341 sport Slechte dag voor TOP en Tjoba Mannen DZK zijn klaar voor topper Swift zit midden in transitie BC Vlissingen neemt afstand van concurrentie maandag 21 januari 2013 door JaapJan Ritsema GOES - De Zeeuwse korfbaltroe- ven TOP en Tjoba hadden een slechte dag. Beide overgangsklas sen verloren. De nederlaag van TOP was het opvallendst, het ging kopje onder bij hekkensluiter Kin derdijk. Tjoba kende een heuse of fday tegen IJsselvogels. Kinderdijk-TOP 24-22: Aan TOP was de ongelukkige eer om de eer ste punten van dit zaalseizoen te laten aan hekkensluiter Kinder dijk. „Absoluut een zeperd", er voer het coach-duo Maljers-Crucq. Na twintig minuten keken de Ar- nemuidenaars tegen een 11-6-ach- terstand aan, kregen dat na rust nog wel gerepareerd tot 19-19, maar kenden niet de vorm om te genzittende arbitrale beslissingen het hoofd te bieden. Scores TOP: Anita de Ridder 6, Jeanine Marijs 5, Remco Bezemer 4, Wilma de Ridder 2, Anne Meulmeester, Corné Be zemer, Emmelie Bouwens, Peter van Belzen en Jordi Meulmeester 1. Tjoba-IJsselvogels 16-21: De 4-1-voorsprong duidde nog niet op de draak van een wedstrijd die Tjoba zou afwerken. Coach Bram van Geffen deed er niet ingewik keld over: „Als de puntspelers te weinig afdwingen hebben we een probleem." Vooral Dennis Broerse had zijn dag niet. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 7, Dennis Broerse, Niels Westmaas, Demi Mondeel en Anouk Braam 2, Esmee Walraven 1. Fortis-KOAG 11-12: Een tactische partij korfbal waarover Fortis maar niet de regie kreeg/Aanvallend kre gen de Souburgers geen grip op het achterverdedigen van KOAG. Opgeteld bij de verdedigende fout jes en de logische (5-8) achter stand bij rust, werd het ongedul dig. Snel na rust sloot Fortis nog wel aan tot 7-8, maar daarna zakte het spelpeil. Door het verlies van Telstar consolideert Fortis wel de koppositie. Scores Fortis: Rens van den Driest 4, Remco Crucq 3, Kim Baas 2, Rachel Ver flage en Jordi Sleijpen 1. Korbatjo-Togo 14-11: Opnieuw rook Togo aan de punten, maar weer lukte het net niet. Scores Togo: Jan-Kees Coossens en Jan-Willem van Nieuwenhuijze 3, Mar ten Postema 2, Niek Meerman, Mijke Tahapary en Marscha van Rooijen 1 DSO-Stormvogels 17-6: Stormvo gels werd afgetroefd door een veel scherper DSO. De grotere honger naar promotie naar de tweede klas se was zichtbaar bij de thuisploeg. In de eerste 25 minuten hadden de Westkapellenaren qua scoringsmo- gelijkheden wel degelijk kansen om gelijke tred te houden, maar verzuimden om ze te verzilveren. Scores Stormvogels: Arjen Schoe en Kris Gabrielse 2, Arja Groenleer en Francky Koole 1 Blauw Wit-Ondo 9-16: Blauw Wit kwam voor rust niet onder de verdedigende druk van Ondo uit. Met de 2-8-tussenstand waren de bezoekers feitelijk nog coulant. Na rust bleef Ondo regelmatig scoren, waardoor de zege onbetwist was. Scores Blauw Wit: Ivo Flipse 6, Basti- aan Rijk, Janet Verboom en Elles Kloet 1. Scores Ondo: Ronald Wisse 7, Jeroen Mesu 5, Lennard van Eenennaam 2, An- nemieke Toerse en Corjnne Geschiere 1. Seolto-VIOS 12-14: Een pijnlijke thuisnederlaag voor Seolto. De 2-7 na een kwartier was veelzeggend. Vooral de Vlissingse heren gaven verdedigend niet thuis. Scores Seolto: Timme Provoost 5, Ralf Dourlein 4, Tom Harthoorn, Mayella Kuizinga, en Rosanne Westveer 1 door Ko Mechielsen VLISSINGEN - De waterpoloman- nen van DZK hebben zaterdag goe de zaken gedaan door zelf met 9-5 te winnen van Spio, terwijl