21 zeeland Een waarschuwing in plaats van hoge boete Luchtwachttoren pakt Kern met Pit Honden PZC maandag 'Als er in de toekomst iets voorvalt op de Markt in Goes, dan zijn die brommerrijders mogelijk bereid om ons te helpen' maandag 21 januari 2013 door Wim Hofman Het kon niet anders, als je het over honden hebt raak je de ziel van nogal wat mensen. Ik kwam terug van de bakker met een niet gesneden brood en liep langs het parkje terug. Daar was een man die op Lam bert leek, maar bij nader inzien Lambert zeker niet was. Lambert is vriendelijker en heeft geen hond. Deze man wel. De man bleef staan, zijn hond niet, het was zo'n grote gevlekte Tyson Brixton Yatagan, dat kun je zien aan de staart die geschikt is om blikjes bier en pakken kartonnen vla van bijzettafeltjes te vegen. Niet dat zo'n beest dat doet. De man wees met zijn vinger naar mij alsof hij mij wilde prikken en zei: „Jou ken ik ergens van. Vol gens mij ben jij het die in de PZC steeds weer tegen honden schrijft." „Nou...", zei ik. „Draai er nu maar niet omheen", zei de man, „jij bent gewoon een COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Bert de Vries Advertenties Afdeling Direct Sales regio Zuid T: 088-0139995 E: adverteren.zeeland@wegenermedia.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088- 0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Antwoordnr 10008, 5680 VB Best Abonnementsprijzen Het tarief voor een abonnement waarbij u de krant 6 dagen per week thuis ontvangt, bedraagt 28,95 per maand. Dit tarief is gebaseerd op betaling per kwartaal en automatische incasso. Zie ook www.pzc.nl/tarieven voor het complete ta rievenoverzicht. Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl 6 weken lang de krant voor 9,95 Ik neem een kennismakingsabonnement van 6 weken voor 9,95 (PP06AKHE) Ik neem een doorlopend abonnement en krijg de eerste 4 weken gratis (NA28) Ik betaal doormiddel van automatische incasso: 28,95 per maand □€82,50 per kwartaal Naam: rnjv Adres: Postcode: Woonplaats: telefoonnummer (aa. voor bezorgcontrole): Emaiadres: Ik machtigde PZC om het abonnementsgeld van mijn rekening af te schrijven. Rekeningnummer:Handtekening: Ga naar picjiVabsiiw of stuurde» bon zonder postzegel naar PZC, lezersservice, Antwoordnr. 54050.5004 W Tlburg. n Op a*» nfcymrtt die u «WH de WH Bk m het eotcfar van 4e tam op de mbsM we u iade» «fctiwte aan WifPenoonsl is ar\ toepassing. Verkeersagent Rudy van den Broecke van die slappe negatieve zeurnalis- ten van de PZC die er maar op los zwetsen. Zeg het nu maar es eer lijk: je bent tegen honden." „Nou", antwoordde ik weer om tijd te winnen ik keek naar de hond, maar die was een eindje verder aan het neuzen„Ik heb niet zozeer iets tegen honden. Honden hebben eerder iets tegen mij." „Wat een onzin", zei de man, die nu in niets meer op Lambert leek. „Ik zie je wel naar die hond kij ken. Je vindt het maar niks dat-ie hier rondloopt, maar dat komt omdat je geen respect en saamho righeidsgevoel hebt. Je hebt zelf natuurlijk geen hond, dat zie ik zo, maar je zou je hond ook hier ergens uit laten. Wedden. Zie je, ik woon op een flatje en dit park is toevallig van de gemeenschap en bovendien betalen we niet voor niks belasting. En die hond doet echt niks." Dat laatste was niet waar, maar daar zei ik maar niets van. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns Afgelopen week ontstond discus sie over de hoogte van de ver keersboetes in Nederland. Poli tiechef Hans Vissers meldde dat verkeersagenten aarzeling heb ben en soms zelfs besluiten geen boete uit te schrijven. door Emile Calon U krijgt geen boete want we schrikken van de hoogte van het bedrag dat u zou moeten betalen, zo krijgt afgelopen woensdag een Bel gische bestuurder te horen van Jos van Burg van de verkeerspolitie. Van Burg en zijn collega Jacco van der Weele patrouilleren die dag met hun opvallende Volvo Vso-*po- litiewagen over de Zeeuwse we gen. Als ze over de Tractaatweg tussen Terneuzen en Axel rijden, zien ze in hun spiegel een Bel gische auto draaien terwijl mid den op die weg twee doorgetrok ken strepen duidelijk zichtbaar zijn. De verkeersagenten laten de be stuurder stoppen. Als Van Burg hem op zijn fout wijst, erkent de bestuurder direct dat hij daar niet had mogen keren. „Maar ik heb een afslag gemist en moet naar een sollicitatiegesprek", zegt hij enigszins zenuwachtig. Van Burg hoort het verhaal aan, gaat terug naar de politieauto