV'56)
32.43, 10. Alexander Dekker (Dynamica) 33.35.
Masters H35: 1. Andre Melissant (Flakkee)
29.47, 2. Gustav Swagemakers (Steenbergen)
30.02, 3. Arjo Verhage (Dynamica) 30.40, 4. Pas
cal Kool (Scheldesport) 30.59, 5. Sjacco Joziasse
(Dynamica) 31.27, 6. Kees Louws (Middelburg)
31.46. H45: 1. Erik Cappon (Wielingen) 29.38, 2.
Michel van den Bos (DeltaSport) 30.10, 3. Peter
Balkenende (AV'56) 30.29. H55: 1. Jan de Wilde
(AV'56) 32.26, 2. Wim Tempelaar (Dynamica)
34.42, 3. Wim Besuijen (Dynamica) 35.12. H65:
1. Joop Lasseur (DeltaSport) 34.49, 2. Jan van
Horssen (Dynamica) 36.28, 3. Hugo Poortvliet
(Dynamica) 44.53. JA: 1. Dion Pluijlaar (Dynami
ca) 34.40, 2. Arjen Luteyn (Wielingen) 45.13.
MA: 1. Sanne van Mourik (DeltaSport) 27.19.
4800m Vrouwen: 1Laurey v d Berge (Flakkee)
20.28, 2. Astrid den Herder (AV'56) 22.04, 3. Na-
dine de Wilde (AV'56) 22.44. Masters V35: 1.
Marlies Kort (Curasao) 19.45, 2. Annet van der
Linde (AV'56) 23.23, 3. Paola van Gilst (AV'56)
23.30. V45: 1. Monique Allefs (RKHAV) 25.37, 2.
Edith Margadant (DeltaSport) 26.11, 3. Christine
Balkenende (AV'56) 26.33. Jongens JB: 1.
Michiel Lelie (RKHAV) 19.41. JC: 1. Rens de Rid
der (Dynamica) 10.00. JD: 1Axl van Putten (We-
meldinge) 9.35. 2400m Meisjes MB: 1. Kristin
Baas (Delta Sport) 11.22. MC: 1. Maaike de
Kreek (Scheldesport) 10.48. MD: 1. Mirthe de
Zeeuw (Scheldesport) 9.47. B1. Anique van Klin
ken (Delta Sport) 4.40. 1100m Pupillen meisjes
MpA2: 1Anique van Klinken (DeltaSport) 4.40.
MpA1: 1. Ruchama Houtzager (Delta Sport)
4.46. MpB: 1. Tessa Schets (AV'56) 5.15. MpC: 1.
Amy de Graaf (AV'56) 5.42.1100m pupillen jon
gens JpA2: 1Wouter Schets (AV'56) 4.18. JPA1
1. Ivo Baas (DeltaSport) 5.11. JpB: 1. Jesse v d
Dikkenberg (AV'56) 5.0. JpC: 1Tom van Houwe-
lingen (Dynamica) 5.09.
p- AUTO- EN MOTORSPORT
Dakar Rally. 14 etappe, La Serena (Chl) - San
tiago (Chl). Motoren: 1. Faria (Por) KTM
1.43.06, 2. Barreda Bort (Spa) Husqvarna op
0.08, 3. Rodriguez (Por) Honda 0.24, 8.
Verhoeven/Yamaha 2.39, 14. Despres (Fra) KTM
3.58, 20. Knuiman/KTM 7.39. Eindstand: 1. Des-
pres 43.24.22, 2. Faria 10.43, 3. Lopez (Chl) KTM
18.48, 9. Verhoeven 1.28.35, 19. Knuiman
3.15.12, 41. Van Gerven/KTM 8.24.01, 47. Van
Pelt/Honda 9.22.45.
Auto's: 1. Roma (Spa) Mini 1.44.10, 2. Terranova
(Arg) BMW 0.13, 3. Alvarez (Arg) Toyota 0.31,
«10. Peterhansel (Fra) Mini 3.43, 21. Van den
Goorbergh/Suzuki 19.33. Eindstand: 1. Peterhan
sel 38.32.39, 2. De Villiers (ZAf) Toyota 42.22, 3.
