sport 137 Marlies Kort heerst in Deltacross Schutter Meeuwse is in topvorm Nationale titel voor Daan van Liere Lands Welvaren naar vijfde ronde beker Westerhuis verlengt contract bij Vosmeer 'Er zit een goede kop op. Hij leeft als een prof. Geen alcohol, niet stappen, op tijd naar bed. En hij is mentaal heel sterk' S. maandag 21 januari 2013 wmKamKmmmmmKmimÊmmMmÊÊHmmmmHÊÊÊmm APELDOORN Tijdens het officieuze NK indoor voor CD-junioren heeft Daan van Liere (AV'56) de Nederlandse titel jongens Ci veroverd bij het pols stokhoogspringen. Hij haalde als enige de 3,15 meter. Bij de 60 meter horden overleefde Van Liere de series en de halve fina le om in de finale op de vijfde plaats te eindigen. Hij kwam tot een tijd van 9,25 seconden. Femke Bun (RKHAV) sprong met de polsstok over 2,60 meter. Dat was goed voor brons bij de meisjes C2. Pelle Gelderblom (AV'56) liep in de finale 60 meter horden jongens C2 naar de zesde plaats in 9,21 secon den. GRONINGEN De driebanders van Lands Welvaren/Iets Anders hebben zich met overmacht geplaatst voor de vijfde ronde van de beker. In Gro ningen werd derdedivisionist Bier- ling De Schepper/De Harmonie ruim verslagen. Het werd tot twee keer toe 0-8 en 1-11. Er was één verschil tussen bei de dubbele ontmoetingen. In de eerste verspeelde Kees Wittens een set tegen Jerrit Veenstra. In de tweede ontmoeting moest Francis Forton een set afstaan aan Koeno Thoma. In de volgende ronde is De Liefhebber uit Warmenhuizen (eer ste divisie) de tegenstander. OUD-VOSSEMEER Wim Westerhuis zwaait ook vol gend seizoen de scepter bij voetbal vereniging Vosmeer. De trainer is momenteel aan zijn tweede sei zoen bezig bij de zondag-vijfdeklas- ser. In zijn debuutjaar haalde hij met Vosmeer de nacompetitie, waarin het promotie misliep in een dubbele ontmoeting met Sluis kil. Halverwege dit seizoen staat Vosmeer vijfde in de vijfde klasse B van het zondagvoetbal. De ploeg verzamelde 21 punten uit twaalf wedstrijden. iwiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiii''fBiiiiriwvtr''iiwf|111'111111""111111111111111'111'1111'11111'''11111'111111111111111111111111'111'111 nieuwerkerk - Rinaldo Meeuwse van schietvereniging Schouwen Duiveland is in topvorm. Tijdens wedstrijden in Nieuwerkerk be haalde hij twee overwinningen. Dankzij een uitstekende score van 595 punten werd hij zaterdag Zeeuws kampioen op de discipli ne klein kaliber geweer liggend twaalf meter. Ook werd hij win naar van de tegelijkertijd gehou den rankingwedstrijd voor het NK. Hierbij ging het om de disci pline 50 meter liggend klein kali ber geweer (595 punten). De Zeeuwse titel klein kaliber kara bijn liggend twaalf meter ging bij de senioren naar Jan Hofman (hij had een bijna perfecte score van 599), terwijl Jacko Padmos de sterkste was bij de de junioren (574)- Voor Padmos was dit zijn eerste titel in zijn nog korte carriè re als sportschutter. Beiden zijn lid van de schietvereniging Schou- wen-Duiveland. Marquerite de Neve is op weg naar de overwinning bij de vrouwen. foto Willem Mieras IMMIMIIIPWlMMIMlIMlIllfHIMl'liriMIlB door Sjaak Sinke westenschouwen - Op het be sneeuwde parkoers van de Delta cross heerste Marlies Kort als in vroegere tijden. Op de 4200 meter bij de vrouwen won de al jaren op Curasao woonachtige atlete met overmacht. David Schrier (Dyna mica) hield de eer van de Schrier-familie hoog en won nipt bij de mannen. Voor Kort, op familiebezoek in Ne derland, was de wedstrijd in Wes- tenschouwen de tweede overwin ning in een week. In de halve van Egmond werd ze eerste in de cate gorie D40. Zaterdag kreeg ze in haar race steun van de B-junioren Michel Lelie (RKHAV) en Kris de Kreek (Scheldesport). Zeeuws kam pioene Laurey van den Berge (Flak- kee) volgde op eerbiedige afstand. Op de vraag waarom ze niet in de warmte van Curasao was Kort dui delijk. „Ik geniet van de sneeuw." Vandaar dat ze na haar zege bij de vrouwen ook de zeven kilometer met de mannen meeliep. Een aantal jaren geleden verliet Kort Nederland. Op Curacao was zij interieurontwerpster. „Dat be gon te vervelen en ik wil nu een sportadviesbureau opzetten." Kort voert regelmatig overleg met haar oude trainer Jan de Wilde die veel Kustmarathonlopers van advies voorziet. Ook geeft zij spinningles op een sportschool. Astrid den Herder (AV'56) en Na- dine de Wilde (AV'56) hielden de schade beperkt. Van den Berge is nog steeds leider in de tussen stand van de H4A-competitie voor Den Herder. Paola van Gilst (AV'56) en Monique Allefs (RK HAV) voeren de stand bij de mas ters V35 en V45 aan. David Schrier pakte bij de man nen verrassend de winst op de 7200 meter. Na de eerste bocht liep de Vlissinger tot zijn eigen ver bazing aan kop, gevolgd door Lau rens van den Nieuwenhuyze (AV'56), Maarten Harthoorn (Ka- pelle) en Ruud Hoosemans (Dyna mica. Daarachter liep een peloton netje met onder anderen Willem de Korte (Dynamica), Gustav Swa- gemakers (Steenbergen) en Eric Cappon (Wielingen). Schrier behield de leiding, maar hij had niet in de gaten dat Van den Nieuwenhuyze hem tot op drie seconden was genaderd. Hart hoorn had zeven seconden meer nodig dan de winnaar en hield Cappon ruimschoots achter zich. Voor Schrier (27) was de overwin ning een leuke opsteker na jaren in de schaduw te hebben gestaan van broer Michel. „Michel heeft veel meer talent dan ik en er ont braken vanmiddag wat goede lo pers", relativeerde de jongste van de gebroeders Schrier zijn overwin ning. Zo ontbrak Zeeuws crosskam pioen Martijn de Kok (Dynamica) vanwege een knieblessure die hij in Soest had opgelopen. „En een val op het ijs heeft daar ook geen goed aan gedaan, verklaarde hij. Om zijn titel te prolongeren moet De Kok resultaten neerzetten in de laatste twee crossen. Nieuwen huyze en Harthoorn voeren nu nog met klein verschil het klasse ment aan. Bij de masters H35 is Gustav Swagemakers de leider voor Arjo Verhage (Dynamica). Martin Pruijsers (Dynamica) voert de stand bij de masters H45 aan, maar Cappon heeft de beste papie ren omdat hij nog maar drie wed strijden heeft staan. John Gue- quierre (Dynamica) heeft de mees te punten bij de masters H55 voor Kobus Botman (Dynamica). Jan van Horssen (Dynamica) is de sterkste H65 voor Joop Lasseur (Delta Sport), die ondanks de sneeuw zijn race in een korte broek afwerkte. Anne van der Swaluw over haar broer Pim -- a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 37