con current De Vennen thuis verloor van Nayade. De ploeg uit Vlissin gen staat nu eerste gevolgd op een punt door De Vennen. Volgende week speelt DZK thuis tegen De Vennen. De winst tegen Spio was niet eenvoudig, want de ploeg uit Venray speelde statisch en DZK had niet de snelheid om het af te straffen. DZK nam een 2-o-voorsprong, maar in de tweede periode kwa men de bezoekers langszij. DaaR- na golfde het spel op en neer. In de derde periode was DZK weer de betere ploeg en wist de wed strijd naar de hand te zetten. Spio moest alle zeilen bijzetten en maakte te veel fouten die DZK goed wist af te straffen: 7-4. Even leek Spio nog wat terug te kunnen komen maar na 7-5 was het op nieuw DZK dat de wedstrijd be paalde en terecht een 9-5-winst be haalde. Scores DZK: Sjoerd Leijnse 3, Chris van der Draai 2 en Martijn Mechielsen, Lennard Swennen, Sjako Bekkers en Jas per Rouwendal 1 maal Vrouwen. DZK-Hellasglana 5-5: De DZK-vrouwen speelden zater dag een erg leuke wedstrijd die erg spannend was en gelijk opging. De Zeeuwse vrouwen namen een 2-0- voorsprong in de eerste periode, maar Hellasglana trok het in de tweede periode gelijk en nam in de derde periode zelfs een 2-3-voorsprong. DZK speelde toen erg slordig en miste zelfs drie maal op rij een overtalsituatie. Toch kwam het in de laatste periode terecht op 3-3. Het bleef spannend en Hellasglana nam opnieuw een voorsprong: 3-4- Toch was het knap dat DZK niet op gaf en zich opnieuw in de wed strijd knokte en zelfs de winst voor het pakken had, want 27 se conden voor tijd kwam de ploeg op een 5-4-voorsprong. Hellasgla na scoorde echter in de laatste se conde alsnog de gelijkmaker. Scores DZK: Liliane Sole 2 en Eline Bekkers, Lois van den Berg en Rowena de Kok allen 1 maal Swift, één van de twee titelkandi daten in de eerste klasse E, over klast VEO. Het thuisduel eindigt in 26-15. De Middelburgse korf balploeg is aanvallend sterk en laat verdedigend weinig steekjes vallen. door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Het spel van Swift is volop aan verandering onderhe vig. Dennis Plantinga stoomt de jonge korfbalploeg klaar voor de stap van de eerste klasse naar de overgangsklasse. Misschien promo veert het team over twee maan den al. Maar wellicht is het beter, zo zei de trainer zaterdag na de 26-15-zege op VEO, dat het pas in maart 2014 gebeurt. „We hebben geen haast. Dit is een nog jonge ploeg." Swift trakteerde het publiek in de voorbij jaren niet op bijzonder mooie wedstrijden. „We waren vaak lang aan het breien in de aan val en wachtten net zolang totdat we zeker waren dat we konden schieten", vertelde Plantinga. Maar zulke slaapverwekkende vertonin gen zullen de Middelburgers niet zo vaak meer geven, verwacht de trainer. „We zitten in een transi tie. We zijn bezig aantrekkelijker en gevarieerder te korfballen. We willen structureel meer dan twin tig goals per wedstrijd gaan maken en dan kun je het tempo niet laag houden en maar weinig gaan schie ten." Die ommezwaai heeft even tijd no dig. Maar dat Swift goed op weg is, bewees de ploeg zaterdag weer. Tij dens de eerste wedstrijd in hal 1 van het nieuwe sportcomplex De Sprong - precies gelegen op de oude plek van De Voorborch - veegden de Middelburgers VEO bij tijd en wijle van de mat. Na een 16-9-ruststand eindigde het duel in 26-15. VEO liet ons spe len zoals wij graag wilden", zei Plantinga. „Het klinkt misschien arrogant, maar die kans moet