Novitski (Rus) Mini 1.18.2, 39. Leyds/McRae
19.19.34, 56. Coronel/Suzuki 27.33.09, 66. Van
den Goorbergh 32.18.27.
Vrachtwagens: 1. Versluis (Ned) MAN 2.02.40,
2. De Rooy (Ned) Iveco 2.04, 3. Biasion (Ita) Ive-
co 2.17, 9. Van Vliet/MAN 8.13, 10. Van
Eerd/DAF 8.38. Eindstand: 1Nikolajev (Rus) Ka-
maz 39.41.43, 2. Mardejev (Rus) Kamaz 37.10, 3.
Karginov (Rus) Kamaz 37.57, 4. De Rooy 41.16,
7. Versluis 2.32.09, 8. Van Vliet 3.22.13, 9.
Kuipers/lveco 3.53.50, 10. Van den Bosch/DAF
4.23.52.
Monte Carlo. Rally van Monte Carlo. WK.
Eindstand: 1. Loeb (Fra) Citroen 5.18.57,200,
2. Ogier (Fra) Volkswagen 1.39,900, 3. Sordo
(Spa) Citroen 3.49,000.
P- BASKETBAL
Mannen.
Eerste divisie B:Pendragon-BS Weert 2 101-67,
EBBC 2-Virtus 80-69, WBB Giants-Rowic 61-115,
Attacus-Kimbria 65-55, BC Vlissingen-Black Eag
les 87-69. Stand: EBBC 2 13 - 24; BC Vlissingen
13-22; Virtus 12 - 18; DBV Rowic 13-18; Atta-
cus 13 - 18; TSBV Pendragon 13 - 16; VBC Akri-
des 12 - 12; BS Weert 2 13-8; Kimbria 13-6;
The Black Eagles 12-4; EBV Baros 12-4; WBB
Giants 13-2. Overgangsklasse A: Deurne Pio-
niers-Eastwood Tigers 79-107, Migliore-Aga-
thos 71-78, Barons 2-Blauw-Wit 59-67. Stand:
Eindhoven 15-22; Agathcs 14-20; Octopus
11 - 16; Blauw Wit 11 - 16; Eastwood Tigers
12 - 16; Vlissingen 2 13 - 12; Barons 2 12-
10; WSC 12-10; Deurne Pioniers 2 13-10;
Virtus 2 12-8; Schijndel 13-8; BBF Migliore
14-4. Eerste klasse A: Scheldesport-WBB
Giants 2 71-68, Springfield 2-Pendragon 2
72-67, Smokkelhoek-Vlijmscherp 2 76-80.
Stand: Springfield 2 11 - 20; Bladel 2 8-12;
Vossenberg 8-10; TSBV Pendragon 2 10-10;
WBB Giants 2 9-8; Vlijmscherp SVH 29-8;
Starz '81 10 - 6; Scheldesport 7 - 4; Smokkel-
hoek 8 - 2.
Tweede klasse: Smokkelhoek 2-Marathon
49-58.
Vrouwen.
Hoofdklasse: Black Eagles 2-BC Vlissingen
63-54, Barons-Attacus 63-55, Springfield-Den
Dungk 69-48, Yellow Sox-Virtus 58-32, EB-
BC-Almonte 37-70. Stand: Almonte 14 - 28;
JRC Boxtel 13-20; Springfield 12-18; Barons
15 - 16; The Black Eagles 2 15 - 16; Yellow
Sox 14 - 14; BC Lieshout 13 - 12; Vlissingen
15-12; Virtus 13 - 10; Attacus 14 - 10; Den
Dungk 14-6; EBBC 14-4.
Overgangsklasse A: OBC-Waldric 2 87-57,
BV Souburg-Waldric 2 61-40, ELBC-Waldric
51-86. Stand: Waldric 12-24; TSBV Pendra
gon 10 - 18; Souburg 9-16; OBC 12-16;
WBB Giants 12 - 12; Vossenberg 11 - 10;
Waldric 2 10-8; ELBC 10-6; Octopus 9 - 4;
Scheldesport 9 - 2; Volharding 12-0. Meisjes
U22: Yellow Sox-Rush 32-68, Black Eag-
les-Waldric 38-64. Meisjes U18: Almonte-Bla-
del 72-63, Yellow Sox-BC Vlissingen 53-42.