met de bedoeling een bekeuring uit te schrijven. Als hij inlogt in het poli tiesysteem ziet hij tot zijn eigen verbazing dat die overtreding voor keren op de weg goed is voor een boete van 360 euro. In overleg met zijn collega besluit hij dat de Belgische chauffeur dat bedrag niet hoeft te betalen en dat een waarschuwing voldoende is. Hij geeft ook aan dat de Belg, tij dens het keren, niemand in gevaar bracht. „Hij wachtte met keren tot het moment dat er geen verkeer was." Afgelopen week liet Hans Vissers (politiechef Zeeland-West-Bra bant) weten dat hij en zijn mede werkers vinden dat de verkeersboe tes te hoog zijn. OR-voorzitter Jaap van de Graaf viel hen bij en voerde aan dat de verhoudingen zoek zijn. „Illegaal parkeren op een invalideparkeerplaats kost je bijna evenveel als een winkelin braak." Minister Ivo Opstelten (Veiligheid en Justitie) zei een dag later dat de politie zich niet moet bemoeien met de hoogte van de verkeersboe tes en de regels gewoon moet uit voeren en handhaven. Afgelopen week mocht een verslag gever van deze krant een aantal da gen optrekken met de verkeerspoli tie. Al tijdens de eerste rit, met een onopvallende videowagen, la ten de beide agenten Dries Zoute- welle en Rudy van den Broecke weten dat ze vaak moeite hebben met het uitdelen van boetes om dat die zo hoog zijn geworden. Twee brommerbestuurders uit de gemeente Borsele worden alleen beboet voor het rijden op de weg, terwijl er ook een fietspad ligt, hoewel een van hen ook overdui delijk te gladde banden heeft. „Nieuwe banden zijn besteld." De beide agenten vinden een boe te van 90 euro voor rijden op de weg meer dan voldoende. De bei de brommerrijders noemen het optreden van de politie 'sportief en zijn blij met alleen die ene be keuring. Terug in de auto geven de agenten aan dat ze zulke jongens niet 'het vel over de oren willen trekken'. Van den Broecke zegt dat zijn voor naamste taak is zorgen dat er veilig wordt gereden. „Als we dat kun nen bereiken met een waarschu wing, dan doen we dat." Hij geeft ook aan dat door dit soort optre dens, ze het vertrouwen van het publiek niet verliezen. „Als er in de toekomst iets voorvalt op de Markt in Goes, dan herinneren die twee brommerrijders dit optreden en zijn ze mogelijk bereid om ons te helpen." Nico Flik weert en Andy Polfliet vertellen dat ze soms moeite heb ben met de hoogte van een ver keersboete. Zo vinden ze 360 euro voor het niet goed schoonmaken van besneeuwde ruiten van een auto echt te hóóg, zeggen ze ter wijl ze met hun opvallende auto van Terneuzen naar Middelburg rijden. De verkeersagenten laten bijna stuk voor stuk weten dat ze het be treuren dat ze geen ruimte hebben voor maatwerk. De enige ruimte die ze hebben is het wel of niet be keuren. Als ze besluiten dat ie mand een boete moet krijgen, kun nen ze echter geen rekening hou den met de omstandigheden. Volgens de verkeersagenten trekt zo'n twee procent van de wegge bruikers zich bewust niets aan van de verkeersregels. Hen bekeuren, daar hebben ze geen enkele moei te mee. KAMPERLAND - De dorpsraad Eede heeft de provinciale wedstrijd Kern met Pit gewonnen voor de opknapbeurt van de luchtwachtto ren. De dorpsraad krijgt een extra geldprijs van 1500 euro. Alle zeven Zeeuwse genomineerden ontvin gen zaterdag in Kamperland 1000 euro van de Koninklijke Heide Maatschappij (KNHM) om hun project te ontwikkelen. Dat bedrag kwam van pas voor projecten als de Leskist van Bier vliet en het 'leefbaarder' maken van het Sint Jansplein in Middel burg. Volgens de vakjury, met voorzitter George van Heukelom, kwamen deze twee dicht in de buurt van de winnaar. „Maar Eede heeft gewonnen, omdat er veel ver schillende organisaties bij het plan betrokken zijn en de hele gemeen schap een bijdrage heeft geleverd aan het herstel van de toren." De toren van Eede is in 1953 tij dens de Koude Oorlog gebouwd. Vanuit de toren werd gespied naar laagvliegende vijandelijke vliegtui gen in het luchtruim. Voor 2013 dingen de volgende projecten mee naar de prijs Kern met Pit: een schaatsbaan in Clinge, speelplaats voor 's-Heer Hendrikskinderen, Jeugdland in Sint Maartensdijk, een natuurspeelbos in Axel, water tappunt 'Join the Pipe' in Middel burg, Biervliet vertelt, de realisatie van een wandelommetje, in Mid delburg, een beweegpad in de Mid delburgse wijk de Griffioen en een Fitnessplein in Nieuw-Middel- burg. "T

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 2