sport 135 7 WS'92 poetst Dammers Middelburg achterstand weg mikken op nacompetitie EMM laat zich niet van de wijs brengen 'VEO liet ons spelen zoals wij graag wilden. Het klinkt misschien arrogant, maar die kans moet je ons niet geven. Dan zijn we weg' Zeeuwse driebanders grijpen naast titel maandag 21 januari 2013 Tijdens Swift-VEO gaf de arbiter zeven strafwor- pen. Opmerkelijk genoeg allemaal in de eerste helft. Ze werden alle zeven benut Swift-coach Dennis Plantinga Kristian Huisman (links) krijgt de bal niet onder controle. foto Lex de Meester moeten nadenken over de vraag: hoe gaan we hiermee om? Van zulk agressief spel van een tegen stander kunnen we alleen maar le ren. En het knappe was dat we na tien minuten de oplossing al had den." MIDDELBURG - Beide standaard teams van WS'92 kwamen in de volleybalcompetitie tot winst. De mannen poetsten in de derde divi sie tegen Spivo een 1-2-achter- stand weg en wonnen met 3-2. De vrouwen wonnen na verlies in de eerste set tegen Zuvo drie keer op rij: 3-1. De mannen van Mytilus verloren met 0-4 van Spivo 2. WS'92-Spivo 3-2 (25-22, 19-25, 20-25, 26-24,15-12): Een wedstrijd van hoog niveau, waarin de man nen van WS'92 veerkracht toon den. Beide ploegen deden nauwelijks voor elkaar onder. De thuisploeg trok in de eerste set aan het lang ste eind en had vervolgens twee sets op rij het nakijken. Met Ralf Kroon als vervanger voor spelver- der Sven de Vries keken de Vlissin- gers in de vierde set in een vroeg Swift staat na de grote zege nog al tijd tweede, één punt achter Alba tros. Het gat met nummer drie RWA bedraagt vier punten. Op 2 februari gaat Swift op bezoek bij Albatros. Thuis won Swift met 14-13. „Ik ben blij dat we nog een stadium tegen een fikse achter stand aan. Toen niemand nog een cent gaf voor de kansen van WS'92, kantelde het duel door een aantal goede services en blok keringen achtereen onverwacht toch in Vlissings voordeel. Vrouwen. WS'92-Zuvo 3-1 (19-25, 25-19, 25-18, 25-19): In de eerste set had de Vlissingse vrou- wenploeg geen schijn van kans. WS'92 stond erbij en keek ernaar en werd door de bezoekers naar een nederlaag gespeeld. Vanaf de tweede set werd het tempo opge schroefd. Dat bleek de sleutel tot succes. WS'92 reageerde alerter, blonk in verdedigend opzicht uit en bezorg de de Zundertse afweer met snel en gevarieerd uitgevoerde aanval len veel problemen. Het resulteer de drie keer op rij in een verdien de overwinning. uitwedstrijd tegen die ploeg te goed hebben", zei Plantinga. „Dan kunnen wij ons tegen hen opstel len. Dat is toch een voordeeltje in zo'n topper." Maar hij benadrukte dat Swift niet per se hoeft te win nen en dus niet per se kampioen MIDDELBURG - De Middelburgse damclub klom zaterdag dankzij een 13-7-zege op Raes Damclub Maastricht naar de tweede plaats in de eerste klasse C. Het kam pioenschap is buiten bereik - Sa men Sterk uit Hazerswoude verze kerde zich zaterdag al van de eer ste plaats - maar voor een plaats in de nacompetitie zijn de Middelbur gers nog volop in de race. Zaterdag liep de wedstrijd aanvan kelijk wat stroef, maar in het vier de speeluur ging het ineens lopen. Binnen de kortste keren stond het 6-0 dankzij combinatieve zeges van Arie Kammeraat, Danny Wat- tel en Piet Nieuwenhuijzen. Wim Koppejan moest zich gewonnen geven, maar toen ook topscorer Daaf Kasse zijn tegenstander met een winnende doorbraak had ge confronteerd stond de eerste thuis zege van Middelburg vast. Jaap de hoeft te worden. Het mag van hem ook een jaar later gebeuren. Als de transitie klaar is. Scores Swift: Naomi Zuidweg 7, Ri chard Geldof, Lennart Hoogenboom, Vera Kuijper en Matthijs Pouwer 4, Kris tian Huisman 2, Eefje