Jongens U18: Attacus-BC Vlissingen 51-74,
Yellow Sox-Virtus 54-40
P- BILJARTEN
Driebanden. Nationale bekercompetitie vier
de ronde. Bierling De Schepper/De Harmo
nie - Lands Welvaren/Iets Anders 0-8, 1-11
in sets: Koeno Thoma - Francis Forton 0-3; Jan
Zijlstra - Henk Habraken 0-3; Bert Meijerink -
Ronny Daniëls 0-3; Jerrit Veenstra - Kees Wit-
tens 1-2. Lands Welvaren/Iets Anders - Bierling
De Schepper/De Harmonie 8-0, 11-1 in sets:
Francis Forton - Koeno Thoma 2-1; Henk Ha-
braken - Jan Zijlstra 3-0; Ronny Daniëls - Jerrit
Veenstra 3-0; Kees Wittens - Fabian Paf 3-0.
De Stene Brug - Burgmans-Biljarts.nl 2-6,
2-10 in sets: Rob van Linden - Johan. Roijers
0-3; Wim de Kok - René Peeters 0-3; Emile de
Witte - Roger Roefs 0-3; Joey de Kok - Ad
Burgmans 2-1.
Gewestelijk kampioenschap derde klasse. 1
Adrie van Mechelen Jansen&Janssens
tinge 3-2, 2.000; 4. Leen Coppoolse Middel
burg 3-2, 1.341. Poule 6. 1. Gerard Schipper
Grijpskerke 3-6, 2.927; 2, Cees Boone Oostka-
pelle 3-4, 3.167; 3. Kees Davidse Meliskerke
3-2, 2.535; 4. Bram Kamerling Meliskerke 3-0,
1.500. B-groep poule 9. 1. Wim van Winger
den Middelburg 3-6, 2.083; 2. Hennie Smeets
Domburg 3-4, 0.897; 3. Gilles Schaalje Middel
burg 3-2, 0.829; 4. Addy Eckel Hansweert 3-0,
0.788. Poule 10. 1. Stoffel Schipper Grijpsker
ke 3-6, 1.389; 2. Peter Tilroe Kortgene 3-4,
1.553; 3. Jurgen Mathia Serooskerke 3-2,
1.133; 4. Jo Kleine pier Meliskerke 3-0, 1.018.
Tweede ronde poule 1. Erik Francke Grijpsker
ke 3-5, 2.500; 2. John Kodde 3-3, 1.674; 3.
Peter Minderhoud Meliskerke 3-2, 1.795; 4. Ri-
nus Schot Haamstede 3-2, 1.415. Poule 2. 1.
Jan de Wijze Vlissingen 3-4, 1.775; 2. Jan Won-
dergem Oostkapelle 3-4, 1.469; 3. Jan de Vis
ser Kamperland 3-2, 1.521; 4. Hans de Visser
Kamperland 3-2, 1.434.
P- DAMMEN
Eerste klasse C: PSV Dammen - DeZ Har-
dinxv.-Gies. 10-10, DC Nijmegen - Micone 2
5-15, PWG 's-Gravenpolder - CEMA/De Vaste
Zet 2 10-10, Middelburg - Raes Maastricht 13-7,
TDV - HDC-ODB 4-16, Van Stigt Thans 3 - Samen-
Sterk 7-13 Stand:Samen Sterk 9-17; Middel
burg 9-11; Micone 2 9-11; PSV Dammen 9 -
11; HDC-ODB 9-11; CEMA/De Vaste Zet 2 9 -
10; TDV 9 - 9; DeZ Hardinxv.-Gies. 9 - 8; PWG
's-Gravenpolder 9 - 6; Raes Maastricht 9 - 6; DC
Nijmegen 9 - 6; Van Stigt Thans 3 9-2
JUDO
Gemert Klasse -8 jaar: 1e plaats Pepijn van
Lomwei (Middelburg) en 2e plaats Luca Verheije
(IJzendijke). Klasse -12 jaar: 1e plaats Indy God
schalk (Middelburg) en 2e plaats Mark Jan Zon
der (Goes). Klasse -17 jaar: 3e plaats Liam Mui
don 0-39,53. Stand WB: 1. Alvarez Moya
(Spa) 75, 2. Staut (Fra) 69, 3. Schwizer 59.