je ons niet ge ven. Dan zijn we weg." In de eerste negen minuten kon de Voorburgse middenmoter nog wel volgen. Maar daarna liep Swift uit van 6-5 naar 12-6 en 16-9. Bij de thuisploeg lukte bijna alles. Ging het eerste schot niet raak, dan benutte het team wel de twee de kans. Vera Kuijper, Richard Gel dof, Matthijs Pouwer en Naomi Zuidweg kregen alle ruimte om uit te blinken en profiteerden daar ten volle van. Na rust speelde het getergde VEO fysieker. Swift schrok van het ge- beuk en het ellebogenwerk en had tien minuten nodig om eraan te wennen. Maar in de laatste twin tig minuten scoorde de oran je-zwarten weer elke 120 secon den. „Ik ben blij dat we in die tien minuten na rust toch nog even uit gedaagd werden door VEO", zei Plantinga. „Ie ziet dan dat wij even door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing VLISSINGEN - In de basketbalcopipe- titie versloegen de mannen van BC Vlissingen Black Eagles met 87-69 en staan daardoor nu alleen op de tweede plaats in de eerste di visie. De Vlissingse vrouwen speel den ook tegen Black Eagles, maar verloren met 63-54. In de vrouwen overgangsklasse won BV Souburg met 61-40 van het tweede team van Waldric en blijft daardoor op de tweede plaats staan met een achterstand van twee punten op Waldric. Mannen. BC Vlissingen - Black Eagles 87-69: Black Eagles had zich in de winterstop aanzienlijk versterkt met onder andere oud-in ternational Ron Borstel. De ploeg uit Rosmalen opende sterk en nam een 7-13-voorsprong. BC Vlis singen gooide aanvallend het tem po omhoog en zette verdedigend een tandje bij, waardoor het eerste kwart werd afgesloten met een 27-19-voorsprong. In het tweede kwart bouwde BC Vlissingen de voorsprong uit naar 47-33. Na de pauze kon coach Klaas-Willem Barten al zijn spelers speeltijd gun nen. Het verschil bleef steeds rond de vijftien punten schommelen, waardoor de Vlissingse zege geen moment in gevaar kwam. Scores: Dennis de Paauw 15, Michel Bosters 15, Dorde Karadzic 15, Sjors van de Poel 10, Dominique van Hove 7, Raylin Jimenez 6, Benjamin Steenbeek 6, Stefan Schrier 6, Abdul Zombra 5 en Emilio Jangbahadoer 2. Vrouwen. Black Eagles - BC Vlis singen 63-54: In Rosmalen had BC Vlissingen een stroeve start, maar Melanie Dolfing dichtte de kloof: 12-11. In het tweede kwart vielen de Vlissingse afstandscho ten, waardoor ze gingen rusten met een 23-26-voorsprong. BC Vlis singen behield de kleine voor sprong in het derde kwart: 38-40. In het laatste kwart ging Black Eag les harder verdedigen, waartegen de enige scheidsrechter amper op trad. BC Vlissingen had geen ver weer en keerde met lege handen terug. Scores: Melanie Dolfing 19, Sheri Bos 12, Nanon Doeland 7, Charmey Koe mans 6, Quintana Rissema 5, Mims Ko- le 4 en Johanna Kuijs 3. BV Souburg - Waldric 2 61-40: In de eerste helft kon Waldric 2 goed volgen dankzij een serie driepun ters. Via 11-11 brak de rust aan bij 24-22. In de tweede helft plukte Souburg de vruchten van de uit breiding van het aantal speelsters, waardoor het team ook na rust gas kon geven. Na het derde kwart was het 39-32, maar in het laatste werd het verschil steeds groter. Scores: Jessica Verhage 12, Suzan Plas 10, Linda de Meij 9, Shanice de Graaf 8, Melanie Lindenberg 8, Nicoline Cras- te 4, Ilse Rijnberg 4, Immie Pattikawa 4 en Gitta Zijlma 2. Een speler van BC Vlissingen probeert de bal in de basket te leggen. foto Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 34