aanbiedingen 61 binnenland Ijs is nog niet dik ie Jandoets.nl KRAS.NL DAG Uitsluitend geldig op DEAL za. 19 JANUARI 3d8nWinkelstad DÜSSELDORF Topdrukte verwarmingsbedrijven INCLUSIEF waarom zou je meer betalen €1307 Sommige bouwbedrijven dwingen werknemers door te werken, ook al hebben ze recht op vorstverlet. Dat stelt FNV Bouw. Stemmingmakerij, vinden de werkgevers. €1576 €1292 €1999 €1456 €2103 Vandaag bij KRAS V r/ verblijf in een 4-sterren hotel ontbijtbuffet f/ gebruik binnen zwembad Nederland beoordeelt dit hotel met een 8+! Zie: www.kras.nl rj West Canada Mrs. Canada Favorite Al jaren onze bestseller! Alle hoogtepunten komen aan bod zoals Banff, Jasper en Vancouver. Ind. 3 excursies. 75 dg n Vanaf Atlantisch Canada BOEK ONLINE of bel 0900-9697 iscpm ijn p.p., tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reservenngskosten en Calamiteitenfonds. zaterdag 19 januari 2013 Aannemers: cao in WÊÊKÊtÊÊtKÊKÊKÊtÊKÊÊKKHÊKÊKÊÊÊÊKKÊKÊKÊKÊKÊHKÊÊÊÊKIÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊKKÊHÊÊÊHÊÊÊÊÊtÊÊÊÊÊÊÊÊHHÊÊÊÊk ZOETERMEER - Verwarmingsmon- teurs hebben het de laatste dagen erg druk. Ze moeten vooral uitruk ken om oudere, niet goed onder houden cv-ketels weer aan de gang te krijgen, meldt de installa teursvereniging Uneto-VNI. Ook zijn er veel bevroren leidingen en lekkages. Uneto-VNI adviseert bij extreme kou de ventilatieopenin gen in het huis open te houden. Gebrek aan ventilatie kan bij zoge noemde open gastoestellen (gei sers, gaskachels en cv-ketels) le vensgevaarlijk zijn doordat kool monoxide in de ruimte terecht komt. Koolmonoxide ontstaat bij onvolledige verbranding van gas. door Lilian Dominicus Pikzwart is het natuurijs op de plassen bij Rijperkerk (Ryptsjerk), op ruim tien minuten rijden van Leeuwarden. Goed, er ligt een dun ne laag poederachtige sneeuw over, maar een kniesoor die daar op let. „Mijn dag is nu al goed", roept Niek Goldhoorn dan ook te gen zijn vriend Marco Schoneveld. Ze schaatsen richting de koek en zopie, aan de rand van de plas in het natuurgebied. Vanmorgen vroeg zijn ze vanuit Arnhem ko men rijden. „Het was eerst even zoeken naar een goede plek om te schaatsen, het kan nog lang niet overal. Als de vorst intreedt, word ik altijd onrustig, dan ga ik vakan tiedagen plannen enzo. Pas als ik dan weer het ijs op ben geweest, daalt de rust in mij", zegt Marco. Zo mooi als het ijs op de ondiepe Friese wateren al is, zo teleurstel lend is de kwaliteit op de meren en kanalen. Met temperaturen die schommelen rond min groeit het ijs gewoon nog niet hard ge noeg. Schaatser Rintje Ritsma, die zelf gisteren met Erben Wenne- mars enthousiast twitterde over natuurtochten bij Lemmer, waar schuwt: „Ijs op de Friese meren en kanalen is zeer onbetrouwbaar en er ligt veel open op het moment." Dat het op veel plekken nog maar om een dun laagje ijs gaat, bleek gistermorgen nog toen ijsmeester David Pos van de Ankeveense IJsclub live op Radio door het ijs zakte en tot zijn middel in het wa ter belandde. Later op de dag zakte bij Boornzwaag een oudere man door het ijs, op zo'n 15 tot 20 me ter van de kant. De man heeft on geveer een half uur in het water ge legen, voordat hij door duikteams van de brandweer uit het wak kon worden getild. Met de ambulance is hij naar het ziekenhuis in Leeuwarden gebracht. Hoe het met hem gaat, is niet bekend. Ook tochten gingen niet door. De marathon op natuurijs die gistera vond zou worden verreden in