Vierspannen, wereldbekerkwalificatie, na fi
nale: 1. Koos de Ronde (Ned) 232,66 secon
den, 2. Dobrovitz (Hon) 240,69, 3. Eriksson
(Zwe) 242,19; na eerste manche: 4. Chardon
(Ned) 121,43. Stand WB: 1. ExelJ (Aus) 30, 2.
Chardon 27, 3. De Ronde 20, 4. Timmerman
(Ned), Eriksson, De Ronde 19.
Serooskerke. Dressuur RVS De Gouwe
Reyers. Paarden klasse /1/M2: 1. Nadia
Schaik, Veersedam,s Bo (Sé-Ros) 208; 2. Kees
Francke, Wytse (Gouwe Reyers) 178; 3. Janis
Lindhout, Vera (Oranjezon) 177. L1/L2: 1. Na-
dia van Schaik, Shakira, 191; 2. Simone Janse,
Bespecial (Sé-Ros) 191; 3. Laura de Witte, Fem
ke (Oranjezon) 190. Pony's M1 cat E: 1. Tara
Minnaard, Amoria (Weelr.) 181. L2 cat A: 1.
Joyce van de Panne, Fury van de Oostlandse-
dijk (Schouwse R.) 181.:
pSCHAATSEN
Calgary. Wereldbeker. Mannen, 500 meter:
1Smeekens (Ned) 34,32 seconden, 2. Koske-
la (Fin) 34,361, 3. Gregg (Can) 34,369, 4. Kato
(Jap) 34,51, 5. Ronald Mulder (Ned) 34,55.
1000 meter: 1. Davis (VSt) 1.07,49, 2. Nuis
(Ned) 1.07,64, 3. Michel Mulder 1.07,87, 4.
Derraugh (Can) 1.07,97, 5. Mo Tae-bum (ZKo)
1.08,14.
Vrouwen, 500 meter: 1Lee Sang-hwa (ZKo)
36,99 seconden, 2. Richardson (VSt) 37,12, 3.
Yu Jing (Chn) 37,28, 4. Fatkoelina (Rus) 37,62,
5. Van Riessen (Ned) 37,645. 1000 meter 1.
Richardson 1.13,09, 2. Nesbitt 1.13,67, 3. Bo-
we (VSt) 1.13,92, 4. Yu Jing 1.14,13, 5. Leens-
tra 1.14,15. WB-stand: 1. Richardson 380 pun-
ten, 2. Erbanova 333, 3. Nesbitt 288, 6. Van
Riessen 238, 7. Van Beek 231, 9. Boer, Leens-
tra 210.
ZARAGOZA - De Rus Pavel Altman (rechts) heeft ver- Het werd een bloedstollend duel, waarbij Rusland uitein-
woestend uitgehaald in het duel met Brazilië. Het ging delijk aan het langste eind trok. De ploeg won met
om een wedstrijd in de achtste finales van het WK hand- 27-26 en plaatste zich voor de kwartfinale,
bal dat in Spanje wordt gespeeld. foto EPA/Javier Cebollada
7-12, 0.546; 2. Martin Sturm SBV 7-11,
0.483(promotie); 3. Phuc Nguyen Kwadendam-
me 7-7, 0.443; 4. Gilles Sturm SBV 7-6, 0.428.
Kader. Kaderteam 's Lands Welvaren 1 -
Wellse Vaert 1 4-4: Peter de Bree (230-57/1)
- Eddy Bettens (200-57/2) 143-200, 16; Ro
bert van Stevendaal (240-57/2) - Jan Verduit
(120-38/2) 162-120, 14; Jaap Hameling
(130-38/2) - Peter Hussaarts (120-38/2)
130-68, 8; Sjaak Walhout (120-38/2) - Harry
de Jong (110-38/2) 120-71,22.
