Verkeersfout 700 euro, 140 voor drugs Themadag verkeer Aanpak jeugdzorg niet zaligmakend zeeland 13 Zorgsaam erkent fout en geeft geld terug De kramsvogel eindigt in top tien in Zeeland WINTERFOTO 'De chauffeur bracht niemand in gevaar. Hij wachtte met keren tot het moment dat er geen verkeer was' Dries Zoutewelle fouilleert de bestuurder die in Rotterdam softdrugs had gekocht en met 118 km per uur naar Sas van Gent reed. Een Belgische bestuurder moet zo'n 140 euro beta len voor het bezit van soft drugs en een poging om samen met een landgenoot die drugs uit te voeren. Tegelijkertijd is die man zo'n 700 euro kwijt om dat hij maandag te hard rijdt en in bezit is van een in Nederland on geldig rijbewijs. Afgelopen maandag ziet de beman ning van de onopvallende video wagen van de verkeerspolitie een rode Peugeot met een te hoge snel heid door de Westerscheldetunnel rijden. De agenten Dries Zoutewel le en Rudy van den Broecke beslui ten die Peugeot te volgen. Op de weg tussen Sluiskil en Sas van Gent constateren ze dat die auto enige tijd 118 km per uur rijdt ter wijl 80 daar de limiet is. De Belgische Peugeot wordt naar de kant van de weg gedirigeerd, waarna Dries Zoutewelle uitstapt om de bestuurder en bijrijder aan te spreken. Als hij de deur van hun auto opent, ruikt de agent di rect de doordringende lucht van softdrugs. Het blijkt dat die twee samen 22,6 gram softdrugs bij zich hebben waarna ze worden aange houden en meegenomen naar het politiebureau in Terneuzen. Daar zijn de beide agenten uren zoet met het uitschrijven van het proces-verbaal voor het bezit van en de uitvoer van drugs terwijl ze hooguit tien minuten nodig heb ben voor het afhandelen van de beide verkeersovertredingen. Na afloop constateren de agenten dat de boetes voor de verkeersover tredingen niet in verhouding staan tot die voor de drugsdelicten. „Er is duidelijk een scheefgroei ont staan tussen het strafrecht en het verkeersrecht." De politie Zeeland-houdt donder dag 24 januari een themadag over het verkeer in de Zeeuwse Biblio theek in Middelburg. Tijdens deze bijeenkomst wordt on der andere gesproken over de toe komst van het verkeershandha- vingsteam van de politie, het zo snel mogelijk afhandelen van ver keersovertredingen, de nieuwe Eu ropese rijbewijsrichtlijn en het pro gramma voor het alcoholslot. De bijeenkomst voor genodigden begint om 10.00 uur en wordt rond 15.30 uur afgesloten. door Jeffrey Kutterink Stuur uw foto van de winter naar de website van de PZC: www.pzc.nl/foto STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto den haag - De vernieuwde aan pak van de jeugdzorg in Zeeland is een goed voorbeeld, maar heeft nog niet geleid tot een verminde ring van het aantal ondertoezicht stellingen of uithuisplaatsingen. Die conclusie trekt staatssecretaris Martin van Rijn (Volksgezond heid). Hij stelt dat in antwoorden op vragen van PvdA-Kamerlid Loes Ypma. Zij vindt dat in Zee land een goede methode is ontwik keld die uitgaat van de kracht van gezinnen en van het opvoeden van kinderen in gezinnen. Van Rijn is het met haar eens, maar hij plaatst ook kanttekeningen. Moge lijk is het nog te vroeg om de effec ten van de methode in de cijfers te rug te zien, aldus Van Rijn. Zeeland bewijst volgens hem wel dat het mogelijk is dat steeds min der kinderen opgroeien in jeugdin- stellingen. Het Rijk en provincies hebben eerder afgesproken dat dat moet. Het Zeeuwse model kan een voorbeeld zijn voor gemeenten om (een deel van) de zorg voor jeugd vorm te geven. Al worden el ders in het land soortgelijke me thodes ontwikkeld. Zo bestaat er ook een Friese, Utrechtse en Over ijsselse methode. Van Rijn wil voorbeelden van goe de methodes bundelen op de web site voordejeugd.nl. Ook komt er op de website een landkaart waar in door regio's zelf voorbeelden uit hun regio of gemeenten kun nen worden geplaatst terneuzen - De Terneuzense zie kenhuisorganisatie Zorgsaam on derzoekt hoe ze kan voorkomen dat ze rekeningen voor verkeerde behandelingen indient. Zorgsaam bracht een patiënte bij wie oor smeer werd verwijderd 1066,73 eu ro in rekening, terwijl ze een jaar eerder voor dezelfde behandeling 110,84 euro kwijt was. Nadat de patiënte een klacht had ingediend bij de Ombudsman Zorgverzekeringen en haar ervarin gen had opgestuurd naar een klachtenrubriek van de Volks krant, kwam de Nederlandse Zorg autoriteit (NZa) in actie. De toe zichthouder doet onderzoek naar te hoge declaraties. De hogere rekeningen liggen meestal aan de verkeerde code voor een diagnose behandelcombi- natie (DBC), die artsen en zieken huizen aan een behandeling toe kennen. De patiënte in Terneuzen kreeg geen rekening voor het schoonmaken van een oor, maar voor een 'microscopisch oortoilet en de verwijdering van poliepen'. Voorzitter Paul Rademacher van de Raad van Bestuur van Zorg saam wijt de te hoge rekening aan de nieuwe wijze van declareren. De oude DBC-code maakt plaats voor een transparanter systeem, maar in de overzetting van oud naar nieuw gaat het wel eens mis. Van het opzettelijk sturen van te hoge rekeningen is volgens hem geen sprake. „We moeten onderzoeken waar het precies is misgegaan en er sa men met instanties als DBC-On- derhoud voor zorgen dat systeem- fouten niet meer voorkomen." De patiënte krijgt, behalve de excuses van het ziekenhuis, het te veel be taalde bedrag terug. middelburg - Bij de nationale Tuinvogeltelling is de huismus in Zeeland bovenaan geëindigd. De vink en merel werden ook veel ge teld door de ruim 1400 Zeeuwse deelnemers. Op de tiende plaats in Zeeland staat de kramsvogel, een opvallende nieuwkomer, die in geen enkele andere provincie bij de top tien vermeld wordt. Het zijn voorlopige uitslagen. Tot 12.00 uur vanmiddag kunnen de tellin gen worden ingediend. Ruim 1200 keer werd de kramsvogel geteld. De kramsvogel ziet eruit als een forse lijster en kondigt traditiege trouw de winter aan. Het broedge bied is Scandinavië en Noord-Rus land. Van daaruit zwermen ze in de winter uit naar het zuiden om te overwinteren. De huismus is weer de meestgetelde vogel. Vorig jaar stond de teller stil op ruim 145.000 mussen, dit jaar rond de 156.000. Ruim 38.000 mensen vul den een scoreformulier in op www.vogelbescherming.nl. De koolmees staat op plaats twee, de merel op derde plaats. maandag 21 januari 2013 De video in de onopvallende politieauto registreert de overtreding. Verkeersagent Jos van Burg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 3