Omkoping 'Verkeersboetes verkapte belasting' PZC Wesley Sneijder naar Galatasaray Word ook abonnee! 8 711688 555530 SPORT Viktor Fischer vloert Feyenoord 25 Groot deel van Nederland staat opnieuw vast, voorspelt Verkeers Informatie Dienst UW MENING 463 reacties Ik heb toch nog vertrouwen BINNENLAND Nederlands fregat naar Hoorn van Afrika voor bescherming schepen DE STELLING door Emile Calon MIDDELBURG - Verkeersboetes zijn een verkapte belastinginning ge worden, vindt Jan Labruyère, coör dinator van de Zeeuws-West-Bra bantse verkeerspolitie. De brigadier stelt klip en klaar dat de verkeersboetes de afgelopen ja- refi 'de pan uit zijn gerezen'. Hij verwijst naar de discussie in 2007 in de Tweede Kamer toen duide lijk werd dat er geen geld was voor het gratis verstrekken van school boeken en er gezegd werd dat het geld er kon komen door de ver keersboetes te verhogen. „Wij voelen ons nu belastingin- ners", aldus de verkeersagent. Labruyère pleit voor maatwerk. Als voorbeeld wijst hij naar de Oost-westweg over Noord-Beve land. Labruyère: „Daar mag je niet inha len. Dat is duidelijk. Maar als ie mand daar kilometers achter een auto met caravan rijdt, kilometers vrij zicht heeft en inhaalt, dan is hij strafbaar. Maar wij vinden dat je zo iemand, die het andere ver keer niet in gevaar brengt, niet de volle mep moet laten betalen." De brigadier zou graag zien dat ver keersagenten bij het uitdelen van boetes wat meer kunnen nuance ren. „Maar daar hebben we bin nen het huidige systeem niet de ruimte voor." Collega's van hem zijn daar ook een groot voorstander van, bleek afgelopen week toen een verslagge ver van deze krant een aantal da gen mee mocht op patrouille. Afgelopen week barstte de discus sie over de hoogte van de boetes los nadat politiechef Hans Vissers liet weten dat hij en zijn agenten ze te hoog vinden. Minister Opstelten zei daarop dat de politie niet over de boetes gaat pagina 2/3: een waarschuwing in plaats van hoge boete Ga naar www.pzc.nl/abonneren Weer stroeve spits £27 MAANDAG 21 januari 2013 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - editie: Walcheren 255e jaargang nr. 17 - los nummer 1,95, abonneeprijs 1,02 Winterweer, -2° de sneeuw. De Verkeers Informa tiedienst (VID) houdt er rekening mee dat de ochtendspits 'zeer zwaar' kan worden, met een leng te van vijfhonderd kilometer. Een groot deel van Nederland staat weer vast, voorspelt de dienst. Het record van vorige week dinsdag (duizend kilometer) zal waar schijnlijk niet gebroken worden. De VID en de ANWB adviseren ie dereen om voor vertrek goed na te gaan wat de precieze situatie in de regio is. In het midden en zuiden van het land zijn de wegen in de ochtend vermoedelijk nog niet al lemaal schoongeveegd. Dat geldt vooral voor provinciale wegen. Ook de treinreizigers zullen van daag met vertraging op hun plaats van bestemming aankomen. NS rijdt vanwege het aanhoudende winterweer opnieuw met een aan gepaste dienstregeling. Het sys teem is momenteel 'kwetsbaar', al dus NS. Gisteravond konden voor al reizigers rond Amsterdam daar van meepraten: duizenden men sen moesten met bussen vervoerd worden omdat de wissels het niet meer deden. In Zeeland viel het zondag mee met ongelukken. De politie Zee land spreekt zelfs van een rustig weekeinde. Wel werd er gistermid dag op de A58 tussen Vlissingen en Bergen op Zoom erg langzaam gereden met het oog op de glad heid. VLISSINGEN - Bij de verkoop van vier tweedehands fregatten door de Nederlandse regering aan Chili in 2004 zijn steekpenningen be taald. Dat meldde De Volkskrant za terdag. Twee Chileense hoge ex-of- ficieren zouden voor de verkoop 800.000 dollar hebben gekregen van een medewerker van De Schel de in Chili. Schelde-directeur Hein van Ameijden weerspreekt in een reactie betrokkenheid van De Schelde in deze deal. „Het waren gebruikte fregatten die we al ver kocht hadden aan de Nederlandse Staat. Die heeft de schepen door verkocht aan Chili." Van Ameij den vult aan dat De Schelde geen verdachte is en geen voordeel heeft gehad van de verkoop. Het gaat om de fregatten Tjerk Hiddes, Jacob van Heemskerck, Witte de With en Abraham van der Hulst. In 2004 werden de fregatten voor 290 miljoen euro verkocht aan de Chileense marine. ISTANBUL - Voetballer Wesley Sneij der heeft een contract voor drieën half jaar getekend bij de Turkse club Galatasaray. De onderhande lingen hierover werden zondaga vond afgerond, meldt Voetbal In ternational. Internazionale, de club waar Sneijder sinds 2009 on der contract stond, en Galatasaray waren het al eens geworden over de transfersom (7,5 miljoen euro). AMSTERDAM - TXvaalfhonderd man, vijfhonderd strooiwagens en drie honderdvijftig sneeuwschuivers zet Rijkswaterstaat deze ochtend aan het werk om Nederland op gang te houden. Toch gaan auto mobilisten en treinreizigers van daag opnieuw een moeizame dag tegemoet. De verwachting is dat weggebruikers in het hele land weer rekening moeten houden met files, opstoppingen, glijpar tijen en andere ellende vanwege VLISSINGEN - Het was zondag ploeteren door de sneeuw. Al helemaal wanneer je ook nog eens een buggy de bus in moet zien te krijgen zoals deze vrouw in de Paul Krugerstraat in Vlissingen. foto Ruben Oreel Bij een witte winter past wel wat overlast Reageer op pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 1