Kaderteam Lands Welvaren 2 - Honky
Tonk/ Pronk Isolatie 0-8: Luc Peeters
(120-38/2) - Mathijs Bakker (280-57/2)
67-280, 15; Sjoerd Breas (110-38/2) - Hans
Gaertman (220-57/2) 53-220, 10; Jos Breas
(110-38/2)- Ton Meeldijk (140-38/2) 78-140,
22; Pierre v.d. Berg (110-38/2) - Leo Baay
(110-38/2)"87-110, 13.
Kader. Gewestelijk kampioenschap 38/2. 1.
Ton van Loon Wellse Vaert 7-10, 12.627; 2.
Jan Liebregts BV De Maasoever 7-10, 11.375;
3. Nathaniel Nguyen Wellse Vaeret 7-8,
10.806; 8. Piet Verschure DOS Oosterland 7-2,
8.187.
Bandstoten. Kampioenschap vierde klasse
poule noord. 1. Cees de Baan De Poedel 7-10,
1.295; 2. Kees Vermeulen De Graanbeurs 7-8,
1.425; 3. Arie Wouts Witte van Haemstede
7-8, 1.195. Poule zuid. 1. Rinus Verbeek Kwa-
dendamme 7-12, 1.404; 2. Jacco Ras Groede
7-10,1.402; 3. Wim Zandee ALM 7-8,1.115.
Libre. Grote Prijs Schadeherstel Roland Pop
pe. Eerste ronde A-groep. Poule 5. 1Marco
Kooiman Goes 3-6, 3.636; 2. Marco Werlang
Wissenkerke 3-2, 3.156; 3. Ron Verburg Kloe-
der (Oost-Souburg)
pPAARDENSPORT
Amsterdam. Jumping Amsterdam. Grote
Prijs, na barrage: 1. Frank Schuttert (Ned)
Winchester HS 0-35,48, 2. Heijdens (Ned) Dal
las du Domaine Z 0-37,37, 3. Wenz (Dui) Com
plete 0-37,65, 4. Zoer (Ned) Wollie Bollie
4-36,95, 5. Bahamdan (SAr) Delphi 4-37,44, 6.
Van de Pol (Ned) Warrant 8-37,00' na eerste
omloop: 8. Timothy Hendrix/Varanka SFN
4-62,86.
Anton Ebben Memorial, na barrage: 1Dela-
veau (Fra) Lacrimoso 0-32,51, 2. Bruggink
(Ned) Cash Junior 0-34,03, 3. Deusser (Dui)
Domingo 0-34,92' 5. Van Gerwen/Tantalus
0-35,50, 6. Regter/Rapide Viando SFN
0-35,82.
Dressuur, kür op muziek, kwalificatie we
reldbeker: 1. Langehanenberg (Dui) Damon
Hill 86,025, 2. Cornelissen (Ned) Jerich Parzi-
val 85,425, 3. Werth (Dui) Don Johnson 82,05,
4. Truppa (Ita) Eremo del Castegno 80,775, 5.
Gal (Ned) Glock's Romanov 79,20: 7.
Minderhoud/Glock's Tango 76,225, 8. Schelle-
kens-Bartels/Toots 75,30, 9. Van
Silfhout/Luxform's Popeye 72,075, 11. Marlies
van Baalen/BMC Miciano 71,275. Stand WB:
1. Truppa 67, 2. Gal 55, 3. Sprehe (Dui) 51, 4,
Telde (Zwe) 49, 5. Langehanenberg, Vil-
helmson Silfven (Zwe) 46: 10. Schellekens-Bar-
tels 32, 11Marlies van Baaien 31
Leipzig. Partner Pferd. Grote Prijs, kwalifica
tie wereldbeker: 1. Ahlmann (Dui) Taloubet Z
0-36,45, 2. Lynch (Ier) Abbervail van het Din-
geshof 0-38,65, 3. Gerco Schroder (Ned) Lon-
Mannen, 500 meter: 1. Smeekens (Ned)
34,39, 2. Kato (Jap) 34,44, 3. Michel Mulder
(Ned) 34,-55, 4. Koskela (Fin) 34,58, 5. Oikawa
(Jap) 34,59. WB-stand: 1Smeekens 630 pun
ten, 2. Kato 526, 3. Michel Mulder 395, 9. Ro
nald Mulder 305.