van den Berg 1. ■Bg«a—«jgi» Jonge zorgde voor het elfde punt, en toen Peter Schunselaar en Evert Wiskerke in nadelige standen nog een gelijkspel konden forceren viel de overwinning nog behoorlijk ruim uit. Voor PWG 's-Gravenpolder blijft de competitie ongemeen span nend. Zaterdag speelden de Zuid-Bevelandse ploeg in een thuiswedstrijd met 10-10 gelijk te gen de reserves van CEMA/De Vas te Zet uit Geleen. Geen slecht re sultaat, maar PWG blijft op een ge deelde voorlaatste plaats staan. Een lichtpuntje is het bordpunten- saldo, dat veel beter is dan dat van de concurrenten. Bovendien wacht op 2 februari de cruciale uit wedstrijd tegen Raes Damclub Maastricht. Bij winst is rechtstreek se degradatie afgewend. Zaterdag zat er meer in dan een punt. ZIERIKZEE - Na negentig dagen zon der zege is Delta Sport er eindelijk weer eens in geslaagd om te win nen in de hoofdklasse D. De Zie- rikzeese handballers zetten hek kensluiter Conventus in sporthal Onderdak vakkundig opzij met 27-20. De vrouwen van EMM boek ten een zege bij Tachos. Delta Sport-Conventus: 24-17: Na acht nederlagen op rij door brak Delta Sport de negatieve spi raal door hekkensluiter Conventus met overtuigende cijfers te ver slaan. Delta Sport-trainer Rob de Vos stond na afloop met een grote grijns op zijn gezicht. „Vandaag moest het gebeuren. Als we nu niet zouden winnen, was het zo'n beetje einde verhaal geweest", ver telde De Vos zichtbaar opgetogen. „De opluchting is daarom enorm groot dat we eindelijk weer eens gewonnen hebben." Scores Delta Sport: Guust Sluijs 8, Gui- do de Graaf 5, Ruben Bos 3, Koen de Bruijn 3, Tim Vleeshouwer 5 en Tijs de Vos 3. Vrouwen. Tachos 2-EMM 14-23: Versterking vanuit de hoofdmacht bij de thuisploeg of niet, de Mid delburgse equipe laat niet met zich sollen. De gastheer had zich links en rechts aangevuld om de huid duur te verkopen. Maar dat lukte slechts een helft. Na de hervatting waren de verhoudingen in het veld omgedraaid. Vooral dankzij de aanvallende impulsen van het duo Marieke Riemens (10 treffers) en Danielle Carol (6 treffers) wer den de Brabanders het zwijgen op gelegd. Achterin was een dikke pluim weggelegd voor sluitpost Aniek van der Heijden. Dankzij het vele blokwerk en de knappe re flexen werd de verdediging van de bezoekers nog slechts vijfmaal ge passeerd na rust. Scores: Marieke Riemens 10, Daniëlle Carol 6, Lotte Cuje, Ariska Tax en Petu- la Tax 2, Suus Coppoolse. STEENBERGEN Tijdens het gewestelijk kampioen schap driebanden groot derde klas se werd Martin Sturm van SBV tweede, Phuc Nguyen van BV Kwa- dendamme derde en Gilles Sturm van SBV vierde. De titel ging ech ter naar Adrie van Mechelen. Spannend werd de strijd om de ti tel in het gewestelijk kampioen schap niet. Wel achter de rug van de winnaar woedde een hevige strijd om de ereplaatsen waarbij de Zeeuwse deelnemers elkaar vliegen afvin gen. SLAGEN ZAALVOETBAL RZW. Eerste klasse. SCB/Esprit - Westkapelle 1 1-8, Damen/Schelde - EMTE 4-4, Het Vlot - Meiveld 4-6, Engiplast/Uitrtn 1 - Domburg zv 1 2-2, Blauwwit - Geen Idee/Vanuus 4-7, No Spang - Intersport 3-9. Tweede klasse. Geen Idee 2 - Van Boxtel 4-3, Logus - VAW 1 3-6, Engiplast/Uitrtn 2 - TA Control Systems 3-5, Westkapelle 2 - Zeeland koeltechnk 7-6, WZP - KWPD 4-3. Derde klasse. SC Torna - Schinkel adviesgrp 2-5, Punto Banco - MBE afbouw 5-3, Gouwe Gheyt/SVB - Domburg zv 3 8-7, Domburg zv 2 - Jobse 6-11, Zeeuwsche Stryders - De Buuzen 2-6, AFC - Groene Ster A1 0-5 regl. Vierde klasse. MCD - Maljaars 6-2, VAW 2 - One Fam 6-6, Taxi Centrale - Gsm4You 4-6, PZN - Draadkrabbers 11-6, Meijer - Don 7-4, Thprmn - Thp Faolpc Q-7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 35