EREN Geld te kort voor huishoudelijke hulp Brand in Rookstraat Westkapelle Het digitale tijdperk Intermediair: Middelburg in top drie beste woon- en werksteden almanak Executieverkoop Buiten sneeuw, binnen de jungle Elk kind heeft recht 14 op muzieklessen 16 Middelburg; zorgen over gevolgen regeerakkoord voor gehandicapten Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Be\astingdienst MAANDAG 21 januari 2013 pzc door Theo Ciele middelburg - De gemeente Mid delburg krijgt te weinig geld van het Rijk om de huishoudelijke hulp te betalen voor de mensen die er recht op houden. Als gevolg van het regeerakkoord moeten huishoudens met een ge zamenlijk inkomen boven bij standsniveau de hulp zelf gaan be talen. Dat geldt voor bijna twee op de drie huishoudens in Zeeland voor wie de huishoudelijke hulp tot nu toe vanuit de WMO (Wet Maatschappelijke Ondersteuning) wordt bekostigd. Maar om de over gebleven 36 procent van de men sen huishoudelijke hulp te geven krijgen de gemeenten maar 25 pro cent van het geld dat vóór de be zuiniging beschikbaar was. De korting van 75 procent op het totale budget betekent voor de ge meente Middelburg een teruggang van 3,3 miljoen euro. In antwoord op vragen van CDA-raadslid Jan Zwemer schrijft het college van Burgemeester en Wethouders dat de gemeente met het resterende geld 'vooralsnog niet uit lijkt te komen'. Laat staan dat de gemeente geld heeft om WMO-klanten met een inkomen boven het bijstandsniveau finan cieel te steunen bij het inhuren van huishoudelijke hulp. Mensen die nu via de WMO huis houdelijke hulp ontvangen wor den de komende maanden door de gemeente geïnformeerd over de gevolgen van de bezuinigingen en de alternatieven die er zijn voor be taalde huishoudelijke hulp, zoals vrijwillige thuishulp. Dat gebeurt door middel van brieven en fol ders en er worden bijeenkomsten georganiseerd. Ook de gevolgen van de bezuini gingen op de WMO voor chro nisch zieken en gehandicapten ba ren burgemeester en wethouders van Middelburg zorgen. „Deze groep krijgt te maken met veranderingen van verschillende regelingen en de gevolgen hiervan zijn vooraf niet in te schatten", schrijft het college aan Zwemer. Chronisch zieken en gehandicap ten worden geconfronteerd met een combinatie van bezuinigin gen. Het college van B en W somt de maatregelen op: een hoger ei gen risico in de zorgverzekerings- wet, het verdwijnen van de Wet Tegemoetkoming Chronisch Zie ken en Gehandicapten, het wegval len van aftrekposten bijzondere ziektekosten en allerlei veranderin gen in de WMO en AWBZ. westkapelle - Door een uitslaan de brand is zaterdagavond een wo ning in Westkapelle zwaar bescha digd. Bij de brand in de Rookstraat de den zich geen persoonlijke onge lukken voor. De bewoners zijn on dergebracht bij familie. De brand brak rond half zeven uit op de bovenverdieping. De brandweer van Westkapelle kreeg bij het blussen assistentie van collega's uit Domburg en Mid delburg. Het vuur werd bestreden met twee tankautospuiten, een wa terwagen en een ladderwagen. Me dewerkers van de gemeente wer den opgeroepen om vanwege de vorst te strooien tegen gladheid door opvriezend bluswater. De brandweer kon voorkomen dat het vuur naar naastgelegen pan den oversloeg. Rond half negen kon het sein brand meester wor den gegeven. Een wagen van de brandweer is 's nachts in Westkapelle gebleven voor de nacontrole. De gerenoveerde woning heeft door de brand volgens de Veilig heidsregio Zeeland veel water- en rookschade opgelopen. De smalle Rookstraat in Westkapel le, gelegen tussen de dijk/Abraham Calandplein en Koestraat, staat vol brandweerwagens. foto Theo Giele middelburg - In Middelburg moet je zijn voor een goed salaris, daar heb je veel kans op werk en in de Zeeuwse hoofdstad is het leven goed, blijkt uit een onderzoek van weekblad Intermediair, het groot ste Nederlandse weekblad voor hoogopgeleiden. Vierentwintig ste den zijn met elkaar vergeleken. Op de eerste plaats eindigde Haarlem, tweede werd Amersfoort. Arnhem Tip? redactie@pzc.nl kwam op de laatste plaats. Middel burg scoort hoog als het gaat om een veilige woonomgeving en ook is de prijs per vierkante meter voor een koopwoning met 2061 eu ro aantrekkelijk. In Middelburg zijn de gemeentelijke woonlasten met 583 euro voor een meerper- soonshuishouden laag. Zie voor het volledige onderzoek: www.intermediair.nl Een bloemlezing dit keer van lezers en hun ervaringen met het digitale tijdperk. „Kinderen zijn zo gewend aan iPads en iPhones! Ik kreeg een kind van drie op visite. Het liep naar de tv die aan stond, ging met zijn vinger van links naar rechts over het beeld, draaide zich verbaasd om en vroeg: is-ie kapot?" Een twintiger liet zijn ogen testen bij de opticien in de buurt. De brillenboer mat zijn sterkte, zocht een bril op en zei: „Zo gaat u zien met een bril op." Waar op de klant riep: „Wow, alles is in eens in HD!" Een oudere lezeres ging met haar kleindochter (17) breien. Na ajloop vroeg het meisje haar het breiwerk af te sluiten en voegde er aan toe: „Ik heb trouwens geen idee hoe je het dan morgen opstart..."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 13