Vrouwen, tweede 500 meter: 1. Lee
Sang-hwa (ZKo) 36,80 (WR), 2. Richardson
(VSt) 37,42, 3. Boer (Ned) 37,54 (NR), 4. Yu
Jing (Chn) 37,66, 5. Van Riessen (Ned) 37,71.
WB-stand: 1. Lee Sang-hwa 800 punten, 2.
Wolf 481, 3. Richardson 435, 6. Boer 333, 9.
Van Riessen 232,11. Oeriema 216.
P- SCHAKEN
Axel. Eindstanden 34e jeugdschaaktoernooi
Grand Prix Landau. A/B categorie: 1. Quinten
Ramacker Landau/De Drie Torens (B), 7,0 pun
ten, 2. Henry Flikweert SVWZV, 5,5 pnt. 3.
Marcel van den Berge Denk en Zet Scherpenisse,
4,5. C-categorie: 1. Bas de Feijter Landau/De
Drie Torens 6,5 pnt, 2. Niels Schelleman
Landau/De Drie Torens 6,0, 3. Lydia Dubbeldam
Landau/De Drie Torens 5,0. D-categorie: 1. Iris
Schelleman Landau/De Drie Torens, 8,0 pnt., 2.
Dries Van Malder Chesspirant Gent/Lokeren (B),
7,5, 3. Klaus Van Malder Chesspirant
Gent/Lokeren (B), 7,5. E/F-categorie: 1. Alex
Meerpoel van Pion tot Dame Geraardsbergen
(B), 8,0 pnt, 2. Martijn Schelleman Landau/De
Drie Torens, 7,0, 3. Mirac Kilic Landau/De Drie
Torens 7,0.
Wijk aan Zee. Tata Steel Chess 2013. Zevende
ronde: Anand (Ina) - Van Wely (Ned) 1-0, Soko-
lov (Ned) - Harikrishna (Ina) 1/2-1/2, Leko (Hon)
- Carlsen (Noo) 1/2-1/2, Karjakin (Rus) - Aronian
(Arm) 1/2-1/2, Hou Yifan (Chn) - Caruana
(lta)1/2-1/2, L'Ami (Ned) - Giri (Ned) 1/2-1/2,
Wang Hao (Chn) - Nakamura (VSt) 0-1. Achtste
ronde: Van Wely - Nakamura 1/2-1/2, Giri -
Wang 1/2-1/2, Caruana - L'Ami 1-0, Aronian -
Hou 1-0, Carlsen - Karjakin 1-0, Harikrishna - Le
ko 1/2-1/2, Anand - Sokolov 1/2-1/2. Stand: 1.
Carlsen 6, 2. Anand 5 1/2, 3. Aronian, Nakamura
5, 5. Hariskrishna, Karjakin 4 1 /2, 7. Leko, Carua
na 4, 9. Van Wely, Wang 3 1/2,11Giri 3,12. So
kolov, L'Ami, Hou 2 1/2.
PSCHIETEN
Nieuwerkerk. Afdelingskampioenschap 12 me
ter klein kalibver geweer liggend. 1. R. Mee-
uwe (sv Schouwen-Duiveland) 595, 2. j. Witha
gen (sv Van Gogh) 586, 3. M. van Griensven ('t
Heike) 574. Veteranen: 1. L. ASrts (de Flint)
589, 2. P. Goetheer (Schouwen-Duiveland) 587,
3. C. Deelen (De Flint) 578.
Afdelingskampioenschap 12 meter klein kali
ber karabijn liggend: 1. J. Hofman (Schou
wen-Duiveland) 599, 2. A. Schroevers (Kloven-
iers) 597, 3. H. van Liere (Oranje Nassau) 597. Ju
nioren: J. Padmos (Schouwen-Duiveland) 574.