Bouwbedrijven hebben het al moeilijk en kunnen de kosten van vorstverlet niet gebruiken. Werknemers moeten daar re kening mee houden, vindt de Aannemersfederatie. FNV reageert verbolgen: cao is er niet voor niets. door Sander van Mersbergen NIEUWEGEIN - Woordvoerster Truus Remkes van de Aannemers federatie windt er geen doekjes om. „Als postbodes en vuilnisman nen kunnen doorwerken met dit weer, waarom een bouwvakker dan niet? Denk je dat een postbo de die met een bevroren gezicht rondrijdt niet liever thuis zou zit ten?" Bouwvakkers moeten als dat enigs zins mogelijk is gewoon doorwer ken, vindt de Aannemersfederatie, een koepel van 1.800 bouw- en in- frabedrijven. Ook als de gevoels temperatuur hen volgens de cao recht geeft op vorstverlet. Als die temperatuur lager is dan min zes, hebben bouwvakkers het recht het werk neer te leggen. Met aanvullende maatregelen, zo als thermo-onderbroeken, extra warmtebronnen en windscher men is het volgens Remkes in veel gevallen goed mogelijk om het werk te blijven doen. De uitspraken van Remkes zijn een reactie op een noodkreet van FNV Bouw. Volgens de vakbond komen er klachten binnen van bouwvakkers die door hun werkge ver gedwongen worden door te werken bij een gevoelstempera tuur lager dan min zes. Stemmingmakerij, meent de Aan nemersfederatie. „Er zullen best een paar bouwvakkers gebeld heb ben. Maar ik denk dat dat vooral diegenen zijn die er stiekem op ge rekend hadden thuis bij de kachel te kunnen zitten. Zij zijn nog ge wend aan de situatie van vroeger. Als het maar even vroor, werd het Bouwvakkers hebben het recht te stoppen met werken als de gevoelstem peratuur lager is dan min zes. foto HH werk al neergelegd. Dat is niet meer het geval." Vorstverlet is een flinke kosten post voor bouwbedrijven. Pas van af zeventien vorstdagen kunnen ze een beroep doen op het UWV, de eerste dagen moeten ze het loon gewoon zelf betalen. Dat maakt de aandrang om door te laten werken een stuk groter, ze ker in tijden van economische cri sis. Volgens Remkes zou het de werknemers passen daar wat be grip voor op te brengen. „Ze moe ten niet alleen nadenken over hun rechten, maar ook over hun plich- New York West Canada Connection Het beste van West Canada in combinatie met New York! 1 De route is efficiënt zodat u 77 dgn Vanaf écht kunt genieten. Inclusief 3 excursies. De Rockies van Canada Amerika Yellowstone, Mount Rushmore, Banff National Parkjasper, etc. Dit is met recht de 24 dgn Vanaf ultieme reis door de Rocky Mountains! laid# Prettige reisafstanden Veel tijd voor natuurparken Hotels op de beste locaties Altijd inclusief excursies Divers reisaanbod /Scherpe prijzen Keuze maatwerk Ga naar www.jandoets.nl/wegener10 voor reizen en voorwaarden /Al 31 jaar #1 specialist! Door het Wilde Westen Een unieke rondreis door Alberta. Dinosaur Provincial Park en de beroemde 14 dgn Vanaf Icefields Parkway. Ook geschikt voor families! Mountain Country De klassieker van Jan Doets. Inclusief Inside Passage 23 dgn Vanaf ferry en Vancouver Island. Inclusief: 2 excursies. Atlantic Discovery Ongerepte natuur, ruige kliffen, lieflijke baaitjes, 76 dgn Vanaf kleurrijke dorpjes, seafood en een rijke pubcultuur! Inclusief 2 excursies Atlantic Pure Newfoundland Newfoundland is uniek! U vindt hier ijsbergen, walvissen, idyllische 23 dgn Vanaf vissersdorpjes en prachtige stranden en rotskusten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2013 | | pagina 6