Veteranen: 1J. van der Have (Dow Terneuzen)
539. Rankingwedstrijd 50 meter klein kaliber ge-
vyeer liggend: 1R. Meeuwse 595, 2. P. van Rooy
592, 3. W. Rolffs 591. Ranking 50 meter klein
kaliber geweer knielend: 1. W. Rolffs 569. 50
meter klein kaliber karabijn liggend: 1J. de Vis
ser (De Treffers).
P- TENNIS
Melbourne. Australian Open.
Mannen, derde ronde: Federer (Zwi/2) - Tomic
(Aus) 6-4 7-6 (5) 6-1, Murray (GBr/3) - Berankis
(Lit) 6-3 6-4 7-5, Tsonga (Fra/7) - Kavcic (Slv)
6-2 6-1 6-4, Gasquet (Fra/9) - Dodig (Kro) 4-6
6-3 7-6 (2) 6-0, Raonic (Can/13) - Kohlschreiber
(Dui/17) 7-6 (4) 6-3 6-4, Simon (Fra/14) - Mon-
fils (Fra) 6-4 6-4 4-6 1-6 8-6, Seppi (lta/21) - Ci-
lic (Kro/12) 6-7 (2) 6-3 2-6 6-4 6-2, Chardy (Fra)
- Del Potro (Arg/6) 6-3 6-3 6-7 (3) 3-6 6-3.
Vrouwen, derde ronde: Azarenka (WRu/1) -
Hampton (VSt) 6-4 4-6 6-2, Serena Williams
(VSt/3) - Morita (Jap) 6-1 6-3, Wozniacki
(Den/10) - Tsoerenko (Oek) 6-4 6-3, Kirilenko
(Rus/14) - Wickmayer (Bel/20) 7-6 (4) 6-3, Step
hens (VSt/29) - Robson (GBr) 7-5 6-3, Vesnina
(Rus) - Vinei (lta/16) 4-6 7-6 (4) 6-4, Koeznets-
ova (Rus) - Suarez Navarro (Spa) 6-2 4-6 6-3.
P- WIELRENNEN
Hoogerheide. Wereldbeker, finale. 1Bina (Tsj)
1.02.17, 2. Van der Haar (Ned) 0.07, 3. Zahner
(Zwi) 0.11, 4. Nys (Bel) 0.22, 5. Albert (Bel) 0.27.
Eindstand WB: 1Albert 540 punten, 2. Pauwels
515, 3. Nys 506, 4. Van der Haar 411, 9. Van
Amerongen 318.
Vrouwen: 1. Vos (Ned) 38.54, 2. Van Paassen
(Ned) 0.53, 3. Ferrier-Bruneau (Fra) 1.12, 4. Lech-
ner (Ita) 1.24, 5. Achermann (Zwi) 1.29.
Eindstand WB: 1. Compton (VSt) 390 punten, 2.
Van Paassen 300, 3. Harris (GBr) 276, 6. Vos 225.
PZAALHANDBAL
Mannen. Hoofdklasse D: Hercules Den Haag 4 -
Westlandia 35-32, KRAS/Volendam 4 - E.H.C.
29-27, Delta Sport - Conventus 27-20, Snelwiek
- H.W.C. 36-21, H.V.V. '70 - Helius 34-27. Stand:
Oliveo 11 - 20; Snelwiek 12-20; E.H.C. 12-17;
H.V.V. '70 12 - 16; Westlandia 12-14; H.W.C.
12 - 13; KRAS/Volendam 4 12 - 12; Hercules
Den Haag 4 12-11; Gemini 211 - 7; Helius 12 -
6; Delta Sport 12-4; Conventus 12-2. Eerste
klasse: Swift H 2 - Apollo 23-29, Artemis - Orion
R 22-29, Desk - SV Orion Z 24-19, White De
mons 2 - HMC (R) 30-20, Groene Ster - V.H.C.
25-26, Dongen - Tremeg 34-23.
Stand: Desk 14-23; Dongen 14-22; Orion R
14- 17; Apollo 13-16; Swift H 2 14- 15; V.H.C.
14 - 15; Groene Ster 14 - 15; SV Orion Z 13 -
13; HMC (R) 14 - 12; Tremeg 14-7; Artemis 14
- 6; White Demons 2 14-5.
Vrouwen. Eerste klasse: VSV Olympus - Helios
'72 17-22, TTL Red-Rag/Tachos - White Demons
21-19, MBDE/De Sprint - H.V.W. 18-19, Swift H -
ESZV Oktopus 19-22.
Stand: White Demons 14-22; Helios '72 14 -
19; MBDE/De Sprint 14 -18; PSV Handbal 2 12-
16; Habo '95 13 - 16; TTL Red-Rag/Tachos 14 -
15; HVW 14 - 14; Swift H 14 - 14; Bergeijk 13 -
12; ESZV Oktopus 14-12; Groene Ster 13-4;
VSV Olympus 13-0 Tweede klasse A:
Mixed-Up - Heerle 2 18-19, TTL Red-Rag/Tachos
2 - EMM 14-23, G.H.V. - TSHV Camelot 19-17,
EHV. - Dongen 2 15-8. Stand: EHV 12 - 20; EMM
12 - 19; Mixed-Up 12 - 15; Heerle 2 12 - 15;
Desk 10-13; TSHV Camelot 12-12; HMC (R) 2
11-10; G.H.V. 12 - 8; TTL Red-Rag/Tachos 2 12
- 3; Dongen 2 11-1
PZAALKORFBAL
Overgangsklasse D: Excelsior (D) - Nieuwerkerk
21-27, Kinderdijk - TOP (A) 24-22, DSC - Rust
Roest 20-21, Tjoba - IJsselvogels 16-21. Stand:
Rust Roest 8-14; DSC 9-11; IJsselvogels 9-11;
Tjoba 9-10; Excelsior (D) 9 - 9; Nieuwerkerk 8 -
7; TOP (A) 9 - 6; Kinderdijk 9 - 2. Eerste klasse
D: Velocitas - Luno 15-20, DES (D) - ODO (M)
7-20, Telstar - Triaz 15-17, Fortis - KOAG 11-12.
Stand: Fortis 9-13; Telstar 9-10; ODO (M) 9 -
10; KOAG 9 - 10; Luno 9 - 10; DES (D) 9 - 10;
Velocitas 9 - 6; Triaz 9-3.
Eerste klasse E: Fiks - RWA (P) 10-13, Swift (M)
- VEO 26-15, De Meervogels - Futura 25-14, Al
batros - Vitesse (Ba) 20-12. Stand: Albatros 9 -
16; Swift (M) 9 -15; RWA (P) 9 -11De Meervo
gels 9 - 8; Vitesse (Ba) 9 - 7; Fiks 9 - 5; VEO 9 -
5; Futura 9 - 5. Tweede klasse I: Maassluis - DVS
'69 16-14, KCR - Oranje Nassau (V) 24-17, Kor-
batjo - TOGO 14-11, Valto - Merwede 19-15
Stand:KCR 9-16; Maassluis 8-12; Valto 9-12;
Merwede 9-11; Korbatjo 9 - 11; DVS '69 9 - 5;
Togo 8 - 2; Oranje Nassau (V) 9 - 1
Derde klasse K: DSO (K) - Stormvogels (W)
17-6, Seolto - VIOS (W) 12-14, Blauw Wit (K) -
Ondo (M) 9-16, Good Luck - Scheldevogels
14-6. Stand: Ondo (M) 9-14; DSO (K) 9-14;
Stormvogels (W) 9 -14; Seolto 9-10; Blauw
Wit (K) 9 - 8; Good Luck 9 - 6; VIOS (W) 9 - 4;
Scheldevogels 9 - 2. Vierde klasse J: KVK -
Zaamslag 19-12, Volharding - ZKV (Zu) 12-8, At
las - 't Capproen 14-8. Stand: Atlas 8-16; KVK
8 - 14; 't Capproen 7 - 8; Voltreffers 7 - 6; ZKV
(Zu) 7 - 3; Zaamslag 8 - 3; Volharding 7 - 2